Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Avatar utilizator
relugeo
Subiect Autor
Mesaje: 7
Membru din: 10 Iul 2017, 03:16
Localitate: București

Apa pe bancheta din spate

10 Oct 2017, 18:00

Salut colegi. Am si eu o problema. După ploaia care a durat 3 zile am vrut să plec cu băiatul pana la Mall și când s-a pus in spate mi-a spus că este bancheta udă. M-am uitat peste tot si nu se vede nici-o scursura sau dara de apa , plafonul uscat, stâlpii pe lateral sunt uscați, apa este și jos pe podea. Am scos bancheta spate ( șezut -spatar) și le-am băgat în casă sa se usuce. Am sa ma duc cu masina la spălătorie și când o spală ma bag in spate sa vad daca se observa ceva. Dacă a mai pățit cineva asa ceva îl rog sa imi spuna de unde a fost problema. Multumesc
 
Ionut giov
Mesaje: 48
Membru din: 22 Oct 2017, 00:46

Re: Apa pe bancheta din spate

12 Noi 2017, 14:34

Salut aceeasi problema am si eu ,si cred ca intra apa pe la balamalele de la portbagaj mai exact in locasul acela unde intra balamaua pe sus.
 
Ionut giov
Mesaje: 48
Membru din: 22 Oct 2017, 00:46

Re: Apa pe bancheta din spate

12 Noi 2017, 14:35

Daca. Ai gasit prin alta parte sa ma anunti si pe mine .
 
Avatar utilizator
relugeo
Subiect Autor
Mesaje: 7
Membru din: 10 Iul 2017, 03:16
Localitate: București

Re: Apa pe bancheta din spate

12 Noi 2017, 15:36

Salut. Eu am rezolvat problema. La mine intra apa prin dreptul stopului stânga sub bara. Am desfăcut toată tapiteria din portbagaj de la interior si am turnat apa pe afara. Am văzut că intră apa pe la panoul din spate . Am dat bara jos si acolo avea ca un fel de ureche (palnie) când am insistat cu apa in zona aceea am văzut că intră toată in portbagaj și din portbagaj o ia spre fata ( mașina fiind cu botul in jos ). Am curatat bine de praf si apa apoi amluat silicon de garnituri si am băgat in gaura aia. Acum totul este în regulă, a plouat am fost la spălătorie și nu mai sunt probleme.

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 9 vizitatori