Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
 
Avatar utilizator
BALTAZAR2003
Moderator
Mesaje: 7619
Membru din: 22 Iul 2008, 22:26
Localitate: Bucuresti Dr. Taberei
Contact:

Re: Tatuaje - aveti, v-ati face, pareri, impresii cu si despre

08 Noi 2009, 18:12

:lol: Jandarm, ori Vanator de Munte?. :lol:
Cordoba Fever + Fresc, 1.4l/86Cp (nu se stie pe unde-i are!), 2008, Rosu Emocion
 
Avatar utilizator
a_deea
Mesaje: 41
Membru din: 23 Oct 2009, 23:40
Localitate: Bucuresti

Re: Tatuaje - aveti, v-ati face, pareri, impresii cu si despre

08 Noi 2009, 18:51

Tatuaje? Categoric nu as vrea ca fimiu sa-si faca vreunul. Moda luata de la marinari si roakeri. :D

Din pacate nu o sa am argumente sa-l opresc. Eu am 4. :)
Misiunea mea este să îmi omor timpul,
a lui - să mă omoare pe mine.
Ne înţelegem bine, ca între asasini.
 
Avatar utilizator
BALTAZAR2003
Moderator
Mesaje: 7619
Membru din: 22 Iul 2008, 22:26
Localitate: Bucuresti Dr. Taberei
Contact:

Re: Tatuaje - aveti, v-ati face, pareri, impresii cu si despre

08 Noi 2009, 18:54

:lol: :lol: Pozeee... :lol: :drunken:
Cordoba Fever + Fresc, 1.4l/86Cp (nu se stie pe unde-i are!), 2008, Rosu Emocion
 
Avatar utilizator
a_deea
Mesaje: 41
Membru din: 23 Oct 2009, 23:40
Localitate: Bucuresti

Re: Tatuaje - aveti, v-ati face, pareri, impresii cu si despre

08 Noi 2009, 19:31

ok, tu ai vrut-o :lol:


Imagine

Imagine

Imagine

al patrulea il las pentru alta data :D
Misiunea mea este să îmi omor timpul,
a lui - să mă omoare pe mine.
Ne înţelegem bine, ca între asasini.
 
Avatar utilizator
mususk266
Mesaje: 4261
Membru din: 27 Ian 2009, 02:17
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Tatuaje - aveti, v-ati face, pareri, impresii cu si despre

08 Noi 2009, 19:36

noi suntem impotriva tatuajelor, nu ca nu ne-ar placea, vorbim in principiu.
impotriva si silicoanelor si operatiilor estetice. nu tuningului uman.
Altea Freetrack - viewtopic.php?f=79&t=12288"

Ceasuri Moderne si Vintage - https://www.youtube.com/channel/UCMHYof ... 76g/videos

Fii schimbarea pe care vrei s-o vezi în jur! (Mahatma Gandhi)
 
Avatar utilizator
a_deea
Mesaje: 41
Membru din: 23 Oct 2009, 23:40
Localitate: Bucuresti

Re: Tatuaje - aveti, v-ati face, pareri, impresii cu si despre

08 Noi 2009, 19:51

Aici da-mi voie sa te contrazic. :)

Fiecare se vede intr-un anumit fel. Sau aspira sa fie intr-un anumit fel. De aia ne cultivam, ascultam muzica, citim, ne luam o masina care ne reprezinta, o tunam, ne vopsim / tatuam / ne punem silicoane.
Atata timp cat cineva face asta pentru el, pentru ca asa se simte "el", eu zic ca e ok.

Daca imi iau o masina ca sa impresionez cartierul sau imi pun silicoane ca sa am succes in afaceri poate ca mi se pare usor degradant. Cu toate ca... asta e lumea in care traim...imaginea ne guverneaza viata.

Mi-am facut tatuajele in timp si are fiecare o semnificatie. Fac parte din mine si chiar daca o sa para ciudate la 70 de ani ( daca ii apuc ), o sa imi aduca aminte cine am fost.
Lucrez intr-o multinationala si nu intotdeauna m-au ajutat tatuajele astea. Asa cum nu m-a ajutat nici motorul ca imagine. Cine a putut sa vada dincolo de ele a continuat sa lucreze cu mine si lucreaza si in ziua de azi.
Misiunea mea este să îmi omor timpul,
a lui - să mă omoare pe mine.
Ne înţelegem bine, ca între asasini.
 
Avatar utilizator
mususk266
Mesaje: 4261
Membru din: 27 Ian 2009, 02:17
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Tatuaje - aveti, v-ati face, pareri, impresii cu si despre

08 Noi 2009, 19:56

cu tuningul la masini de acord. bani sa fie.
cu tuningul uman, sunt impotriva, poate este o chestie personala. prefer sa fac sport decat sa apelez la o liposuctiune, dau un exemplu, mi se pare mai sanatos si mai corect sa faci sport. cu operatiile estetice...parca trisam.
si eu lucrez intr-o multinationala iar daca as fi avut tatuaje nu as fi fost luat la fel de in serios.
este doar o parere, eu ma bucur ca se discuta tema pe toate aspectele.
Altea Freetrack - viewtopic.php?f=79&t=12288"

Ceasuri Moderne si Vintage - https://www.youtube.com/channel/UCMHYof ... 76g/videos

Fii schimbarea pe care vrei s-o vezi în jur! (Mahatma Gandhi)

 
Avatar utilizator
a_deea
Mesaje: 41
Membru din: 23 Oct 2009, 23:40
Localitate: Bucuresti

Re: Tatuaje - aveti, v-ati face, pareri, impresii cu si despre

08 Noi 2009, 20:04

Daca e sa extrapolam...
Crezi ca masinii ii place s-o tunezi? Poate ea ar vrea sa ramana asa cum a fost creata si nu are gura sa tipe. :D

Cu liposuctia sunt de acord cu tine. Daca imi doresc atat de tare asta, ar trebui sa fac sport, nu sa mananc ciocolata si sa dau bani pe operatii. Unele lucruri insa nu sunt atat de simple.

Ca si cu caii. Nu e suficient sa o calci, mai trisezi, mai umblii la limitare, la soft. :)

Am o prietena care si-a facut rinoplastie. Eu nu vad nici o diferenta. Ea, e alt om. A scapat de complexe, are alta incredere in ea.

dar am plecat de la tatuaje care sunt doar foarte rar o coretie a unor cicatrici. Altfel eu zic ca sunt ca un machiaj sau un accesoriu...doar ca permanent.
Misiunea mea este să îmi omor timpul,
a lui - să mă omoare pe mine.
Ne înţelegem bine, ca între asasini.
 
Avatar utilizator
BALTAZAR2003
Moderator
Mesaje: 7619
Membru din: 22 Iul 2008, 22:26
Localitate: Bucuresti Dr. Taberei
Contact:

Re: Tatuaje - aveti, v-ati face, pareri, impresii cu si despre

08 Noi 2009, 20:24

:lol:
Simpatice, ca semne, cel de pe spate este infinitul...mai recunosc un A, ideograma de pe incheietura nu am reusit sa o gasesc... :)
Nici eu nu am putut din cauza slujbei sa ma tatuez, :( ...iar acum...nu mai are haz...
Eu sunt pentru tuningul personal, nu de alta dar multa lume sufera din cauza diverselor complexe de inferioritate, datorita aspectului.
Cel mai bun exemplu, doua din cantaretele preferate...Cher si Madona, arata mai bine decat multe pustoaice de 19 ani ... :lol: Ca nici ele nu mai stiu cate retusuri au facut...cui ii pasa, viata este scurta. :drunken: :lol:
Cordoba Fever + Fresc, 1.4l/86Cp (nu se stie pe unde-i are!), 2008, Rosu Emocion
 
Avatar utilizator
Cosmin
Admin
Mesaje: 7202
Membru din: 14 Feb 2008, 17:11
Localitate: Sibiu
Contact:

Re: Tatuaje - aveti, v-ati face, pareri, impresii cu si despre

10 Noi 2009, 11:13

Sunt de acord cu ce a spus Deea..
Un tatuaj reprezinta un anumit moment, semnifica ceva, de multe ori o chestie intima..Nu il consider ca o modificare corporala, un tuning..
Pt. mine, tatuajul e o arta. Singura diferenta e ca in loc sa-ti atarni imaginea sau simbolul pe perete, il pui pe tine..
Persoana care realizeaza tatuajul e un artist, iar panza pe care lucreaza e pielea..presupun ca cei care au o parere proasta despre tatuaje nu au nimic impotriva picturii, de exemplu..
Si eu am tatuaje si am de gand sa imi mai fac (unul din ele e neterminat, urmeaza cat de curand sa il continui).

In rest, si eu respect parerea fiecaruia. Fiecare alege ce e mai bine pt. el. Alege ce muzica sa asculte, ce carti sa citeasca si alege daca sa-si faca tatuaje sau nu..
Imagine

MKM Autotechnik - Service auto multibrand Click pt. Detalii si imagini

DIY Info Leon 1P / Altea 5P Click pt. Detalii si imagini
 
Avatar utilizator
TIBI
Mesaje: 6761
Membru din: 10 Mai 2008, 13:15
Localitate: Ploiesti

Re: Tatuaje - aveti, v-ati face, pareri, impresii cu si despre

10 Noi 2009, 12:01

a_deea scrie:
Tatuaje? Moda luata de la marinari si roakeri. :D

Din pacate nu o sa am argumente sa-l opresc. Eu am 4. :)


tin sa te contrazic.tatuajele au aparut inca din antichitate,folosite in triburi pt a-si etala rangul(metodele de aplicare fiind cam dure)
ulterior au fost ''adoptate'' de marinari si de curand de rock-eri,hip-hop_eri ,curentul emo,etc

tatuajele imi plac,insa nu la mine pe corp :wink:
legat de comparatia facuta de tine,''tuningul uman'' si cel auto,prefer sa ma rezum la cel auto(daca ma plictisesc,pun altceva sau revin la modelul stoc).
sunt curios daca stii procedeul de scoatere/eliminare al unui tatuaj?cat de elaborios,dureros,marcant este...?
candva eram si eu tentat sa-mi fac,datorita anturajului de la vremea aceea.in facultate,studiind am ajuns sa vad altfel lucrurile,iar riscurile si predispozitiile m-au cam pus pe ganduri.practic ,nu recomand nimanui implanturi,sa-si ''pateze'' corpul cu diverse,etc.psihiatrii ii catalogheaza ca fiind frustrati.

subscriu ideea ca sunt meserii in care daca ai asa ceva esti pus intr-o alta categorie,sau ascensiunea profesionala va fi mai lenta.
viitoarea meserie nu-mi da voie sa-mi aplic pe corp tatuaje(motivul este unul singur...prejudecata omului)...cati dintre voi ar apela la un medic tatuat?imediat vor apare raspunsuri ca ''ma duc la altul,ca asta a fost cam ''vesel'' in anii lui de studiu''
-SEAT LEON 5F Xperience 2.0tdi 184cp
-EX-SEAT LEON_2.0tdi BKD 140cp+

huse piele schimbator
 
Nicky
Mesaje: 6983
Membru din: 01 Sep 2008, 07:48
Localitate: Dublin, Ireland
Contact:

Re: Tatuaje - aveti, v-ati face, pareri, impresii cu si despre

10 Noi 2009, 12:37

Am vazut o comedie penibila, Strange Wilderness. Era un tip care isi tatuase pe pleoape niste ochi, ca sa poata dormi linistit "cu ochii deschisi". Ala da tatuaj :D

Cand o sa ma fac mare si o sa am multi bani, o sa imi tatuez un Clooney pe stanga si un Pitt pe dreapta, they'll be my ba*ls, I'll be the d**k :lol: :lol: :lol:

Vreau sa se inventeze tatuajul electoral, sa fac si eu ceva bani in plus luna asta. Am loc pentru toti candidatii la presedintie pentru runda asta, Nov 2009. Pe Corneliu Valium Tremens mi-l pun pe fund, sa il voteze toti soferii de tir, clientii mei fideli :lol: Ghei sheet!

Eu zic sa va tatuati cu totii si daca nu va place, dati Ctrl+Z, pentru UNDO :lol:
 
Avatar utilizator
mirceamircea
Mesaje: 702
Membru din: 29 Aug 2008, 11:25
Localitate: Titan / Vitan
Contact:

Re: Tatuaje - aveti, v-ati face, pareri, impresii cu si despre

10 Noi 2009, 12:42

@NICKY : apropos de asta "isi tatuase pe pleoape niste ochi, ca sa poata dormi linistit "cu ochii deschisi". Ala da tatuaj :D" era si un vers la Parazitii - ceva de genu sa-ti tatuezi pe p*** o p*** mai mare.....
____________________________________________________________
MirceaM
Ex: Seat Leon CUPRA 1P - SWJ

Ex: Cielo '97 GLE
 
Avatar utilizator
Cosmin
Admin
Mesaje: 7202
Membru din: 14 Feb 2008, 17:11
Localitate: Sibiu
Contact:

Re: Tatuaje - aveti, v-ati face, pareri, impresii cu si despre

10 Noi 2009, 17:31

He he..
Tibi, tatuajul, cu foarte putine exceptii, o sa se vada doar daca iti consulti pacentii in chiloti..Ceea ce cred ca nu o sa faci ever.. :lol:

Din cei care ma cunoasteti si cu care m-am intalnit personal...V-ati dat seama vreunul ca sunt tatuat? Sau ca as avea vreo problema psihica? Sau ca am "incercat" multe "shit-uri" in tinerete?

Nu cred..

Singura chestie cu adevarat reala dpdv negativ despre tatuaje e ca pot cauza reactii alergice. Deci o problema medicala.
In rest, eu cred ca cei care nu le accepta o fac pur si simplu dintr-o chestiune de mentalitate. Tatuajele, mai ales in societatea romaneasca sunt asociate cu inchisoarea, consumul de substante interzise si delicventa (mai nou).

Sfatul meu, daca mi-e permis, pt. cei carora au o parere proasta despre tatuaje e sa incerce sa faca abstractie despre activitatile si ideletnicirile cu care sunt asociate tatuajele in mod total eronat..
E un desen pur si simplu..Doar ca e pe piele. Si se poate si scoate (cu durere, dar se poate). Asa cum fiecare dintre noi avem cel putin un tablou sau o fotografie pe perete, asa exista alta categorie de oameni care prefera ca desenul / tabloul / fotografia sa nu fie atarnate in cui si s-o "atarne" pe piele..

E atat de simplu.. :)
Imagine

MKM Autotechnik - Service auto multibrand Click pt. Detalii si imagini

DIY Info Leon 1P / Altea 5P Click pt. Detalii si imagini
 
Avatar utilizator
TIBI
Mesaje: 6761
Membru din: 10 Mai 2008, 13:15
Localitate: Ploiesti

Re: Tatuaje - aveti, v-ati face, pareri, impresii cu si despre

10 Noi 2009, 21:23

ghita_celofan scrie:
He he..
Tibi, tatuajul, cu foarte putine exceptii, o sa se vada doar daca iti consulti pacentii in chiloti..Ceea ce cred ca nu o sa faci ever.. :lol:

Din cei care ma cunoasteti si cu care m-am intalnit personal...V-ati dat seama vreunul ca sunt tatuat? Sau ca as avea vreo problema psihica? Sau ca am "incercat" multe "shit-uri" in tinerete?

:)


nu am vrut sa se inteleaga gresit.n-am spus nicaieri ca eu consider persoanele tatuate sarite de pe fix...in postul meu anterior am relatat parerea fostului meu prof. de psihiatrie.
nu mi-as fi permis sa fac pe nimeni ca ar avea probleme psihice(fiindca asta presupune un control/examen f amanuntit :lol: ),cu atat mai mult sa spun ceva la adresa ta.

daca ar fi sa am un tatuaj(ipotetic fie vorba),eu l-as pune la vedere ca sa se vada talentul autorului.
asa daca l-as pune undeva unde doar eu sa stiu de el...personal, nu i-as vedea rostul
repet,eu asa vad lucrurile.
din punct de vedere medical nu sunt pt asa ceva.
din punct de vedere artistic,estetic imi plac...dar nu pe mine
-SEAT LEON 5F Xperience 2.0tdi 184cp
-EX-SEAT LEON_2.0tdi BKD 140cp+

huse piele schimbator
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori