Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 12
 
Avatar utilizator
aLeXx
LowRider
Subiect Autor
Mesaje: 3370
Membru din: 12 Sep 2009, 09:50
Localitate: Bucuresti
Contact:

De cate ori ai dat de permis ?

22 Sep 2009, 21:34

M-am uitat pe aici si am vazut ca nu exista un topic de genu asta. Chiar sunt curios... Eu unu am dat de 6 ori si nu l-am luat...adevarul ca nici nu mi-am dat interesul cu adevarat... Imi pare rau acum ca am pierdut cam 12-13 milioane cu tot cu chestionare si carti, taxe si toate draciile + ca e frustrant cand iti doresti cu adevarat permisul dar asta e ... Vorba aia... "Capu' face Capu' trage" ...

Sunt curios daca sunt singurul care a dat de mai multe ori pana l-a luat... :) Astept pe aici pareri :)

O sa imi refac iar dosarul si o sa ma intorc pe baricade... dar pana atunci folosesc cu incredere reteaua de transport in comun Bucuresti :))
Seat Leon 1M 1.6 8v AKL | B-111-EON |
------------------------
Ex: '96 Honda Civic EJ9 | '88 Dacia 1310 | '02 BMW 525d e39 | '97 Nexia Coupe
 
Avatar utilizator
Cosmin
Admin
Mesaje: 7203
Membru din: 14 Feb 2008, 17:11
Localitate: Sibiu
Contact:

Re: De cate ori ai dat de permis ?

23 Sep 2009, 07:58

No offense, da' dupa ce ai picat prima data...nu te-ai gandit ca singura sansa sa iei permisul e sa inveti? :) Fie sa inveti legislatia, fie sa inveti sa conduci?
Personal cred ca faptul ca te chinui sa iei permisul nu e un lucru tocmai bun, pt. un viitor sofer ca va circula pe drumurile publice..Dar asta e doar parerea mea.. :)
Imagine

MKM Autotechnik - Service auto multibrand Click pt. Detalii si imagini

DIY Info Leon 1P / Altea 5P Click pt. Detalii si imagini
 
Avatar utilizator
misu caftangiu
Mesaje: 788
Membru din: 23 Aug 2009, 16:41
Localitate: alba
Contact:

Re: De cate ori ai dat de permis ?

23 Sep 2009, 08:09

sunt de acord cu ghita...
si eu am picat prima data, pentru ca nu am invatat f. bine legislatia... imi amintesc ca una din intrebari era de genul ,, daca observati un conducator auto care are probleme cu autovehicolul ce faceti
-opriti si il ajutati
-treceti mai departe pentru ca nu aveti nici o obliatie
- bla, bla,
---bineinteles ca eu am spus.... ce dracu, opresc si ala imi fute un levier in scafarlie si ma face de masina... :twisted: :lol: ... deci- trec mai departe... bineinteles ca era obligatia sa opresc , daca nu ma insel :scratch: ...
nascut talent , mort speranta ! :-)
______________________________________________
felina neagra, nabadoaioasa- 105 CP, 1,6 16 v
===>senzatie majora, cu 40 la ora!<===
 
Avatar utilizator
Bamse
Moderator
Mesaje: 6512
Membru din: 20 Mai 2008, 13:11
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: De cate ori ai dat de permis ?

23 Sep 2009, 08:13

avand in vedere ca il stiu pe alexxx, imi permit sa spun ca nu a invatat din motivele lui :)
a exprimat si el mai sus Capu face, Capu trage.
Ibiza, FR. Black, TDI, Chiptuned
Canalul Clubseat.eu pe Youtube
 
Avatar utilizator
Cosmin
Admin
Mesaje: 7203
Membru din: 14 Feb 2008, 17:11
Localitate: Sibiu
Contact:

Re: De cate ori ai dat de permis ?

23 Sep 2009, 08:31

Eu sunt curios care sunt motivele care te fac sa nu inveti...avand in vedere ca altfel nu ai cum sa treci testul.
Evident, mai putin in situatia in care iti iei permisul pe bani, insa presupun ca nu e cazul discutiei de aici..Sau? :)
Imagine

MKM Autotechnik - Service auto multibrand Click pt. Detalii si imagini

DIY Info Leon 1P / Altea 5P Click pt. Detalii si imagini
 
Avatar utilizator
misu caftangiu
Mesaje: 788
Membru din: 23 Aug 2009, 16:41
Localitate: alba
Contact:

Re: De cate ori ai dat de permis ?

23 Sep 2009, 08:35

bamse scrie:
imi permit sa spun ca nu a invatat din motivele lui


pai???? detaliati... incapatanare, are mult de lucru fiind angajat, e olimpic si studiaza mult sau ceva sportiv si se antreneaza , sau doar olimpic la halbere , coniaq canoe , saritu peste mese si aruncatu cu privirea :drunken: ? :lol: :twisted:
nascut talent , mort speranta ! :-)
______________________________________________
felina neagra, nabadoaioasa- 105 CP, 1,6 16 v
===>senzatie majora, cu 40 la ora!<===
 
Avatar utilizator
Bamse
Moderator
Mesaje: 6512
Membru din: 20 Mai 2008, 13:11
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: De cate ori ai dat de permis ?

23 Sep 2009, 08:37

Pai am zis, capu face capu trage....cand nu esti destul de matur sa intelegi ce faci.....asta se intampla arunci 13 milioane pe strada.
Ibiza, FR. Black, TDI, Chiptuned
Canalul Clubseat.eu pe Youtube

 
Nicky
Mesaje: 6983
Membru din: 01 Sep 2008, 07:48
Localitate: Dublin, Ireland
Contact:

Re: De cate ori ai dat de permis ?

23 Sep 2009, 08:43

eu l-am luat din prima...la pitesti :lol: glumesc, la targu jiu :D
la prima ora de curs, m-a pus instructorul sa il duc pana la tara la el. ma stia de prin cartier ca il tot baraiam cu cartul si stia ca stiu sa merg. l-am dus repede la destinatie, final destination 3D :D
 
Avatar utilizator
marian_iam
V.I.P.
Mesaje: 6591
Membru din: 17 Dec 2007, 13:04
Localitate: Bucuresti, dr taberei
Contact:

Re: De cate ori ai dat de permis ?

23 Sep 2009, 09:04

eu l-am luat a 2 a oara.
Cu toate ca am invatat cu 2-3 luni inainte, prima data la sala ...am picat ... apoi nu am mai invatat nimic ... si peste alte 3 luni l-am luat!
22 la sala si fara bani la traseu ... am avut un super nene politist in dreapta ... o fi crezut ca am dat dreptul ... cine stie! :lol:
Si nu caut sa-ti demonstrez, era o simpla figura, deci nu ma lua-n nume de rau ca te iau in ..... brate!!!
Noi ... Bem, Fumam, Tusim, Ranjim ... asta facem pana murim ...
Opel Astra GSI
Ceasuri Barbatesti de de Dama http://www.casaceasurilor.ro
 
Avatar utilizator
misu caftangiu
Mesaje: 788
Membru din: 23 Aug 2009, 16:41
Localitate: alba
Contact:

Re: De cate ori ai dat de permis ?

23 Sep 2009, 09:14

bamse scrie:
Pai am zis, capu face capu trage....cand nu esti destul de matur sa intelegi ce faci.....asta se intampla arunci 13 milioane pe strada.


deci ramane prima varianta ... incapatanare ... si multi bani la tescherea.... la taticu...
daca eram il locul lui ticu-so ii trageam o chelfaneala buna dupa al doilea picat si ii ziceam ca mai da examenul cand il plateste din banii munciti de el... ma rog... poate sunt prea dur... da cand am sarit cu masina in aratura (si 2 m inaltime) taica-miu mi-a dat flit... a zis -ai patit ceva? nu! bine pa! a fost si cea mai neagra perioada financiara din viata mea, a fost ultima chestie care mi-o trebuia... da 3-4 luni am mers pe jos (era la 2 saptamani dupa ce luasem permisu` ), am pus ban langa ban, am reparat masina si asta e.. dupa inca 6 luni am mers la mare, am traversat tara si bucurestiul fara incidente...
nascut talent , mort speranta ! :-)
______________________________________________
felina neagra, nabadoaioasa- 105 CP, 1,6 16 v
===>senzatie majora, cu 40 la ora!<===
 
Avatar utilizator
Bubulutza
Mesaje: 4196
Membru din: 26 Ian 2009, 16:05
Localitate: Bucuresti

Re: De cate ori ai dat de permis ?

23 Sep 2009, 09:18

eu am picat la traseu prima data ca am luat-o pe interzis :lol: si ma opreste politistul care era renumit ca e cel mai dur ever...langa semn. si ma intreaba: de ce ai luat-o pe aici??? si eu ma gandeam ce sa ii raspund - ca n-am vazut semnul e nasol...de ce nu m-am uitat...- ca nu stiu semnul...mai nasol...si ma tot gandeam ce prostie sa debitez...si ala care era cat malu' face: AHA nu vorbesti???? da-te jos!!!! :( :( :( si asta a fost...dar m-a tinut minte ca luasem 26 la sala :lol: si cand am dat a doua oara tot 26, ma tinuse minte si ma intreaba de fata cu toata lumea in sala acolo: ha ha ha mai ai emotii??? :shock: si eu sincera: DAAAAAAAAAA! :lol: la traseu am dat cu altul mai tanar si mai relaxat...si ala ma intreaba de ce am picat data trecuta...si eu tot relaxata: eee am luat-o pe interzis!! :D si el: e mare lucru nu ?! ... :lol: si dupa aia imi zice sa fac stanga, dar "ai grija pe unde ai voie da :lol: "....
aventuri....
 
Avatar utilizator
cornelius
Mesaje: 2572
Membru din: 05 Iun 2008, 11:31
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: De cate ori ai dat de permis ?

23 Sep 2009, 09:29

Si eu am picat prima data la traseu, sala am luat-o cu 25 de puncte.
La traseu m-a bagat pe niste stradute din Salajean, si am trecut prin toate fara sa ma asigur, de s-a albit politaiul. :shock:
Iar bomboana de final a fost ca m-a pus sa merg cu spatele iar eu i-am facut o parcare laterala de nota 10 :lol:
M-a dat jos si mi-a zis cu vocea gatuita, sa mai iau 10 ore de traseu :blackeye: .Le-am luat si apoi am luat traseul culmea, cu acelasi politist de prima oara, care mi-a dat permisul in 10 minute.
Seat Cordoba 2006
1.4 16V 100CP Rosu Emocion


Magazin piese de schimb, consumabile si accesorii
Service auto, lucrari de mecanica, tinichigerie, vopsitorie si statie ITP

http://www.depozitul-de-piese-auto.ro
contact@premiumautoparts.eu; cornel.baluta@premiumautoparts.eu
Tel:0723.281.792
Tel:0749.546.788


ImagineImagine
 
Avatar utilizator
TIBI
Mesaje: 6761
Membru din: 10 Mai 2008, 13:15
Localitate: Ploiesti

Re: De cate ori ai dat de permis ?

23 Sep 2009, 10:10

eu am dobandit ''abecedaru'' a doua oara.prima data luasem 26 puncte la sala,iar la oras l-am dus pe politist ca la raliu...intrat in curba si luate cu frana de mana...deh mintea mea necoapta de la 18ani a vrut sa-l impresioneze pe chipios...evident m-a picat
a doua oara, nu am mai citit legislatia(o aveam de mult intrata in cap) si am luat cu 24,iar la traseu i-am mers chipiosului ca un pensionar/sofer de duminica si mi-a reprosat ca merg prea incet. :lol:
-SEAT LEON 5F Xperience 2.0tdi 184cp
-EX-SEAT LEON_2.0tdi BKD 140cp+

huse piele schimbator
 
Avatar utilizator
deutzzaa
Mesaje: 488
Membru din: 09 Iun 2009, 12:30
Localitate: Pitesti, Bucuresti
Contact:

Re: De cate ori ai dat de permis ?

23 Sep 2009, 10:40

l-am dat in bucuresti, prima oara am picat la sala cu 21 :evil: :evil: .......a doua oara am luat 23 de puncte. la traseu imi era o frica......cand a venit instructorul sa ma ia de la ilioara ca sa mai merg un pic cu masina mi-a murit motorul de vreo 3 ori. am dat traseul pe la titan,la pod, m-am urcat in masina...m-am asigurat, am plecat frumos spre mirarea mea,la 50 m in fata un semafor, m-a pus sa fac stanga....am stat la semafor,am facut stanga am mai mers 50 m si m-a pus sa trag pe dreapta. si atunci m-au trecut toate transpiratiile ca am crezut ca ma pune sa fac parcarea laterala :? , da n-a fost asa, m-a pus sa opresc ca sa-mi zica ca am luat permisul. A doua zi eram pe udristei sa-mi ia permisul si apoi direct la pitesti sa sarbatoresc :bounce: :bounce: . stiu ca am scapat usor,f usor :D
 
Avatar utilizator
misu caftangiu
Mesaje: 788
Membru din: 23 Aug 2009, 16:41
Localitate: alba
Contact:

Re: De cate ori ai dat de permis ?

23 Sep 2009, 11:09

a , da, si eu tot cu 21 am picat prima oara... :( ce fraier....
nascut talent , mort speranta ! :-)
______________________________________________
felina neagra, nabadoaioasa- 105 CP, 1,6 16 v
===>senzatie majora, cu 40 la ora!<===
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 12

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 32 vizitatori