Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
costin212
Subiect Autor
Mesaje: 78
Membru din: 21 Iul 2009, 21:33
Localitate: Bucuresti-Brancoveanu
Contact:

Inregistrare GPL in cartea masinii

15 Aug 2017, 09:49

Salutare, am urmatoarea problema:
De vreo 4 ani am GPL pe masina ( Ibiza 2007, 6L, 1,2 12V). Instalatia a fost un cadou, dar am toate actele de la ea in regula.
Din pacate insa, nu am inregistrat-o la RAR in cartea masinii. M-am hotarat sa fac asta anul asta, pana la mijlocul lui septembrie pt ca in octombrie am ITP-ul...
Am urmatoarele intrabari:
1. La RAR care este procedura? As putea avea probleme pt faptul ca nu am inregistrat-o in aproape 4 ani?
2. La RAR se tine cont la asa ceva si restul aspectului? Folie pe geamuri, faruri cu DRL neomologate, stopuri le LED, putina rugina la prag?
Ce ma sfatuiti sa fac?
www.neplimbam.ro
Intre 4% si 10% reducere la toate produsele Thule, Cruz, Modula pentru membri forumului. Pentru detalii, PM.
 
Avatar utilizator
gabi1988
Mesaje: 1163
Membru din: 12 Feb 2012, 18:21
Localitate: Snagov

Re: Inregistrare GPL in cartea masinii

15 Aug 2017, 20:12

Pai in 4 ani nu ai mai facut itp?
In mod normal nu ai probleme, doar ca tu ai trecut pe la un itp pana acum cu ea neomologata!
De folie se iau sigur cel putin la buccuresti pe mine m-a pus sa o dau jos si la faruri posibil sa te intrebe de sanatate.
Leon 1.6 16 v 2004 Bifuel
 
costin212
Subiect Autor
Mesaje: 78
Membru din: 21 Iul 2009, 21:33
Localitate: Bucuresti-Brancoveanu
Contact:

Re: Inregistrare GPL in cartea masinii

15 Aug 2017, 21:10

Ehhh... un itp am facut...sa vedem ce fac in continuare


Sent from my iPad using Tapatalk
www.neplimbam.ro
Intre 4% si 10% reducere la toate produsele Thule, Cruz, Modula pentru membri forumului. Pentru detalii, PM.

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 10 vizitatori