Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Avatar utilizator
aurelv
Subiect Autor
Mesaje: 199
Membru din: 03 Oct 2008, 23:50
Localitate: Bucuresti / Militari
Contact:

Acte "pierdute"

06 Noi 2008, 16:39

Sa va zic pe scurt...acum o luna cand am fost sa fac ITP-ul la masina am luat actele cu mine si le-am uitat in torpedeu. Zilele trecute am vrut sa ma uit cand expira RCA-ul si m-am inverzit :(. Nu mai gasesc cartea masini si asigurarea rca si casco :(. Am cautat peste tot, prin masina, prin casa si degeaba :(.
Pentru RCA nu e o problema ca imi expira peste 10 zile si am copie, la CASCO am vorbit si se va rezolva, acum mai ramane problema cu cartea masini.

Stie cineva ce trebuie sa fac in cazul asta? Mentionez ca am o copie electronica dupa carte si talonul in original (ala il tin in portofel).

Trebuie sa ma duc la politie sau o declar pierduta sau cum?
Seat Leon 1m 1.6 16v / SIGNO / BLUE
B - 83 - YMF
 
Avatar utilizator
Testosul
Mesaje: 4143
Membru din: 20 Dec 2007, 11:47
Localitate: Bucuresti
Contact:

06 Noi 2008, 16:43

Daca vrei sa vinzi masina, da va trebui sa obtii o alta carte de la Politie. Daca nu, cred ca poti sa supravietuiesti si cu copia electronica....nu sunt foarte sigur...
 
Avatar utilizator
aurelv
Subiect Autor
Mesaje: 199
Membru din: 03 Oct 2008, 23:50
Localitate: Bucuresti / Militari
Contact:

06 Noi 2008, 16:45

nu vreau sa vand masina, dar nici sa nu am carte la masina....Vreau un duplicat, ceva...presupun ca se schimba ca in cazul oricarui document pierdut.

insa nu stiud e unde sa incep, la numerele de telefon de la Pipera nu se oboseste nimeni sa raspunda :(


LE: hai ca mai mutl am deschis un topic degeaba, tot ce trebuia era putina cautare pe gugle :)
Am gasit la RAR procedura:
d. Duplicat CIV Orice vehicul - Fara programare
1. Cerere duplicat vizata de autoritatea de inmatriculare
2. Exemplar Monitor Oficial cu anuntul de pierdere
3. Act identitate prezentator (Proprietarul vehiculului sau imputernicitul legal al acestuia )

Acu am de umblat :(
Seat Leon 1m 1.6 16v / SIGNO / BLUE
B - 83 - YMF

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori