Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
mariusastrat
Subiect Autor
Mesaje: 122
Membru din: 14 Mai 2015, 17:22

Valabilitate dovada anaf

13 Aug 2016, 11:27

Salut ma poate ajuta cineva cu un raspuns sigur eu mi am scos dovada de la anaf ca am platit taxa si nu am recuperat o la data de 14.03.2016 am scos dovada si tocmai in 02.08.2016 am gasit sa o vand deci distanta de 5 luni exista vreun termen de valabilitate trebuie sa scot alta doavada de la anaf cu o data mai apropiata prima data cand am scos doavada a trebuit sa astept 15 zile lucratoare
daca nu vand masina imediat ce trebuie sa faci sa scoti 15 cereri pana o vinzi _(((((9
 
Marian_x
Mesaje: 56
Membru din: 11 Noi 2009, 22:38
Localitate: Bucuresti

Re: Valabilitate dovada anaf

15 Aug 2016, 22:27

Pai tu ca vanzator ai nevoie de dovada respectivă ca sa ai credibilitate in fata cumparatorului. Daca cumparatorul nu mai vrea o alta adeverinta cu o data mai noua, o lasi asa, daca nu vrea sa cumpere masina fara o adeverinta proaspata, va trebui sa mai scoti una...
El cand o va inscrie o sa scoata o alta adeverinta dar pe numele lui.

Trimis de pe al meu HUAWEI NXT-L29 folosind Tapatalk
 
Avatar utilizator
Andradaaa.n
Mesaje: 2
Membru din: 13 Aug 2016, 22:14
Localitate: Bucuresti

Re: Valabilitate dovada anaf

16 Aug 2016, 00:15

mariusastrat scrie:
Salut ma poate ajuta cineva cu un raspuns sigur eu mi am scos dovada de la anaf ca am platit taxa si nu am recuperat o la data de 14.03.2016 am scos dovada si tocmai in 02.08.2016 am gasit sa o vand deci distanta de 5 luni exista vreun termen de valabilitate trebuie sa scot alta doavada de la anaf cu o data mai apropiata prima data cand am scos doavada a trebuit sa astept 15 zile lucratoare
daca nu vand masina imediat ce trebuie sa faci sa scoti 15 cereri pana o vinzi _(((((9

Este unica, nu trebuie sa scoti alta, nu exista termen de valabilitate


Sent from my iPhone using Tapatalk

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori