Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

ChrisR4G
Subiect Autor

Circulatia cu un far spart

16 Sep 2017, 12:06

Salutare!
Azi am avut nefericita placere sa intalnesc spatele unui taxi, cunostea gropile mai bine ca mine deci a putut sa profite.
Oricum nu asta e problema principala pentru ca in urma accidentului am rezolvat cu 450 lei, bara lui spate ( care cica era originala etc. , dar tinand cont ca intarziasem deja destul la munca nu am mai pus capul la contributie ), insa eu m-am ales cu farul dreapta spart intr-un colt + ceva transfer de vopsea si cateva zgarieturi minore. Aparent avea bara pusa peste carligul de remorcare si a intrat fix in far.
Problema mea se rezuma la atat : Pot circula cu un far spart ? Eventual o sa incerc sa ii pun cateva cioburi inapoi cu ceva adeziv.

P.S. Nu am nici o hartie la mana precum ca s-a intamplat ce s-a intamplat. E vreo problema ?
21 Learning never stops!

Mylux

Re: Circulatia cu un far spart

16 Sep 2017, 12:29

Legal in acest caz ai nevoie de o autorizatie de reparatie eliberata de politie,altfel la un control daca vei fi oprit in trafic nu vei putea justifica farul spart si esti pasibil de amenda.
LEON 1.4 16V Kit FR
MM 07 ZZR

''Life Is Not A Single Player Game''.