Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
 
Avatar utilizator
Mihai-Cosmin
Subiect Autor
Mesaje: 50
Membru din: 18 Iul 2009, 23:09
Localitate: București și județul Vrancea

Re: Noul meu Seat Ibiza rosu

28 Oct 2011, 14:23

Bamse scrie:

inteparea cauciucului din ce cauza a survenit? a avut un defect de fabricatie?

Nu a avut nici un defect, s-a intamplat pur si simplu de pe drum... Daca nu vrei sa-mi raspunzi concret la intrebare, o va face altcineva, nu-mi trebuie mirările tale...
 
Avatar utilizator
Mihai-Cosmin
Subiect Autor
Mesaje: 50
Membru din: 18 Iul 2009, 23:09
Localitate: București și județul Vrancea

Re: Noul meu Seat Ibiza rosu

28 Oct 2011, 16:17

Gata. Porsche București Vest 2 imi va schimba anvelopa înțepată aflată în garanție cu alta nouă similară. Poveste încheiată pozitiv !
 
Avatar utilizator
gamer555
ClubSEAT Admin
Mesaje: 8626
Membru din: 09 Aug 2008, 17:12
Localitate: Bruxelles / Bucuresti
Contact:

Re: Noul meu Seat Ibiza rosu

28 Oct 2011, 16:41

scuza-ma ca intervin, vreau doar sa te rog doar sa iti recitesti posturile si sa le analizezi, sa vezi daca ai atitudinea potrivita. forumurile astea sunt locuri unde ne ajutam intre noi, in cazul in care ne pricepem. din ce vad, tu pui doar intrebari, primesti un raspuns, dar nu confirmi niciodata. "da ,am facut asa", "nu, nu a fost asa pentru ca am descoperit ca..." si asa mai departe. adica tu nu porti discutii, tu doar pui intrebari si astepti raspunsuri. si nici macar detaliile complete nu le dai de fiecare data. iar daca un raspuns nu iti convine, il "flituiesti" pe cel care macar a incercat sa iti zica ceva, ti-a oferit o parere... de exemplu bamse, cel de al carui parere nu ai nevoie, ti-a tot scris pe thread. cred ca ai putea fi un pic mai maleabil, pentru ca asa cum vezi, lumea incearca sa te ajute.

bafta si km cat mai multi fara probleme :hi
 
Avatar utilizator
Bamse
Moderator
Mesaje: 6512
Membru din: 20 Mai 2008, 13:11
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Noul meu Seat Ibiza rosu

28 Oct 2011, 17:19

iti schimba o anvelopa pe care tu ai spart-o pe garantie? esti sigur ca vb de garantie si nu casco?????

cat timp am lucrat eu acolo nu s-a schimbat nici o anvelopa pe garantie
Ibiza, FR. Black, TDI, Chiptuned
Canalul Clubseat.eu pe Youtube
 
Avatar utilizator
Mihai-Cosmin
Subiect Autor
Mesaje: 50
Membru din: 18 Iul 2009, 23:09
Localitate: București și județul Vrancea

Re: Noul meu Seat Ibiza rosu

28 Oct 2011, 18:48

Bamse scrie:
iti schimba o anvelopa pe care tu ai spart-o pe garantie? esti sigur ca vb de garantie si nu casco?????

cat timp am lucrat eu acolo nu s-a schimbat nici o anvelopa pe garantie

De garanție este vorba. Mi-au promis schimbarea ei fără prea multe vorbe. A rămas să comunic toate detaliile care scriu pe anvelopa defectată și să facă comanda pentru alta nouă la fel.
 
Avatar utilizator
Bamse
Moderator
Mesaje: 6512
Membru din: 20 Mai 2008, 13:11
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Noul meu Seat Ibiza rosu

29 Oct 2011, 14:20

pot decat sa te felicit pe aceasta operatiune! bravos ca ai reusit sa faci asta.
Ibiza, FR. Black, TDI, Chiptuned
Canalul Clubseat.eu pe Youtube
 
Avatar utilizator
giuliasweet76
Mesaje: 122
Membru din: 01 Aug 2011, 22:44
Localitate: Onesti
Contact:

Re: Noul meu Seat Ibiza rosu

29 Oct 2011, 16:13

Ooo my god! Si eu care credeam ca sunt toanta toantelor.. ce ma bucur ca am gasit unul mai mare decat mine! Cel putin eu nu mi-am afisat toate scrematurile mintii intr-un "subiect".. incepand de la ridicarea capotei..pana la buclucasa roata... ce bine ma simt cand vad ca sunt altii mai ceva decat mine!!! YESSSS
Pun pariu ca o sa te oparesti la fund cand o sa citesti tot ce am scris eu aici.. dar crede-ma ca am avut rabdarea sa citesc toate cele 8 pagini.. si precum a scris cineva mai sus: tu vrei numai raspunsuri.. din cand in cand te sfatuiesc sa iti mai citesti si tu postit-urile

 
Avatar utilizator
doriansamescu
Mesaje: 82
Membru din: 19 Mar 2011, 19:38
Localitate: Alexandria

Re: Noul meu Seat Ibiza rosu

29 Oct 2011, 20:06

De garanție este vorba. Mi-au promis schimbarea ei fără prea multe vorbe. A rămas să comunic toate detaliile care scriu pe anvelopa defectată și să facă comanda pentru alta nouă la fel.[/quote]


Asta e gogonata!
Seat Ibiza Entry 6j 1.2 60CP 2010
 
Avatar utilizator
Mihai-Cosmin
Subiect Autor
Mesaje: 50
Membru din: 18 Iul 2009, 23:09
Localitate: București și județul Vrancea

Re: Noul meu Seat Ibiza rosu

22 Dec 2011, 20:09

:cry: :cry: :cry: Ajutați-mă, vă rog cum să-mi refac mașina distrusă într-un accident și la care n-am avut CASCO (de prost ce-am fost)... La reprezentanță mi-au cerut 7600 euro și pe am dat 9100 euro acum un an și cinci luni când am luat-o de nouă... Am vreo șansă la un preț rezonabil să-i refac partea frontală și să funcționeze din nou ? Ajutați-mă ! :cry: :cry: :cry:
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
 
Avatar utilizator
Bamse
Moderator
Mesaje: 6512
Membru din: 20 Mai 2008, 13:11
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Noul meu Seat Ibiza rosu

22 Dec 2011, 20:19

ce e cu suma de la reprezentanta?
are lonjeroanele strambe? s-a indoit ceva la sistemul de protectie al masinii (structura de rezistenta???)

dar cum ai reusit sa o distrug in halul asta....pom ceva?

important e ca nu ai patit tu nimic!
Ibiza, FR. Black, TDI, Chiptuned
Canalul Clubseat.eu pe Youtube
 
Avatar utilizator
Andrei
Admin / PR
Mesaje: 5253
Membru din: 05 Oct 2008, 09:27
Localitate: Bucuresti

Re: Noul meu Seat Ibiza rosu

22 Dec 2011, 20:20

Salut! In primul rand daca nu ai avut casco, e nasol ! In al 2 lea rand parerea mea e ca depaseste cu mult ca sa bagi atatia bani sa o repari..eu zic ca nu merita asa ca ar fi ok sa o dai dauna totala. Posibil sa scoti cam 2000E + cam asa..
ex SEAT Ibiza 6J SC Limited Edition
ex SEAT Ibiza 6L
 
Avatar utilizator
Mihai-Cosmin
Subiect Autor
Mesaje: 50
Membru din: 18 Iul 2009, 23:09
Localitate: București și județul Vrancea

Re: Noul meu Seat Ibiza rosu

22 Dec 2011, 20:23

Bamse scrie:
ce e cu suma de la reprezentanta?
are lonjeroanele strambe? s-a indoit ceva la sistemul de protectie al masinii (structura de rezistenta???)

dar cum ai reusit sa o distrug in halul asta....pom ceva?

Am intrat într-un tractor de mici dimensiuni parcat pe contrasens, slab iluminat, nu aveam viteză,eram în comună, mi-a distras atenția unul din spate cu intenția lui de a depasi, nu stiam ce vrea sa faca, voiam sa ma dau mai pe marginea soselei, era ceata, seara la 18, lunea trecuta, 12 decembrie 2011, 2-3 secunde m-am uitat in oglinda sa vad ce vrea sa faca ala si... am intrat in tractor, nu l-am vazut la timp !
 
Avatar utilizator
Bamse
Moderator
Mesaje: 6512
Membru din: 20 Mai 2008, 13:11
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Noul meu Seat Ibiza rosu

22 Dec 2011, 20:43

si nu iti poti face masina dand in judecata pe cel care avea tractorul parcat cu mai mult de jumate pe drum national?
Ibiza, FR. Black, TDI, Chiptuned
Canalul Clubseat.eu pe Youtube
 
Avatar utilizator
zeusik
Nashul
Mesaje: 2336
Membru din: 29 Oct 2008, 10:20
Localitate: Bucuresti

Re: Noul meu Seat Ibiza rosu

22 Dec 2011, 21:06

Bamse slabe sanse, crede-ma. Ori dauna totala din pacate, ori cauti piese pe la dezmembrari, etc. Dar mai putin de 150 mil nu o faci. Stima!
"În viață risipim ani, iar la moarte cerșim clipe"
Leon 1M Last Edition - 1.9 TDI PD (AXR) - 2006
EX: Seat Cordoba 1.4 75 cp - 2004 - custom made
 
Avatar utilizator
Andrei
Admin / PR
Mesaje: 5253
Membru din: 05 Oct 2008, 09:27
Localitate: Bucuresti

Re: Noul meu Seat Ibiza rosu

22 Dec 2011, 23:10

e clara treaba ca nu o sa gaseasca in 150 milioane ..doar airbag-urile sunt o gramada de bani + bord + radiator AC samd ..sunt o gramada..parerea mea este ti-am spus ..sa o dai dauna totala..cam asta se intampla cand nu te asiguri cu o polita CASCO.
ex SEAT Ibiza 6J SC Limited Edition
ex SEAT Ibiza 6L
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator