Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Avatar utilizator
gzhazh
Bihoreanu
Subiect Autor
Mesaje: 410
Membru din: 24 Iun 2008, 12:19
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Cum emigram ?

21 Aug 2009, 15:20

Tocmai ca am 22 de ani si simt ca aici nu imi gasesc locul si nu prea mai are rost sa incerc!
Eu sunt o fire mai independenta, traiesc de 4 ani la o departare de 650 de km de ai mei (ei Oradea, eu Bucuresti) si ne-am vazut in anii astia cam de doua ori pe an. Nu am familie si nici obligatii. Nu sunt atasat de nimic, pot oricand lichida ce am proprietate personala pe aici si sa imi iau talpasita. Adica am ajuns sa ma intreb de cateva luni, ce naiba mai astept ?

Bun am stabilit ca nu am de ce sa mai stau, ca sunt apt de plecat, ca nu prea imi mai pasa de ce las in urma mea. Am zis si ce am facut pana acum: cv pe site international, aplicat in draci peste tot, incercat un pic de networking prin linkedin. Mai stiti niste site-uri de joburi internationale ? Cunoasteti pe cineva in vreo companie care cauta oameni cu skilluri in quality assurance sau product management, companie din alta tara?
Challenge the races that the others can't win...
R.I.P. Seat Leon 1.6 16v (1M)
Renault Laguna 1.8 16v Mk2
http://vreausaplec.wordpress.com
 
Avatar utilizator
gzhazh
Bihoreanu
Subiect Autor
Mesaje: 410
Membru din: 24 Iun 2008, 12:19
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Cum emigram ?

18 Noi 2009, 08:49

Dam un bump:

-treaba cu cv-urile pe site-uri de joburi internationale nu prea merge. Best case scenario, am primit 2-3 intrebari in legatura cu o parte din cv-ul meu si atat.
-am mai gasit un job de internship pt USA, candidaturile de trimis pana pe 31 ianuarie, dar internshipul se desfasoara din iunie 2010 probabil exact cand am eu lucrarea de dizertatie de sustinut, si dureaza 10 saptamani. Ma mai gandesc.

Mai are cineva ceva idei ?
Challenge the races that the others can't win...
R.I.P. Seat Leon 1.6 16v (1M)
Renault Laguna 1.8 16v Mk2
http://vreausaplec.wordpress.com

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 20 vizitatori