Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
victorstan24
Subiect Autor
Mesaje: 1
Membru din: 17 Mai 2017, 20:43

Probleme directie

17 Mai 2017, 20:58

Buna seara!Detin un seat toledo din 2005 achizitionat in septembrie 2016.
Acum aproximativ 1 luna de zile am facut accident(a intrat unul in mine).Am schimbat aripa,usa si indreptat stalpul usei jos.Dupa ce am terminato am mers cu ea si am observat ca imi roade toate rotile.Am fost la service si mi s-a spus ca s-a deplasat calandru si mi-a si arat cu 2 mm(s-a rotit spre dreapta)i-a dat deviatie 2 cm roata dreapta fata spre fata si roata stanga 1 cm spre spate.Mi-au zis ca ei nu se ocupa cu asa ceva sa traga calandru inapoi sa ma duc in alta parte.In fine.Am fost la alt mecanic i-am lasat.o ..mi.a facut bracajul totul ok.Un drum de 500 km totul ok.Cand m-am intors in oras am observat roata de pe partea stanga fata roasa pe exterior si cea de pe spate dreapta roasa dar mai putin...in 2 zile a inceput sa-mi roada si celelalte roti.Mecanicul nici nu stie ce sa zica.Mentionez ca nu mi-a tras calandrul la loc ci a facut geometria simplu fara alta interventie.Este posibil sa se fi miscat in timpul drumului pe care l-am facut(am mers si pe drum de tara)Si poate calandrul s-a desfacut din suruburi.
Imagine.Imagine.Imagine.Imagine

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori