Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Licurici
Subiect Autor
Mesaje: 110
Membru din: 08 Apr 2009, 10:59
Localitate: CT / Cernavoda

Re: New Ibiza - Licurici

10 Iul 2009, 22:05

Din fericire nu e grav :blackeye: , dar e tare ciudat :sad4: sa vezi si sa simti o Ibiza care sta pe 2-3 roti si un pic de bara de plastic. Sa va povestesc: ma intorceam spre casa de la munca si un autobuz in fata mea incetineste sa ia un viraj "S" cam inghesuit pt gabaritul lui :naka: ...incetinesc si eu in urma lui si deodata :shock: :shock: :shock: poc! trosc! si masina se opreste dintr-o data... si eu inclinat in masina cu masina.... acum stateam si ma gandeam ce draq de groapa am luat ca nu vazusem nici una in asfalt... dar goapa se facuse EXACT sub mine; si cam asa pozam eu pt a face reclama la o lucrare "bine executata" angry9: :banghead: :banghead: :banghead:

Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine
O doamna de la blocul din fata imi spune ca doar ce au asfaltat de 5-6 zile si iata rezultatul.... L-a sunat pe vice-primar, ca ea mai facuse plangere vis-a-vis de alte lucrari proaste in aceasi zona, l-a facut pe ala cu ou si cu otet, la care vicele ca il doare in basca ...el e plecat la munte si nu il intereseaza... poftim cultura.... :evil:
Problema era ca nu stiam ce sa fac... :? ma gandeam ca daca dau cu spatele si se surpa mai tare? Si toata lumea care trecea pe acolo se uita :shock: si isi dadea fiecare cu parerea....sa chem politia...sa dau primaria in judecata...sa ma duc la asigurare...sa ma duc la primar.... La un moment dat chiar ma gandeam si eu sa duc peste primar :violent1: :violent3: :whax: :whdat: , dar nu stiu ce rezolvam cu asta, cu sistemul de la noi din Romania, asa ca ...hai sa vedem ce se poate face, si....
.... in cele din urma, cu putin ajutor, am iesit DIN DRUM :twisted: si sper ca nu s-a intamplat nimic mai grav in afara de sperietura....

Dragilor... aveti grija cum cum circulati PE sosele sa nu ajungeti IN ele... :violent1:
Iubeste, uita, iarta, e cea mai frumoasa arta!
Ibiza Red 1.4/85CP
viewtopic.php?f=33&t=2906
 
bogy
K.I.D
Mesaje: 5496
Membru din: 20 Iun 2008, 19:41
Localitate: Londra/Bucuresti

Re: New Ibiza - Licurici

10 Iul 2009, 22:11

Mi se pare mie sau ti-a indoit umpic masca si aripa? Ca din poze asa se vede (poza 1). Sau asa era dinainte? :D
Jegu: Black Leon 1P Sport-Up 2.0 TDI
If you have everything under control, you're driving too slow. Pickup speed!
(ex)Motan | (ex)16 Valve
 
Avatar utilizator
bertzi43
B-82-AJS
Mesaje: 3042
Membru din: 27 Mar 2008, 20:58
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: New Ibiza - Licurici

10 Iul 2009, 22:36

bine ca nu ai patit tu ceva,masina se repara
ai casco?daca ai vreo avarie dute si repar-o pe casco ca-si iau ei banii de la primarie :)
_____________________________________________

Seat Leon 1M Stella,1.6 16v,105 cp...
Imagine
 
Nicky
Mesaje: 6983
Membru din: 01 Sep 2008, 07:48
Localitate: Dublin, Ireland
Contact:

Re: New Ibiza - Licurici

10 Iul 2009, 23:35

Imi pare rau pentru incident, dar ma bucur ca ai putere sa zambesti. Asa fac si eu si m-am amuzat copios la postul tau, mai ales cu emoticoanele aferente :lol:
Cred ca se lucreaza la sosele subterane, ca s-au aglomerat cele de suprafata. Ce sa mai zici, d-astea avem, pe d-astea defilam.
 
Remus
Membru Fondator
Mesaje: 4027
Membru din: 27 Noi 2007, 17:57
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: New Ibiza - Licurici

11 Iul 2009, 03:23

Incredibil , mi a povestit stefan ce ai patit astazi :( sper totusi ca , masinuta sa fie ok si cumparati un detector de gropi asa pt orice eventualitate :P !
Mercedes Benz A-Class 180 - 2015
Land Rover Freelander 2 /2.2/ 160cp
Ex ; Seat Leon 1.6 102 cp

Despre mine....urasc regulile altora, ador regulile mele...
http://clubseat.hi5.com
http://www.youtube.com/ClubSeatRomania
http://twitter.com/ClubSeatRomania
http://www.facebook.com/pages/Clubseateu-Romania/108874261828
 
Avatar utilizator
Strafe
Mesaje: 219
Membru din: 05 Sep 2008, 21:01
Localitate: Constanta
Contact:

Re: New Ibiza - Licurici

11 Iul 2009, 10:36

Incredibil! Nu cred ca ai ce sa faci primariei, daca masina nu a patit ceva. Ar fi doar o sesizare, de care o sa-i doara din nou la basca ... ca deh, traim in Romania!
 
Licurici
Subiect Autor
Mesaje: 110
Membru din: 08 Apr 2009, 10:59
Localitate: CT / Cernavoda

Re: New Ibiza - Licurici

13 Iul 2009, 06:55

@Remus: Detector de radar mai merge, ca-s mai rare... dar detector de gropi :dontknow: tu iti dai seama??? o sa ma innebuneasca :banghead: :banghead: :banghead: va piui intr-una, si in plus, unde bag bateria de la el? hmm? in portbagaj :?: sau iau si o remorca dupa mine :mrgreen: :mrgreen:
Iubeste, uita, iarta, e cea mai frumoasa arta!
Ibiza Red 1.4/85CP
viewtopic.php?f=33&t=2906

 
Avatar utilizator
ram84
Mesaje: 783
Membru din: 01 Apr 2009, 12:30
Localitate: Rm.Valcea/Bucuresti-Titan

Re: New Ibiza - Licurici

13 Iul 2009, 10:52

Imi pare rau pentru incident! Ce sa-i faci, romanii nu fac lucruri de calitate. Primaria ar trebui data in judecata!
Nissan Note 1.6, Accenta Plus, 2008

De vanzare 2 terenuri comuna Mihaesti, sat Barsesti, judetul Valcea --> viewtopic.php?f=96&t=6260&p=212941#p212941
 
Avatar utilizator
Bubulutza
Mesaje: 4196
Membru din: 26 Ian 2009, 16:05
Localitate: Bucuresti

Re: New Ibiza - Licurici

13 Iul 2009, 11:29

in ce tara de cacao traim!..... :(
 
Dunky
Mesaje: 933
Membru din: 25 Ian 2009, 20:36
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: New Ibiza - Licurici

13 Iul 2009, 18:34

mi se pare incredibil dar bine ca nu a patit nimik masina!
Viata-i grea dar trece!
 
Licurici
Subiect Autor
Mesaje: 110
Membru din: 08 Apr 2009, 10:59
Localitate: CT / Cernavoda

Re: New Ibiza - Licurici

30 Iul 2009, 07:35

Nu a patit numic foarte grav, dar am impresia ca s-a crapat ceva pe dedesubt si de la "gropitele" din drumuri, de la trepidatii, sa si rupt o bucata de plastic. Ieri am oservat ca atarna ceva negru si acum sa o urc pe o rampa sa vad despre ce e vorba. Cat de curand trebuie sa o duc pe la service....
Iubeste, uita, iarta, e cea mai frumoasa arta!
Ibiza Red 1.4/85CP
viewtopic.php?f=33&t=2906
 
Avatar utilizator
bogdanwrc
Mesaje: 148
Membru din: 10 Iul 2009, 20:31
Localitate: Aiud / Cluj

Re: New Ibiza - Licurici

30 Iul 2009, 08:14

Licurici n-ai ce sa faci , asta e Romania , si astia se pun pe noi ca nu avem roviniete si ne amendeaza .......... imi pare rau pt incident naspa pe care l=ai avut .....

Vreau sa zic ca imi place mult masinutza ta , ii superba , sa o stapanesti sanatos si drumuri bune itzi doresc .... Bun venit in club :))

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori