Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Avatar utilizator
floryn_99
Subiect Autor
Mesaje: 1114
Membru din: 02 Noi 2012, 17:46
Localitate: Constanta
Contact:

Accidente rutiere - Sa conducem prudent!

31 Mai 2016, 13:15

Nu știu dacă mai există vreun topic pe această temă (în caz afirmativ rog a se muta/șterge cu scuzele de rigoare).
Aseară orele 21:00 în Constanța a avut loc un grav accident (cu siguranță va apărea la știri).
Fiind primul care a văzut totul, am rămas uimit de cum conduc unii și mai grav accidentează oameni nevinovați. Am zis să împărtășesc forumiștilor nefericitul eveniment.
Mașinile implicate un Bmw 760i 445 Cp (numere de Anglia) si o Mazda veche (numere de Bulgaria)la care nu mai contează motorizarea. Bmw-ul mă depășise cu 1 minut înainte pe contrasens, (deși drumul avea 3 benzi pe sens) bineînțeles fără să țină cont de marcajul de linie continuă (dublă) și s-a oprit la semafor,unde trebuia să facă stânga. Eu am fost în spatele lui. La plecarea de pe loc a vrut să arate ce "forță" are și a plecat "în trombă". Eu în mașină mai eram cu un prieten care uimit și el de teribilismul celui din față a început să zică " Băiatul ăsta nu o duce... urma să zică mult" dar nu a mai apucat că am asistat amândoi, la cum se rupe o mașină în două...Bmw-ul fără nici cea mai mică urmă de frânare, evitarea sau ceva de genul a lovit o Mazda ce tocmai făcea stânga, tot pe linie continuă (dublă)....
O sa pun un link sa vedeți poze, filmulețe și un articol în care șoferul Bmw ului e catalog ca șofer regulamentar, iar șoferul Mazdei (care nu avea permis) e vinovat integral.
http://www.reporterntv.ro/stire/constan ... ara-permis
Seat Toledo Stella 2003 1.6 16v 105 HP (BCB)
EX: Vw Bora 1.9 TDI 90HP (ALH)
 
Avatar utilizator
gamer555
ClubSEAT Admin
Mesaje: 8628
Membru din: 09 Aug 2008, 17:12
Localitate: Bruxelles / Bucuresti
Contact:

Re: Accidente rutiere - Sa conducem prudent!

31 Mai 2016, 15:34

dar totusi, cum l-a lovit pe ala de s-a descompus in halul ala? oricum, masina aia nu a fost "intreaga" nici inainte, probabil era tinuta intreaga doar de tabla
 
Avatar utilizator
floryn_99
Subiect Autor
Mesaje: 1114
Membru din: 02 Noi 2012, 17:46
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Accidente rutiere - Sa conducem prudent!

31 Mai 2016, 16:01

L-a "prins" exact in virajul spre stânga și l-a lovit în plin în partea dreaptă spate, cum spuneam fără niciun gest de frânare / evitare. Cred ca la ce viteza avea bmv ul, orice e posibil. Bine nici cealaltă mașină nu era cine știe ce...

Sent from my HUAWEI P7-L10 using Tapatalk
Seat Toledo Stella 2003 1.6 16v 105 HP (BCB)
EX: Vw Bora 1.9 TDI 90HP (ALH)
 
Avatar utilizator
floryn_99
Subiect Autor
Mesaje: 1114
Membru din: 02 Noi 2012, 17:46
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Accidente rutiere - Sa conducem prudent!

31 Mai 2016, 21:14

Link-ul către filmul de la eveniment
https://youtu.be/RYiu3UzBY8s

Sent from my HUAWEI P7-L10 using Tapatalk
Seat Toledo Stella 2003 1.6 16v 105 HP (BCB)
EX: Vw Bora 1.9 TDI 90HP (ALH)
 
Avatar utilizator
ClotzA
Mesaje: 557
Membru din: 28 Ian 2013, 13:41
Localitate: BXL
Contact:

Re: Accidente rutiere - Sa conducem prudent!

01 Iun 2016, 23:42

Culmea cum a scapat soferul din mazda. Pacat ca au fost alte victime..

Mi-ai amintit de alt bmw racer cu aparut pe net nu cu mult timp in urma..
http://www.trafictube.ro/criminal-strazile-noastre/

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori