Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Avatar utilizator
gamer555
ClubSEAT Admin
Mesaje: 8626
Membru din: 09 Aug 2008, 17:12
Localitate: Bruxelles / Bucuresti
Contact:

Re: Suspendare permis 90 zile

30 Iul 2014, 10:16

problema nu e ca a facut o greseala, nici ca vrea sa scape (a primit sfaturi si pt asta) ci atitudinea lui, ca s-a dat cu fundul de pamant ca nu i se pare normal sa plateasca pentru ca e student. in cazul asta se schimba treaba, asta nu e gandire sanatoasa de om responsabil !
 
Avatar utilizator
bgd_b92
Bogdan
Mesaje: 5624
Membru din: 02 Noi 2012, 07:43
Localitate: Bucuresti

Re: Suspendare permis 90 zile

30 Iul 2014, 10:55

Subscriu
Gabitule, ce fac altii nu e relevant ; daca fiecare am incepe sa ne autoeducam mai intai pe noi insine, apoi pe cei apropriati si cei din jur ( aici ii includem si pe colegii de forum ), nu s-ar mai intampla necazuri dastea...asta era ideea ; mai intai l-am ajutat cu sfaturi si pareri cei care au putut, apoi, daca incerci sa inveti pe cineva de bine sau sa il sfatuiesti nu trebuie sa se supere sau sa ti-o ia in nume de rau ; pana la urma suntem o comunitate si trebuie sa ne ajutam reciproc si la bine si la rau, insa si sa ne intelegem unii pe altii
Now : Passat CC 2011 2.0 TDI stg1 186 cp PWD BY RACING CODE & Peugeot 306 cabrio 1.6 16v 89 cp
Ex: VW Golf 5 GTI 2.0 TFSI stg1 241 cp PWD BY RACING CODE
Ex: VW Golf 5 2.0 TDI stg2 210cp PWD BY TCM TURBO
Ex: Seat Leon Stylance 1.6 102 cp
Ex: Seat Ibiza Cupra stg2+ 1,9 TDI 240 cp
Ex : 3xSeat Ibiza ( 1.4 TDI PWD BY TCM TURBO, 1,4 86cp, 1.4 75cp )
 
Avatar utilizator
Vlad.
Subiect Autor
Mesaje: 1149
Membru din: 26 Feb 2012, 18:24
Localitate: Targu Mures/Cluj-Napoca

Re: Suspendare permis 90 zile

30 Iul 2014, 12:17

gamer555 scrie:
- poate te mai gandesti si imi spui de ce un student conduce o masina, daca tot nu are venit.


Te-am respectat. Pana ai spus asta. Nu detaliez, n-am chef sa-ti folosesti butoanele aditionale pe mine.

In rest, am depus astazi contestatie. Va multumesc pentru pareri, indiferent cum sunt ele.
Si imi pare sincer rau ca nu sunt un cetatean si sofer model, ca majoritatea care se apuca sa judece oamenii.

Se poate inchide topicul. Multumesc.
Actual: 2007 Audi A4 2.0 TDI 170 hp / 1997 Honda Prelude 2.0i 133+hp
Ex: 2005 Seat Ibiza 6L 1.4 16v 101 hp / 2001 Audi A4 1.9 TDI 152 hp, 390 nm by LVB
 
Avatar utilizator
Cipper
Mesaje: 67
Membru din: 25 Apr 2012, 10:24
Localitate: Bucuresti

Re: Suspendare permis 90 zile

30 Iul 2014, 14:13

Gabitzule tu stii diferenta intre contraventie si infractiune? Cum arata "o mica infractiune"?

In rest, revenind la autor, dupa citatul mirceabadist ti-ai pierdut orice compasiune din partea mea. Din pacate e tocmai invers decat iti inchipui tu. Romanul fuge de responsabilitate. Fuga asta o are in sange si o invata si de la parinti. Inca de mici, cand fac prostii, dau vina pe altii. Apoi, crescand, se perpetueaza. D-aia si clasa politica pe care o avem, d-aia si nervii din trafic. Cand gresesc (rar, dar se intampla) ridic o mana sau apas avariile. Ei bine, majoritatea ridica un deget sau injura tot ei. Cam in postura asta te-ai bagat tu acum... Deci nu esti special, esti doar un alt individ in multime.
Leon Copa 1.2 TSI
 
Avatar utilizator
DuraCristi
Mesaje: 366
Membru din: 29 Dec 2010, 22:14
Localitate: medias
Contact:

Re: Suspendare permis 90 zile

30 Iul 2014, 14:24

bgd_b92 scrie:
Merita incercat..nu prea ai ce sa pierzi.
Daca omul vroia sa fie criticat despre ce e bine si ce nu cred ca facea un topic in acest sens



Imi cer scuze ca intervin in discutie.
Off topic: Sunt de acord cu tine bgd_b92, daca omu' vroia sa fie criticat facea un topic cu acest titlu.
Parerea mea sincera si personala e ca oricare dintre noi daca din neatentie, rea vointa, graba, etc, etc... patea ceva de genul, fiecare incerca sa profite de greseala politistului.

@iVladBogdan: Fa contestatie. Cred ca vei avea castig de cauza. Am patit ceva de genul cu o amenda pentru viteza in localitate si am scapat si de amenda si de puncte. :cheers
SB 92 DNC
Ibiza 6k 1,9 sdi
 
Avatar utilizator
gamer555
ClubSEAT Admin
Mesaje: 8626
Membru din: 09 Aug 2008, 17:12
Localitate: Bruxelles / Bucuresti
Contact:

Re: Suspendare permis 90 zile

30 Iul 2014, 15:13

iVladBogdan scrie:
gamer555 scrie:
- poate te mai gandesti si imi spui de ce un student conduce o masina, daca tot nu are venit.


Te-am respectat. Pana ai spus asta. Nu detaliez, n-am chef sa-ti folosesti butoanele aditionale pe mine.

In rest, am depus astazi contestatie. Va multumesc pentru pareri, indiferent cum sunt ele.
Si imi pare sincer rau ca nu sunt un cetatean si sofer model, ca majoritatea care se apuca sa judece oamenii.

Se poate inchide topicul. Multumesc.


ai extras jumatate din fraza mea, fix ce ti-a convenit. nu am nimic cu studentii (sau orice alta categorie de persoane) care conduc masini de la parinti, am ceva cu oamenii care NU SUNT RESPONSABILI PENTRU FAPTELE LOR, mai ales daca se victimizeaza sau arata cu degetul la altii in loc sa stea drepti ca un barbat si sa isi recunoasca vina !

intelegi ce vrei din ce s-a scris aici. closed !

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori