Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Avatar utilizator
Testosul
Subiect Autor
Mesaje: 4143
Membru din: 20 Dec 2007, 11:47
Localitate: Bucuresti
Contact:

Unde mincam/Ce ne place sa mincam cand iesim

17 Dec 2008, 10:49

M-am gandit sa deschid acest topic pentru a stringe cat mai multe informatii despre restaurantele in care ne place sa mincam si ce tip de mincare preferam cand iesim in oras.

O sa incep eu prin a va spune ca acum doua zile am avut placerea sa ies cu sotia la restaurantul Mju de pe strada Vasile Lascar. Din cate stiu este al designeritei Venera Arapu...ca si stil de mincare este fusion, imbinind foarte bine mincarea asiatica cu cea europeana. Atmosfera este foarte misto, personalul exceptional (am avut cel mai tare ospatar din viata mea), muzica de ambient exceptionala (chill out), preturi medium-high.

In general prefer mincarea italiana, greceasca, arabeasca (pentru mincarea arabeasca am facut o mare pasiune). Ca si restaurante prefer Fattoria de pe soseaua Nordului, Mithos, Piccolo Mondo, Beirut sau Nasser.
 
francy
Mesaje: 1110
Membru din: 16 Ian 2008, 14:20
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Unde mincam/Ce ne place sa mincam cand iesim

17 Dec 2008, 11:03

eu sunt fan mancare chinezeasca si recomand cu caldura celor care doresc restaurantul Din Fu de pe str Alexandru Moruzzi si cel de pe strada Viitorului al carui nume imi scapa acum.
alt restaurant care imi place este Il Cantuccio langa autorgara filaret, Maron pe langa Piata Gemeni, Trafalgar langa ambasada Turciei ( cea mai buna supa de pui a la grec) si preferatul meu Casa DiDavid , care are o mancare excelenta dar preturi foarte ridicate.
la Festival39 mai mergeam pt seri chill asa dar din nefericire de cand s-au schimbat cativa ospatari s-a stricat si atmosfera...asa ca am renuntat. aviz amatorilor ,la festival se face un gulas foarte bun asemanator cu cel de la Sfantu' (e bucatarul maghiar si de aceea)
stiu un restaurant excelent de mancare turceasca undeva pe la piata Buzesti ...nu arata extraordinar dar mancarea e de nota 20!
 
Cineva Tare
Mesaje: 4
Membru din: 27 Noi 2008, 11:19

Re: Unde mincam/Ce ne place sa mincam cand iesim

17 Dec 2008, 12:17

Un restaurant care mi-a placut foarte mult deoarece am baut un vin bun acolo :king: este Balthazar. Este putin cam expensive. http://www.balthazar.ro/
 
Avatar utilizator
ace117
Membru Fondator
Mesaje: 5359
Membru din: 27 Noi 2007, 22:38
Localitate: Sf. Gheorghe

Re: Unde mincam/Ce ne place sa mincam cand iesim

17 Dec 2008, 14:35

Restaurantul preferat este PINCE din Sf.Gheorghe, au un gulash...In rest mananc orice, insa prefer bucataria italiana (multa spaghete), bucataria lui mama si soacra! :wink:
VW TIGUAN TRACK & AVENUE "THE BIG FOOT" 210 CP/450 Nm - CFT stg1
EX - SEAT LEON FR "THE STEALTH KNIGHT" 218 CP/453 Nm - RBN stg1

Imagine Imagine
 
Puffy

Re: Unde mincam/Ce ne place sa mincam cand iesim

17 Dec 2008, 15:22

In Sf. Gheorghe am mancat la un restaurant super misto ;)
In Baia Mare, restaurantul Corvinul.
In Cernavoda, "La Crocodil".
Mc`ul din Constanta iar e de vis,
din Bucuresti:
Pui de Urs
Pizzeria Tulha ,
Mc`ul de pe Barbu Vacarescu sau Buzesti sau Rahova... cam atat... aaaa si mai sunt cele multe fast food`uri din Baneasa Shopping Center... acolo gasesti de toate, si mancare chinezeasca, si fripturi, si peste, si junk food....
La Mama din Careffour Feeria, super mancare, super servicii ;)

Si era sa uit, my favorite, "shaormeria" de la Apaca :bounce: :bounce:

Dupa cum observati, mananc oriunde si orice :lol:
 
Avatar utilizator
marian_iam
V.I.P.
Mesaje: 6591
Membru din: 17 Dec 2007, 13:04
Localitate: Bucuresti, dr taberei
Contact:

Re: Unde mincam/Ce ne place sa mincam cand iesim

17 Dec 2008, 15:25

de asta bai puffy! de asta... !!!
Si nu caut sa-ti demonstrez, era o simpla figura, deci nu ma lua-n nume de rau ca te iau in ..... brate!!!
Noi ... Bem, Fumam, Tusim, Ranjim ... asta facem pana murim ...
Opel Astra GSI
Ceasuri Barbatesti de de Dama http://www.casaceasurilor.ro
 
Avatar utilizator
bertzi43
B-82-AJS
Mesaje: 3042
Membru din: 27 Mar 2008, 20:58
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Unde mincam/Ce ne place sa mincam cand iesim

17 Dec 2008, 16:24

in general mananc mai mult la fastfood,KFC rulles :D
ca restaurante Pui de Urs au o ciorba de vacuta super buna,
La Cocosu Rosu din apusului- super mititei
si shaorma de la Mawerick-dr.taberei,
...........etc.
bai ma-ti inebunit cu gulashu asta,si mie imi place dar nam mai mancat demult unul bun,ultima oara am mancat intr-un omv dala la conserva :D
_____________________________________________

Seat Leon 1M Stella,1.6 16v,105 cp...
Imagine

 
The teacher
Profesoru
Mesaje: 2828
Membru din: 26 Mar 2008, 17:26
Localitate: Bucuresti /Titan
Contact:

Re: Unde mincam/Ce ne place sa mincam cand iesim

19 Dec 2008, 00:31

Mie , sa nu radeti , imi plac bodegile gen , cine tine minte, Zahana , acolo sunt specialitati precum tuzlama , rinichi .....sunt mort dupa rinichii la gratar, o crasma destul de buna in ce am spus este La Margineni pe soseaua Fundeni , preturi normale atmosfera ok
 
Puffy

Re: Unde mincam/Ce ne place sa mincam cand iesim

19 Dec 2008, 01:43

Subscriu la ce a zis Profu` cu Margineni... eu ma duceam pana sa renoveze, cand era mai rustic...
 
francy
Mesaje: 1110
Membru din: 16 Ian 2008, 14:20
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Unde mincam/Ce ne place sa mincam cand iesim

19 Dec 2008, 09:27

cred ca e un factor comun al celor ce se numesc "cristi". ca si al meu mananca rinichi si pe mine ma ingrozeste. mananc ficat, creier dar rinichii nu-i suport
 
Avatar utilizator
Bamse
Moderator
Mesaje: 6512
Membru din: 20 Mai 2008, 13:11
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Unde mincam/Ce ne place sa mincam cand iesim

19 Dec 2008, 18:02

am mancat la plaza la un restaurant libanez...mancarea foarte interesanta si gustoasa.
de asemenea cand apuc mai trag pe la templul soarelui....nu stiu exact adresa.....adik de pe stefan cel mare venind dinspre lizeanu, pe p stanga e un mare magazin cu albastru....acolo faceti stanga si imediat este si restaurantul asta.......[...] si manana niste oiae cu ceapa sau pui cu gust de peste....super mancarea chinezeasca.

nu va recomand pizza de la trattoria nu prima a doua.........si mecu la nevoie se cunoaste; De abia astept sa manc la burger king, am inteles ca e goooooooooooooooood......
Ibiza, FR. Black, TDI, Chiptuned
Canalul Clubseat.eu pe Youtube
 
Avatar utilizator
Cosmin
Admin
Mesaje: 7202
Membru din: 14 Feb 2008, 17:11
Localitate: Sibiu
Contact:

Re: Unde mincam/Ce ne place sa mincam cand iesim

19 Dec 2008, 20:13

Am mancat la Burger King in Austria si tin sa spun ca nu mi-a placut. Whooper-ul ala e foarte gretos, si cartofii sunt unsurosi rau. In general eu nu manac fast food, dar am zis sa incerc si nu mi-a placut. Aceeasi experienta am avut-o in octombrie, cand pentru prima oara am mancat la KFC, la Unirii.
Imagine

MKM Autotechnik - Service auto multibrand Click pt. Detalii si imagini

DIY Info Leon 1P / Altea 5P Click pt. Detalii si imagini
 
Avatar utilizator
bertzi43
B-82-AJS
Mesaje: 3042
Membru din: 27 Mar 2008, 20:58
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Unde mincam/Ce ne place sa mincam cand iesim

21 Dec 2008, 22:19

burger king e un mare fsss,am fost ca tot omu(sa nu mor prost) cand sa deschis in mall din baneasa,era o coada mai ceva ca la piata cand stateam la carne si lapte pe vremea lu ceasca sa mananc si eu un hamburger sau wooper cum il numesc ei si nu mi sa parut foarte bun,iar cartofii au un gust mai ciudat
tot kfc sau Mc e baza :D
_____________________________________________

Seat Leon 1M Stella,1.6 16v,105 cp...
Imagine
 
Avatar utilizator
Testosul
Subiect Autor
Mesaje: 4143
Membru din: 20 Dec 2007, 11:47
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Unde mincam/Ce ne place sa mincam cand iesim

21 Dec 2008, 22:25

Pentru cine este amator de mincare indiana recomand restaurantul Barka Shafron din spatele Pietei Domeni. Mincarea este foarte gustoasa, dar e bine de stiut ca este totodata foarte spicy.
Pentru amatorii de mincare belgiano-franceza (in special puiul cu lamie si vestitul Fondue Fromage), va recomand restaurantul Waterloo de linga liceul Economic 3 (Alex Xenopol ).

Si apropos de burgeri si alte chestii de genul asta, mie cei mai reusiti mi se par cei de la Hard Rock Cafe. Acolo pot sa spun ca am mincat un "junk food" facut ca lumea si care intr-adevar are gust....ce sa mai vorbesc de uriasele cokteiluri.
 
The teacher
Profesoru
Mesaje: 2828
Membru din: 26 Mar 2008, 17:26
Localitate: Bucuresti /Titan
Contact:

Re: Unde mincam/Ce ne place sa mincam cand iesim

21 Dec 2008, 23:06

ghita_celofan scrie:
Am mancat la Burger King in Austria si tin sa spun ca nu mi-a placut. Whooper-ul ala e foarte gretos, si cartofii sunt unsurosi rau. In general eu nu manac fast food, dar am zis sa incerc si nu mi-a placut. Aceeasi experienta am avut-o in octombrie, cand pentru prima oara am mancat la KFC, la Unirii.

Subscriu la ce scrie Ghita_celofan , nu-mi plac fastfood-urile , poate lui Testosu , care este si initiarul acestui topic , lui ii arde mereu de junkfood , si este normal , dupa ce meniuri si restaurante ne baga pe gat .............., sa ii ceara inima si o mancare mai de suburban............ :lol: :lol: , mai bine mananc inntr-un birt de cartier

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori