Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
cipt2001
Mesaje: 59
Membru din: 10 Feb 2008, 11:50
Localitate: Galati
Contact:

Re: Gropi, gauri, guri de canalizare

05 Dec 2008, 15:33

Am intalnit o gropa foarte mare si extrem de periculoasa noaptea in Nanesti jud. Vrancea, in apropierea podului de peste Siret. Masina din fata noastra nu stia de acea groapa si a trecut cu 60km/h peste ea, si era cat pe ce sa ajunga in rapa din apropiere.

Am incercat sa o marchez pe harta:
http://www.openstreetmap.org/?lat=45.55565&lon=27.50804&zoom=17&layers=0B00FTF
Ex-Seat Altea Stylance, 1.6 MPI, rosu emocion
http://ciprian.talaba.eu
 
Avatar utilizator
mirceamircea
Mesaje: 702
Membru din: 29 Aug 2008, 11:25
Localitate: Titan / Vitan
Contact:

Re:

15 Ian 2009, 11:00

razmih scrie:
Sa mergi si in Calarasi si Arad sa vezi ce misto e.
Uneori parca iti vine sa faci ca Fred si Barney, sa scoti piciorele prin podea si sa iei masina pe sus.
Asa e frate, eu sunt de loc din Calarasi, e varza, sau era (am vazut ca au mai inceput sa lucreze un pic la gropanele alea imense.......oricum nimik satisfacator - au facut cateva strazi mai mari si s-au oprit :angryfire: )
____________________________________________________________
MirceaM
Ex: Seat Leon CUPRA 1P - SWJ

Ex: Cielo '97 GLE
 
Avatar utilizator
PapaGiorgio
D U D U
Mesaje: 919
Membru din: 22 Apr 2008, 10:32
Localitate: Ploiesti

Re: Gropi, gauri, guri de canalizare

15 Ian 2009, 13:05

Eu cred ca nu vom avea niciodata drumuri cat de cat satisfacatoare. Ploiestiul se prezinta foarte nasol in continuare, nu e drum la care sa nu injur ca la usa cortului pe cei raspunzatori. Asta cand majoritatea facem eforturi mari sa ne luam niste masini mai de doamne ajuta...
Seat Leon Reference, 1.4/85 CP, 2008, Galben, PH-78-RDC
 
Avatar utilizator
LETHAL
45 DUK
Mesaje: 380
Membru din: 17 Dec 2008, 00:02
Localitate: BRASOV

Re: Gropi, gauri, guri de canalizare

15 Ian 2009, 14:42

zona bartolomeu strada lanii...plin de cratere si santuri, zona tractoru in drum spre spiru, pe langa parc...groapa langa groapa....
BUFU=>Buy Us Fuck U! I can't drive fast....but I can fly slowly!
NU alergam in parc!....alergam in trafic!!!
 
Krondet
Mesaje: 821
Membru din: 19 Oct 2008, 19:28
Localitate: Galati

Re: Gropi, gauri, guri de canalizare

15 Feb 2009, 20:07

intr-adevar..podul de la nanesti, arata ca in filmele de sergiu nicolaescu. ma uitam cum un TIR Iveco ocolea gropile din pod incercand sa le memorez pozitia si sa le ocolesc, ori sa ma scufund prin ele :lol:
drumul ploiesti - targoviste... plin de cratere. mai au putin si se vor uni intr-o mare groapa..comuna.
Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc. Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.
 
Avatar utilizator
Andrei
Admin / PR
Mesaje: 5253
Membru din: 05 Oct 2008, 09:27
Localitate: Bucuresti

Re: Gropi, gauri, guri de canalizare

23 Apr 2009, 22:07

Bucuresti, cand vii de la Muzeul satului spre Arcul de Triumf pe prima banda un IMENS canal neastupat sau groapa nu am idee ce-a fost dar foarte nenorocita ca mi-a trosnit tot sau cel putin asa mi s-a parut mie. Imi venea sa nu mai plec. Urat rau deja nu le mai suport si am masina de 22 de zile timp in care de nu am luat la gropi of of mai mai ca bine zice Huidu :lol: Hai salut, spor la ocolit
ex SEAT Ibiza 6J SC Limited Edition
ex SEAT Ibiza 6L
 
Avatar utilizator
mirceamircea
Mesaje: 702
Membru din: 29 Aug 2008, 11:25
Localitate: Titan / Vitan
Contact:

Re: Gropi, gauri, guri de canalizare

20 Dec 2009, 01:28

Tocmai ce-am mai bulit un cauciuc la Dristor - un canal fara capac cred - am facut pana instant - are 2 taieturi imense cauciucul - aveti grija prin zona :(((((
____________________________________________________________
MirceaM
Ex: Seat Leon CUPRA 1P - SWJ

Ex: Cielo '97 GLE

 
Avatar utilizator
PapaGiorgio
D U D U
Mesaje: 919
Membru din: 22 Apr 2008, 10:32
Localitate: Ploiesti

Re: Gropi, gauri, guri de canalizare

29 Dec 2009, 16:52

Banuiesc ca e la fel peste tot...dupa ce s-a topit zapada au aparut nene gropi proaspete si mai adanci ca niciodata. Chiar nu pot sa imi imaginez ce dracu' folosesc astia de la drumuri de nu tine asfaltul mai mult de cateva luni. Sunt convins ca nu e intamplator, insa pe cine sa tragi la raspundere??? In Ploiesti am fost uimit sa constat pe biata mea masina cate gropi noi au aparut. Pe traseul pe care circul de cele mai multe ori (casa-servici) sunt niste crevase de toata frumusetea, noaptea sigur fac victimie daca nu si ziua. Recent am vazut la TV ca zona pasajului Baneasa are niste gropi proaspete de toata frumusetea. Deci ditamai investitia si calitate ZERO. Raspunde cineva pentru asta? La naiba in puii mei...
Seat Leon Reference, 1.4/85 CP, 2008, Galben, PH-78-RDC
 
Avatar utilizator
BALTAZAR2003
Moderator
Mesaje: 7619
Membru din: 22 Iul 2008, 22:26
Localitate: Bucuresti Dr. Taberei
Contact:

Re: Gropi, gauri, guri de canalizare

29 Dec 2009, 18:22

:evil: parca in Poienile de sub Munte este un drum asfaltat de armata germana in 1943, pe acel drum trec zilnic camioane incarcate de busteni si inca rezista...
Asta sa vezi ce efect are gandul ca daca nu faci ceva cum trebuie ai parte de un glont de Mauser.
:evil:
Cordoba Fever + Fresc, 1.4l/86Cp (nu se stie pe unde-i are!), 2008, Rosu Emocion
 
Avatar utilizator
livache'87
Mesaje: 443
Membru din: 29 Apr 2009, 16:16
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Gropi, gauri, guri de canalizare

31 Dec 2009, 04:03

la iesire din parcare supraterana a Mag Unirea, pe sensul de iesire o mare hartoapa, chiar pe roata, nu ai cum s-o ocolesti decat daca te lasa careva sa intrii jumate pe contrasens si sa o iei pe "sub burta". pe mine nu m-a lasat nimeni si am intrat constient si foarte usor cu roata din fata pana s-a pus masina pe spoiler, defapt pe buza. cu spatele nu m-am mai bagat, am asteptat pana m-a lasat unu sa intru pe banda lui, am facut mare coada in spate dar nu m-am miscat nici 1 cm.

alte gropane aparute dupa topirea zapezii in zona balta alba, la fosta betoniera,capatul masinilor 335,330, cred ca au bagat astia mici petarde de cate 1 kg pe sub fasia de asfalt ca altfel nu-mi inchipui cum s-au format craterele alea :wave:
Leon Emocion Sport 1.6 102cepe "intuneric" Orange B-05-KFB
http://www.clubseat.eu/viewtopic.php?f=5&t=4581

.(\/).
(O.o) <- This is Bunny.
(>.<)

Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
Avatar utilizator
mirceamircea
Mesaje: 702
Membru din: 29 Aug 2008, 11:25
Localitate: Titan / Vitan
Contact:

Re: Gropi, gauri, guri de canalizare

31 Dec 2009, 04:13

Sunt nashpa rau alea de la capatul lui 335... :(
____________________________________________________________
MirceaM
Ex: Seat Leon CUPRA 1P - SWJ

Ex: Cielo '97 GLE
 
Avatar utilizator
luci&dana
VIP
Mesaje: 2966
Membru din: 29 Noi 2007, 16:52
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Gropi, gauri, guri de canalizare

31 Dec 2009, 10:37

si in constanta pe Primaverii au aparut niste damburi imense. aseara cam o secunda am fost cu masina in aer. viteza viteza...stiam de drum bun si cand colo surpriza. asa e in Romania...se toarna asfalt nou, apoi se sparge sa se puna gaze si se lasa ca in padure...
Seat Ibiza 1.4 16V 86 CP

În jurul nostru se afla unii oameni care îsi traiesc viata parca numai cu singurul scop de a ajunge la capatul ei.
NU Viteza ucide!!! INCONSTIENTA, PROSTIA, LIPSA DE EXPERIENTA, NEATENTIA, TERIBILISMUL ucide!

http://www.youtube.com/watch?v=m5fsEHeZ1I4
 
Avatar utilizator
Bynx
Meme
Mesaje: 1433
Membru din: 13 Mai 2009, 13:13
Localitate: Bucuresti

Re: Gropi, gauri, guri de canalizare

31 Dec 2009, 10:52

cred ca ati vazut si la stiri, la Aviatorilor e nebunie, am crezut ca nu mai trec cu masina intreaga!
Atentie si daca mergeti la Cora Pantelimon, pe sos. Vergului, canalele s-au "lasat", daca pot sa spun asa si acum diferenta de nivel intre asfalt si canal este destul de mare. Iar numarul canalelor este iarasi destul de mare.
Leon 5F
ex Seat Leon 1M 1.9 TDI

“Oh, people can come up with statistics to prove anything, Kent. 14% of people know that.” Homer Simpson
 
Avatar utilizator
Bubulutza
Mesaje: 4196
Membru din: 26 Ian 2009, 16:05
Localitate: Bucuresti

Re: Gropi, gauri, guri de canalizare

31 Dec 2009, 11:01

si pe DN1 si pe A2 s-au facut niste cratere de toata frumusetea :(
 
Avatar utilizator
Mirciuliqa
Mesaje: 928
Membru din: 17 Sep 2009, 15:21
Localitate: Bucuresti, Metalurgiei
Contact:

Re: Gropi, gauri, guri de canalizare

31 Dec 2009, 11:41

Pe A2, pe sensul de mers Constanta-Bucuresti, pe la Km 80, imediat dupa benzinaria LITRO sunt niste cratere...
CUPRA LEON 2022 1.5 eTSI - B 293 EGO
SEAT Leon 5F FR 2018 1.8 TSI - B 293 MIC
EX - SEAT Leon 1P FR 2008 2.0 TDI
EX - SEAT Leon 5F 2013 1.6 TDI - IF 16 EGO
EX - SEAT Leon 1M 2003 1.8 20V - IL 03 BDA
EX - VOLKSWAGEN Passat B6 2006 1.9 TDI - B 48 MMT

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori