Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Avatar utilizator
ciprian83
Zorro
Mesaje: 4332
Membru din: 08 Noi 2011, 18:24
Localitate: Hunedoara

Re: Talon Suspendat ,invatati-ma ce sa fac

29 Mai 2013, 08:23

Ai avut noroc sau au fost ei prea plictisiti.
:D
Audi A4 B7 2008. 1,9TDI
Ex-seat toledo 1,6 16V 2004
 
Avatar utilizator
BALTAZAR2003
Moderator
Mesaje: 7619
Membru din: 22 Iul 2008, 22:26
Localitate: Bucuresti Dr. Taberei
Contact:

Re: Talon Suspendat ,invatati-ma ce sa fac

29 Mai 2013, 09:57

Nici la revizia trecuta nu au comentat nimic.
Dar probabil era alta situatia daca aveam h7 fara R si 6-8000k. :)))
Cordoba Fever + Fresc, 1.4l/86Cp (nu se stie pe unde-i are!), 2008, Rosu Emocion
 
Avatar utilizator
dragalin
Subiect Autor
Mesaje: 217
Membru din: 23 Mai 2013, 00:47
Contact:

Re: Talon Suspendat ,invatati-ma ce sa fac

29 Mai 2013, 13:52

sper sa rezolv problema,deja a inceput distractia de azi,cu schimbatu jentilor si amenda platita,acu mai am de ridicat talonul ,sper sa pot omologa 18 cu vreo persoana care are influenta la rar :D
 
Avatar utilizator
Roger
Moderator
Mesaje: 9838
Membru din: 24 Oct 2009, 15:34
Localitate: Bruxelles/Bucuresti

Re: Talon Suspendat ,invatati-ma ce sa fac

29 Mai 2013, 15:01

Adica spaga...ntz...ntz...ntz.
Apoi o sa scrii pe forum ca "te-ai descurcat", apoi o sa primesti cateva mesaje de la niste colegi care vor si ei sa aiba ca tine, apoi iar apelezi la "cunostintele tale" sa-i rezolve pe baieti si uite asa merge treaba ca pe roate.
Felicitari, nu mai am nimic de comentat :(
 
Avatar utilizator
mususk266
Mesaje: 4261
Membru din: 27 Ian 2009, 02:17
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Talon Suspendat ,invatati-ma ce sa fac

29 Mai 2013, 17:41

noi nu avem străzi pentru jante de 18, pe 17 aş zice că e compromisul perfect.nu te încurca cu 18, ştiu ce zic.
în situaţia dată eviţi deja o grămadă de probleme renunţând la jantele de18. nu te lega la cap dacă nu te doare.
Altea Freetrack - viewtopic.php?f=79&t=12288"

Ceasuri Moderne si Vintage - https://www.youtube.com/channel/UCMHYof ... 76g/videos

Fii schimbarea pe care vrei s-o vezi în jur! (Mahatma Gandhi)
 
Avatar utilizator
dragalin
Subiect Autor
Mesaje: 217
Membru din: 23 Mai 2013, 00:47
Contact:

Re: Talon Suspendat ,invatati-ma ce sa fac

04 Iun 2013, 13:14

Salut tuturor celor care imi stiu problema suspendarii talonului,ieri am fost la rar s am reazolvat problema cu jentile si xenonu,si am primit dovada ca am rezolvat problema,astazi am putut sa ridic personal talonul cu actul de vanzare cumparare ,fara a mi mai trebui procura de la proprietarul in talon,nu stiu cum de a mers fara procura dar sunt ft fericit ca am rezolvat....Tin sa va mai anunt ca nu omologheaza nimeni xenon si la fel la seat nu onologheaza 18 la modelul pana in 2005,asa ca cei care vrem fite trebuie sa ne riscam,o alta solutie care mi au spuso mai multe persoane influente ,sa numai dau talonul daca ma opreste RAR,mai bn o amenda decat bani [obscen] deamplea la rar ,pe mine ma costat toata treaba sa recuperez talonul 750 lei,drumuri spagi...etc,sper sa aveti rabdare sa cititi,va salut cu stima.
Ultima oară modificat 04 Iun 2013, 22:19 de către Cosmin, modificat de 2 ori în total.
Motiv: Limbaj neadecvat. Considera te rog editarea mesajului un avertisment. Multumesc!
 
Avatar utilizator
Roger
Moderator
Mesaje: 9838
Membru din: 24 Oct 2009, 15:34
Localitate: Bruxelles/Bucuresti

Re: Talon Suspendat ,invatati-ma ce sa fac

04 Iun 2013, 13:49

Buna treaba. Acuma mai trebuie sa facem si o lista cu cei de la RAR care primesc spaga, ca cei care dau se anunta singuri pe forum.
Nu de alta dar daca mai au si altii nevoie sa ramana cu jante de 18 si xenoane AM pe masina sau mai stiu eu ce alte modificari, sa intre aici si sa-si culeaga informatiile. Doar trebuie sa ne ajutam, nu-i asa?

 
Avatar utilizator
catalinutzu
Mesaje: 1514
Membru din: 12 Oct 2008, 22:55
Localitate: Bucuresti(Ferdinand fost Dimitrov)
Contact:

Re: Talon Suspendat ,invatati-ma ce sa fac

04 Iun 2013, 13:50

Pai zi asa ca ai contract de vanzare-cumparare,ca altfel sta treaba
Si mai usor cu limbajul,noi nu prea vorbim asa obscen pe aici
Imagine
1,4 16 valve 86 de magari in calduri :))
 
Avatar utilizator
dragalin
Subiect Autor
Mesaje: 217
Membru din: 23 Mai 2013, 00:47
Contact:

Re: Talon Suspendat ,invatati-ma ce sa fac

04 Iun 2013, 14:06

Dar cine a vorbit obscen ?nu vad ca as fi vorbit obscen
 
Avatar utilizator
OvidiuNicoara
Mesaje: 771
Membru din: 29 Sep 2012, 14:46
Localitate: Turda , Judet Cluj

Re: Talon Suspendat ,invatati-ma ce sa fac

04 Iun 2013, 14:23

Eu care mi-am pus de 12K ce sa zic ? :)) . Nu am primit inca flashuri si am fost oprit in trafic de cand am pus xenonul , nu mi-a zis nimeni nimic .

BALTAZAR2003 scrie:
Cosmin, eu am ultima revizie itp facuta la sediul lor central si nu au comentat nimic despre faruri.
Am becuri h7r 4300k in faruri cu oglinda si forma fascicolului de lumina nu difera cu nimic de cea a becului cu filament.
:hi
viewtopic.php?f=134&t=14688 - My Car :glasses

Seat Leon - 1.6 16V - 77Kw - 2002
EX : Daewoo Matiz - 2005 .
 
Avatar utilizator
HUNTER
HUNTER
Mesaje: 5884
Membru din: 30 Noi 2011, 20:27
Localitate: Fagaras

Re: Talon Suspendat ,invatati-ma ce sa fac

04 Iun 2013, 14:30

2 chestii de la mine:
1. ma bucur ca ai reusit sa iti recuperezi talonul fara complicatii.
2. cum spunea si Roger, dar si alti colegi mai sus, nu te mai complica cu roti pe 18" si xenon AM, ca ai sa circuli tot stresat. nu doar RAR-ul iti poate suspenda talonul, ci si Politia, si atunci, se repeta tarasenia, amenda+ drum la RAR sa recuperezi talonul si alti bani. ai jante frumoase pe 17", pune-le alea, pune osram hyper si ai "xenon" dar in limite legale.
Catalin facea referire la limbaj: F...., d-...., cum ai spus tu, si cam are dreptate, nu se pune accent pe limbajul "colorat" :wink:
Ovidiu: daca nu ai primit flash-uri, asta nu inseamna ca ai trecut neobservat cu csenoanele de 12000k. sa te intreb ceva: tu vezi noaptea cu lumina aia??? fara lupa??? nu te mai intreb de vizibilitate pe ploaie, ca ma gandesc singur la raspuns. INCA nu te-a oprit nimeni in trafic pt xenon, dar cand o fi sa fie ( doamne fereste) o sa fi in situatia colegului dragalin.
eu nu inteleg o chestie: se tot discuta pe forumul asta despre legalitate, despre a circula in conditii de siguranta in trafic si de a respecta anumite norme, se deschid topicuri, se exemplifica variante legale ale xenonului, dar unii dintre noi, ori nu-i intereseaza de lege, ori au prea milti bani, ori chiar nu le pasa de ceilalti participanti la trafic.
pai daca xenonul e ilegal, si sunt exemple ca s-au pus autoritatile pe controale, de ce ne mai incapatanam sa il tinem pe masini??/ sau mai mult decat atat, sa il montam???
scuze de off topic, dar am avut un " exces de moralitate ".....si sa nu inteleaga colegii gresit, nu am facut referire stricta la cineva.
:hi
 
Avatar utilizator
bgd_b92
Bogdan
Mesaje: 5624
Membru din: 02 Noi 2012, 07:43
Localitate: Bucuresti

Re: Talon Suspendat ,invatati-ma ce sa fac

04 Iun 2013, 17:15

Roger..n-are rost..lasa-i in pace ca dupa ce le tzatzaie curu putin renunta ei singuri la tot ce au in cap..e bine macar ca altii au de invatat dupa patzania lui cu toate ca nu doresc nimanui asa ceva.dar deja ai exagerat..cu xenon,jante mari, si fara masina inscriasa..si treaba cu talonu..daca nu il dai iti ia placutele asa ca sa va iasa din cap prostiile astea ca dupaia uite cati bani cheltuiti aiurea
Now : Passat CC 2011 2.0 TDI stg1 186 cp PWD BY RACING CODE & Peugeot 306 cabrio 1.6 16v 89 cp
Ex: VW Golf 5 GTI 2.0 TFSI stg1 241 cp PWD BY RACING CODE
Ex: VW Golf 5 2.0 TDI stg2 210cp PWD BY TCM TURBO
Ex: Seat Leon Stylance 1.6 102 cp
Ex: Seat Ibiza Cupra stg2+ 1,9 TDI 240 cp
Ex : 3xSeat Ibiza ( 1.4 TDI PWD BY TCM TURBO, 1,4 86cp, 1.4 75cp )
 
Avatar utilizator
dragalin
Subiect Autor
Mesaje: 217
Membru din: 23 Mai 2013, 00:47
Contact:

Re: Talon Suspendat ,invatati-ma ce sa fac

04 Iun 2013, 19:59

asta nu am mai auzit :D ,daca nu am actele la mine sa mi se placutele masini ,dar daca tu spui nu vreau sa ma contrazic ,cum si mai sus spuneau multi dintre membri ca nu se poate lua talonul masini fara proprietarul in talon, si in legatura cu xenonul imi asum riscul de a merge
 
Avatar utilizator
HUNTER
HUNTER
Mesaje: 5884
Membru din: 30 Noi 2011, 20:27
Localitate: Fagaras

Re: Talon Suspendat ,invatati-ma ce sa fac

04 Iun 2013, 20:11

Stii cum e, fiecare isi asuma riscul de a merge in cazul in care se stie in neregula.
Haideti sa nu facem polemica degeaba.
E alegerea fiecaruia daca tine cont sau nu de sfaturile celorlati.
In legatura cu " nu am actele la mine" o sa te cheme a doua zi cu actele si atunci va fi aplicata sanctiunea. Deci, se poate, baza legala exista.
Eu iti doresc sa nuvaibparte de probleme de nici un fel in trafic, si sa te poti bucura de masina ta.
Daca topicul nu mai are fond, problema ta fiind rezolvata, sugerez unui moderator inchiderea sa.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
 
Avatar utilizator
dragalin
Subiect Autor
Mesaje: 217
Membru din: 23 Mai 2013, 00:47
Contact:

Re: Talon Suspendat ,invatati-ma ce sa fac

04 Iun 2013, 20:41

ok multumesc de sfat, poate fi inchis topicul

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 14 vizitatori