Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Krondet
Subiect Autor
Mesaje: 821
Membru din: 19 Oct 2008, 19:28
Localitate: Galati

Frumusetile plaiului romanesc

18 Aug 2010, 19:17

contraste din "Eterna si fascinanta Romanie"

Imagine Imagine :cry


Imagine Imagine
Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc. Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.
 
Krondet
Subiect Autor
Mesaje: 821
Membru din: 19 Oct 2008, 19:28
Localitate: Galati

Re: Frumusetile plaiului romanesc

18 Aug 2010, 21:19

din coborarea Transfagarasanului
Imagine
la baza barajului vidraru..
Imagine
festival medieval la Bran
Imagine
plutiri de peturi si copaci pe lacul bicaz
Imagine
mormane de saci...cu peturi scoase din lac
Imagine
apus noros pe la bicaz
Imagine
Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc. Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.
 
eddy_wtx
LowRider
Mesaje: 4333
Membru din: 14 Mai 2008, 10:00
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Frumusetile plaiului romanesc

18 Aug 2010, 22:51

ce rost are...mira pe cineva? misca pe cineva? induioseaza pe cineva?
 
Krondet
Subiect Autor
Mesaje: 821
Membru din: 19 Oct 2008, 19:28
Localitate: Galati

Re: Frumusetile plaiului romanesc

19 Aug 2010, 13:04

la motelul de la Bicaz, au adastat odata cu noi, 7 autorulote cu italieni...care vizionau Romania, cu peisaje frumoase si oameni nepasatori/neglijenti/etc.
se percepe (la bariera de la sf.ana) taxa de parcare + (eventual) taxa de parcurs ultimii km cu masina....dar drumul este mizerabil (pavimentul este de pe vrmea Impuscatului), locurile de campare prafuite si neadunate nici macar gunoaiele de la ghena.
Eu m-am saturat de scuza "asa e romanul"...mai trebuie sa luam si atitudine....chiar de-mi revendic sorgintea olteneasca, cred ca sunt si nitel roman :ogre:
Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc. Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.
 
eddy_wtx
LowRider
Mesaje: 4333
Membru din: 14 Mai 2008, 10:00
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Frumusetile plaiului romanesc

19 Aug 2010, 16:27

eu unul nu mai am nervi pentru asa ceva...
am vrut de multe ori sa fiu "util" mediului...si de fiecare data cand am atras atentia asupra unei fapte asemanatoare (in mod civilizat)...nu mi-a fost deloc bine, am fost ignorat, si mai rau chiar amenintat, si chiar de persoane la care nu ma asteptam.
asa ca, mai bine imi vad de treaba mea, ma comport eu civilizat, si stau cu constiinta impacata!

se tot vorbea de ceva actiune de ecologizare, cumva pe tara, pe 25 septembrie. se mai aude ceva?
 
Avatar utilizator
TIBI
Mesaje: 6761
Membru din: 10 Mai 2008, 13:15
Localitate: Ploiesti

Re: Frumusetile plaiului romanesc

31 Aug 2010, 21:34

"Eddy gunoaie sunt peste tot pt ca noi insine suntem niste gunoiaie.Toti ne arata cu degetul in lume.
Noi nu stim decat sa vandalizam tomberoanele(le dam foc) si dupa mergi ca prostu cu hartia in mana si te uiti dupa un cos ca dupa un radar.
Duminica trecuta am dat o fuga in apropierea Ploiestiului,la padurea cazacului pt o plimbare prin padure.O mizerie crunta,multi la gratar cu Guta in boxele masinilor.Pacat de peisajul forestier...

On topic
Recomand oricui sa faca traseul ''sapte scari'' ,pe acolo nu se incumeta oricine si nu veti da de manelisti
-SEAT LEON 5F Xperience 2.0tdi 184cp
-EX-SEAT LEON_2.0tdi BKD 140cp+

huse piele schimbator
 
eddy_wtx
LowRider
Mesaje: 4333
Membru din: 14 Mai 2008, 10:00
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Frumusetile plaiului romanesc

01 Sep 2010, 08:13

recomand si eu cu caldura 7 Scari, este ceva spectaculos, cu tot cu drmul prin padure pana acolo.

 
Avatar utilizator
andrei.27kim
Mesaje: 2498
Membru din: 27 Mai 2008, 20:06
Localitate: Iasi
Contact:

Re: Frumusetile plaiului romanesc

01 Sep 2010, 16:16

am facut si eu vara asta traseul de la 7 scari ... si am continuat pana in varf ... sa caut printre poze si atasez cateva
canionul e ceva ce rar vezi in romania, foarte fain iar pt cei cu conditie fizica recomand urcarea pana in varful piatra mare (privelistea merita tot efortul) :yah
Actual: '16 LEON 5F X-Perience 1.8 tsi DSG Navada White
'04 Ibiza 6L1 Aqua Green 1.2 12V AZQ
Ex: '08 LEON 1P1 Chrono Yellow 2.0 Tdi FR
'07 Cordoba 6L2 Blue Mar 1.9 Tdi AXR – the auto emotion sedan
 
eddy_wtx
LowRider
Mesaje: 4333
Membru din: 14 Mai 2008, 10:00
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Frumusetile plaiului romanesc

01 Sep 2010, 21:54

Eu nu reusisem sa urc prea mult, deoarece am nimerit chiar dupa o ploaie dinaia "ciobaneasca", si canionul era destuld e inundat...
 
VwFan
Mesaje: 3
Membru din: 22 Ian 2013, 15:13

Re: Frumusetile plaiului romanesc

22 Ian 2013, 15:37

România e o țară superbă,dar păcat că e locuită. Românii sunt niște snobi care își fac vacanțele în Bulgaria sau Austria, cu toate că în România e mult mai frumos.
Imagine

Imagine
 
Avatar utilizator
Roger
Moderator
Mesaje: 9838
Membru din: 24 Oct 2009, 15:34
Localitate: Bruxelles/Bucuresti

Re: Frumusetile plaiului romanesc

22 Ian 2013, 16:06

Frumoase pozele. Sunt cumva facute in Brasov?
 
Avatar utilizator
TIBI
Mesaje: 6761
Membru din: 10 Mai 2008, 13:15
Localitate: Ploiesti

Re: Frumusetile plaiului romanesc

22 Ian 2013, 19:29

VwFan scrie:
Românii sunt niște snobi care își fac vacanțele în Bulgaria sau Austria, cu toate că în România e mult mai frumos.


Nu sunt snobi pt ca aleg destinatii din alte tari. Incepem sa nu mai vrem conditii de c***t pe sume imense.
Aici te jecmanesc pe fata si-ti ofera un rahat. Spre exemplu,acum doua veri voiam sa ajung la Gura Portitei(nu fusesem niciodata),motiv pt care m-am pus pe cautat oferte.Am gasit la o vila care-ti oferea totul chipurile.Dupa un telefon totul mi-a fost limpede: acces la piscina o taxa,sezlong o taxa,umbrela alta taxa...probabil ca si pt la toaleta si ''cur-papir'' aveau taxe. Nu-ti mai zic scorul pt cazare.
Peste tot (munte sau mare) ti se spune cazare in vila si constati ca e o casa cu mansarda...
Am mers in Tenerife in schimb si am inteles ce inseamna turism adevarat,nu-ti mai vine sa mergi pe litoralul nostru.
Pana nu se schimba ceva la noi,cred ca e lipsit de sens patriotismul.
-SEAT LEON 5F Xperience 2.0tdi 184cp
-EX-SEAT LEON_2.0tdi BKD 140cp+

huse piele schimbator
 
VwFan
Mesaje: 3
Membru din: 22 Ian 2013, 15:13

Re: Frumusetile plaiului romanesc

23 Ian 2013, 12:12

Păi Spania e o țară urâtă,aridă...Ce motive aș avea să merg acolo? Același motiv pentru care mulți melteni de-ai noștri merg la Dubai, nene!
Toți cocalarii apar pe la TV și se laudă că au fost în vacanță în Dubai.
România e o țară foarte frumoasă, trebuie să fii snob, parvenit ,prost sau rău intenționat ca să negi asta.
Decât să merg în Bulgaria,mai bine în România.
Mai pun niște poze din România..evident, Tibi ar putea fi deranjat de faptul că am spus că țara noastră e frumoasă. Ziceți,Domnu Tibi,dar Transfăgărășanul e nașpa în opinia dvs? Nu de alta dar nu de mult niște fraieri de englezi ziceau că Transfăgărășanul e cel mai frumos drum din lume..și Transfăgărășanul nu e la Tenerife,nici la Paralia Katerini!
Oricum,eu am fost și în Maramureș,și la mare,și în Deltă,și în Ardeal,și Moldova,și Banat,și nicăieri nu am plătit mai mult de 80 ron pentru o cameră dublă și pot spune că m-am simțit mai bine ca în străinătate,unde am plătit mult mai mult! Asta pentru că nu sunt snob și nu-mi pute România..

Imagine

Imagine
 
VwFan
Mesaje: 3
Membru din: 22 Ian 2013, 15:13

Re: Frumusetile plaiului romanesc

23 Ian 2013, 12:13

Roger scrie:
Frumoase pozele. Sunt cumva facute in Brasov?

Prima poză e din Petrila,Hunedoara
 
Avatar utilizator
Roger
Moderator
Mesaje: 9838
Membru din: 24 Oct 2009, 15:34
Localitate: Bruxelles/Bucuresti

Re: Frumusetile plaiului romanesc

23 Ian 2013, 12:23

Am inteles, multumesc frumos. Si cea de-a doua?
Ce tari si ce orase din afara Romaniei ai vizitat pana acum?

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 11 vizitatori