Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Avatar utilizator
OvidiuNicoara
Subiect Autor
Mesaje: 771
Membru din: 29 Sep 2012, 14:46
Localitate: Turda , Judet Cluj

Pentru cei din Bucuresti

14 Iun 2013, 13:37

Salut ,

Ma poate ajuta cineva din Bucuresti cu cateva detalii in legatura cu Dragonul Rosu ?
Am cateva intrebari.

1.Se poate plati cu cardul ?
2.Care este pretul unui tricou/pantaloni/ochelari de soare/ si care este pretul setului de tricouri/pantaloni/ochelari.(Aproximativ)


Nu am gasit pe internet aceste detalii si poate cineva de pe forum face cumparaturi de acolo si ma poate ajuta.
viewtopic.php?f=134&t=14688 - My Car :glasses

Seat Leon - 1.6 16V - 77Kw - 2002
EX : Daewoo Matiz - 2005 .
 
Avatar utilizator
gamer555
ClubSEAT Admin
Mesaje: 8629
Membru din: 09 Aug 2008, 17:12
Localitate: Bruxelles / Bucuresti
Contact:

Re: Pentru cei din Bucuresti

14 Iun 2013, 14:14

eu mergeam pe acolo iarna sa iau petarde si artificii, au "baietii" tot felul de chestii de genul asta. cat despre haine/etc - toata marfa e din china, de pe acolo se aprovizioneaza magazinele mici de haine din tara, alea cu lucruri atarnate pe pereti :) aici este sursa celebrelor goccia, armanj, didibao, PUMF, mike, RECBUK si asa mai departe...
in interiorul complexului sunt multe tarabe parca, tiganie maxima. apoi exista dragonul rosu 1-2-3-x construite recent in genul mall (mall mai de la tara, ca sa zic asa), iar marfa e luata de afara de la taraba si vanduta la pret mai mare.

plata cu cardul ? unde te crezi, in razboiul stelelor ? ai grija la buzunare si la portofel cand umbli pe acolo.

daca ar fi dupa mine, as da foc la tot complexul si l-as rade de pe harta... nu e ca si cum nu isi dau foc singuri la tarabe intre ei la intervale regulate. cel mai funny e cand se anunta control de la garda si vamesi, sa ii vezi pe orezari cum fug cu marfa si se ascund prin standuri incuiate cu lacatul :roll:
 
Avatar utilizator
catalinutzu
Mesaje: 1514
Membru din: 12 Oct 2008, 22:55
Localitate: Bucuresti(Ferdinand fost Dimitrov)
Contact:

Re: Pentru cei din Bucuresti

14 Iun 2013, 14:22

Ca si pret sunt ok,dar vb lui Gammer,chinezarii
Cu cardul nici vorba
Dar asa ca haine de terfeleala gasesti,gen 15-20 lei tricoul,40-50 pantalonii s.a.m.d
Imagine
1,4 16 valve 86 de magari in calduri :))
 
Avatar utilizator
Cosmin
Admin
Mesaje: 7202
Membru din: 14 Feb 2008, 17:11
Localitate: Sibiu
Contact:

Re: Pentru cei din Bucuresti

14 Iun 2013, 14:39

Nu te supara ca intreb, da' tu ai de gand sa bati juma' de tara pt. un tricou si-o pereche de ochelari doar ca sa poti zice ca ti-ai luat haine si accesorii de la Bucuresti?

Cauta la tine in oras, e imposibil sa nu gasesti ceva sa iti placa. Chiar daca esti stramtorat, cu 50 de lei poti sa iti iei un tricou si niste pantaloni.
Imagine

MKM Autotechnik - Service auto multibrand Click pt. Detalii si imagini

DIY Info Leon 1P / Altea 5P Click pt. Detalii si imagini
 
Avatar utilizator
OvidiuNicoara
Subiect Autor
Mesaje: 771
Membru din: 29 Sep 2012, 14:46
Localitate: Turda , Judet Cluj

Re: Pentru cei din Bucuresti

14 Iun 2013, 16:39

Eu vreau sa aduc sa vand :D si sa stiu daca se merita ....
viewtopic.php?f=134&t=14688 - My Car :glasses

Seat Leon - 1.6 16V - 77Kw - 2002
EX : Daewoo Matiz - 2005 .
 
Avatar utilizator
Cosmin
Admin
Mesaje: 7202
Membru din: 14 Feb 2008, 17:11
Localitate: Sibiu
Contact:

Re: Pentru cei din Bucuresti

14 Iun 2013, 18:33

:D Pai zi asa..
Imagine

MKM Autotechnik - Service auto multibrand Click pt. Detalii si imagini

DIY Info Leon 1P / Altea 5P Click pt. Detalii si imagini
 
Avatar utilizator
TIBI
Mesaje: 6761
Membru din: 10 Mai 2008, 13:15
Localitate: Ploiesti

Re: Pentru cei din Bucuresti

19 Iun 2013, 14:44

Daca tot vrei sa te plimbi,macar du-te la turci.
Ce sa iei din pubela aia de magazin? Sa nu iei marfa si sa ramai cu ea.
Lumea(plebea sau neamul prost...ii vedem des peste tot :x ) cauta ''tzoale'' cu ''scrisul'' cat mai mare, nu de alta dar sa se vada de o posta ca e de ''firma'' imbracat :lol:
-SEAT LEON 5F Xperience 2.0tdi 184cp
-EX-SEAT LEON_2.0tdi BKD 140cp+

huse piele schimbator

 
Avatar utilizator
bgd_b92
Bogdan
Mesaje: 5624
Membru din: 02 Noi 2012, 07:43
Localitate: Bucuresti

Re: Pentru cei din Bucuresti

19 Iun 2013, 15:39

E ok sa iei marfa din dragon si sa vinzi ; o sa iesi pe un profit foarte bun, acum depinde ce vrei tu sa vinzi si ce calitate vrei sa le oferi clientilor tai..pentru ca si in dragon gasesti si bune si carpeli.. :wink: si negociaza bine cu ei ca oricum e foamete mare si ei le iau pe preturi de 1-2 $..
Now : Passat CC 2011 2.0 TDI stg1 186 cp PWD BY RACING CODE & Peugeot 306 cabrio 1.6 16v 89 cp
Ex: VW Golf 5 GTI 2.0 TFSI stg1 241 cp PWD BY RACING CODE
Ex: VW Golf 5 2.0 TDI stg2 210cp PWD BY TCM TURBO
Ex: Seat Leon Stylance 1.6 102 cp
Ex: Seat Ibiza Cupra stg2+ 1,9 TDI 240 cp
Ex : 3xSeat Ibiza ( 1.4 TDI PWD BY TCM TURBO, 1,4 86cp, 1.4 75cp )
 
Avatar utilizator
TIBI
Mesaje: 6761
Membru din: 10 Mai 2008, 13:15
Localitate: Ploiesti

Re: Pentru cei din Bucuresti

19 Iun 2013, 15:54

Nu as lua nimic de acolo, sa mai si pun pe mine?!? hell no ... nici macar haine de casa/gratar/plimbat cainele/ de scandal cum le mai numesc eu :tongue
Ce poti sa gasesti bun intr-un fake?
Poate sunt eu mai pretentios... :roll:
In minte imi vin doua chestii :
-ce e ieftin NU merita!
-haina de multe ori te face om!!! (o zdreanta nu o sa cada bine niciodata )
Dintr-un astfel de magazin nu vad sa se imbrace decat cei cu freza stil ''lama de topor'' sau cei ''ieftini'' in gusturi .

Acum cine stie s-ar putea sa chiar aiba succes pt ca sunt destui...cum zicea si-n Lapusneanu ''prosti prosti, dar MULTI!''
-SEAT LEON 5F Xperience 2.0tdi 184cp
-EX-SEAT LEON_2.0tdi BKD 140cp+

huse piele schimbator
 
Avatar utilizator
bertzi43
B-82-AJS
Mesaje: 3042
Membru din: 27 Mar 2008, 20:58
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Pentru cei din Bucuresti

19 Iun 2013, 16:25

Tibi in ultim fraza ai gasit raspunsul :))
oricum marfa de acolo tot turkish este.ori china :p
Si nu cred ca reuseste sa scoata pret bun din turcia daca ajunge acolo 8-)

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2
_____________________________________________

Seat Leon 1M Stella,1.6 16v,105 cp...
Imagine
 
Avatar utilizator
TIBI
Mesaje: 6761
Membru din: 10 Mai 2008, 13:15
Localitate: Ploiesti

Re: Pentru cei din Bucuresti

19 Iun 2013, 16:45

Eu am zis in ideea ca as face si concediul si as lua si marfa pt bisnita... 2 in 1 :tongue
-SEAT LEON 5F Xperience 2.0tdi 184cp
-EX-SEAT LEON_2.0tdi BKD 140cp+

huse piele schimbator
 
Avatar utilizator
p1nking
Mesaje: 531
Membru din: 11 Iul 2012, 17:27
Localitate: Bucuresti

Re: Pentru cei din Bucuresti

19 Iun 2013, 19:11

@TIBI: In mare parte, asa este cum zici tu. Doar ca printre magazinele cu marfa chinezeasca mai sunt si magazine in care se vinde marfa facuta in Romania, incepand de la capoade-salopete-sorturi-fuste facute in zona prin suceava, pana la incaltaminte din piele(care nu se compara niciodata cu incaltamintea chinezeasca) intradevar nu se poate compara cu incaltamintea de la firmele renumite.

@OvidiuNicoara: Ca idee poti sa treci odata prin dragoane si sa vezi despre ce este vorba. Daca stai sa cauti gasesti si lucruri mai bune facute la noi in tara, de o calitate medie. Si daca e sa cumperi en-gross o sa iti faca un pret bun pentru amandoi. Oricum nu ai avea de pierdut decat combustibilul dus-intors daca nu gasesti ceva sa te multumeasca. Oricum nu o sa poti sa iti faci cine stie ce parere asa pe net fiindca sunt parerile diferite de la om la om.
Seat Leon 1.9 SDI AQM - B 92 YGP
Leutzuu 1.9 SDI
 
Avatar utilizator
volvol
Mesaje: 669
Membru din: 28 Aug 2010, 23:21
Localitate: Timisoara

Re: Pentru cei din Bucuresti

19 Iun 2013, 19:59

Lumea se imbraca din acest gen de magazine si de nevoie (sau mai mult de nevoie) datorita pretului scazut (chiar si in comparatie cu producatorii autohtoni). Cred ca nu exagerez foarte mult daca spun ca poate jumatate din populatia Romaniei nu-si permit alt gen de imbracaminte/incaltaminte, decat ocazional (cateva randuri de haine considerate mai bune) sau primite cadou.
Nu suntem in Vest sau in State, ca sa avem Mall-uri oras cu haine de firma (ma refer la marci normale, nu vorbim de marci de lux), care de cateva ori pe an au promotii substantiale. Si daca ar exista la noi asa ceva, o mare parte din populatie tot nu si-ar permite sa faca cumparaturi acolo nici la promotii (si vorbim de marci normale). Nu prea avem clasa de mijloc pentru ca la noi din munca cinstita nu poti duce un trai decent, dar nu cred ca trebuie sa va spuna cineva asta.
Citind pe aici, mi-am adus aminte de anii '90, cand ma bucuram sa merg duminica la "Otzca Piata" ... si nu era in fiecare duminica.:) Acelasi gen de marfa din Tucia/China se gasea si atunci ... si era tare buna.:) Sa nu fim prea exigenti cu cei care isi fac cumparaturile la Dragonul Rosu ... pentru ca tot asa ne privesc si pe noi parvenitii societatii romanesti. Trist si adevarat.:)
Este un "business" care ar putea sa nu mearga in pierdere, intrucat nu toti oamenii care sunt nevoiti sa-si cumpere acest gen de textile pot ajunge direct la sursa.:)
Scirocco 2.0 TSI - 0 -> 7200 rpm
ex Leon FR 2.0 TSI DSG
 
Avatar utilizator
bgd_b92
Bogdan
Mesaje: 5624
Membru din: 02 Noi 2012, 07:43
Localitate: Bucuresti

Re: Pentru cei din Bucuresti

19 Iun 2013, 20:24

@ tibi, nu te supara, dar exagerezi, si rau..nu toti avem de dat 200 de lei de dat pe un tricou de plastic de la adidas ( si chiar de ii am nu ii dau )..si eu nu ii pot numi decat snoobi pe cei care aleg un tricou de 150 lei cu un semn de firma pe el in detrimentul unuia de 40 lei, aceleasi cusaruri, aceeasi croiala, acelasi material, dar fara "sigla".80% din marfa din toate magazinele no name provine din dragon, sau daca nu, de la importatori directi ( turci sau chinezi ) si tot aia e. Am primit un tricou Armani original 100% de la cineva care vindea asa ceva in dragon..ce-i drept era 60lei bucata engross..acum 3 zile am luat de la C&A 3 tricouri cu 20 lei bucata de bumbac care sunt subtiri, in anchior, de vara..in Bershka erau 40 lei fix aceleasi tricouri..le-am scos din punga si le-am comparat....de adidas si nike ma imput in ele daca port plastice dinalea ordinare mulate la supra pret..lucrez in industria confectiilor textile, unde majoritatea clientilor care vin la noi lucreaza pentru Armani si mai stiu eu ce firme de renume..ne spun ca merge foarte prost si ca lucreaza de nevoie pe o manopera de nimic si materiale de proasta calitate ..la gata iese un tricou ~ 25 lei si in magazine preturile ajung si la 200 lei..dar na, platesti angajatii, chiria, brandul, etc nicidecum calitatea..mai vin si clienti care fac marfa in croitorii proprii si le vand la dragon si ai sa fi uimit ce chestii frumoase lucreaza..din ce am mai vazut si cei care lucreaza pt Zara lucreaza calitativ si frumos...si daca cineva are indoieli la ceea ce zic il poftesc la mine acasa sa pipaie si sa compare, iar daca eu sunt mincinos le dau foc la toate..numai induceti lumea in eroare aiurea..este adevarat, gasesti si haine proaste si ieftin lucrate in dragon normal..dar la preturi de nimic..calitate la 5 lei nu se poate..dar aici singurii pacaliti sunt cei care cred ca fac afaceri cu hainele de firma cu mare brend...recent am luat o teapa frumoasa si m-am jurat ca numai dau mai mult de 50 lei pe un tricou..am cumparat 2 frumoase la 120 lei si dupa ce le-am spalat la 30 grade cum scria pe eticheta veneau ambele "sui"..au fugit cusaturile si materialul a devenit aspru dupa prima spalare..imi pare rau ca nu pastrez bonurile ca in secunda 2 le trimiteam opc-ul pe cap..

Deci colegu, mergi linistit in dragon ca lucruri gasesti pentru toate buzunarele si toate calitatile...
Now : Passat CC 2011 2.0 TDI stg1 186 cp PWD BY RACING CODE & Peugeot 306 cabrio 1.6 16v 89 cp
Ex: VW Golf 5 GTI 2.0 TFSI stg1 241 cp PWD BY RACING CODE
Ex: VW Golf 5 2.0 TDI stg2 210cp PWD BY TCM TURBO
Ex: Seat Leon Stylance 1.6 102 cp
Ex: Seat Ibiza Cupra stg2+ 1,9 TDI 240 cp
Ex : 3xSeat Ibiza ( 1.4 TDI PWD BY TCM TURBO, 1,4 86cp, 1.4 75cp )
 
Avatar utilizator
bgd_b92
Bogdan
Mesaje: 5624
Membru din: 02 Noi 2012, 07:43
Localitate: Bucuresti

Re: Pentru cei din Bucuresti

19 Iun 2013, 20:39

Scuzati de dublu post dar numai incape..

Si despre treaba cu ce e ieftin nu merita..depinde cat de afacerist esti si daca cunosti ceea ce cumperi..80% din lucrurile personale le-am luat la preturi de sfert..si ma mandresc ca am putut sa fac asta..dau un singur exemplu..cand au aparut plasmele erau 2000 lei si eu mi-am luat cu 480.. o am si acuma si merge fara nicio problema..ca si multe altele dar nu-si are rostul off-topicul..dupa ce o sa te arzi crezand ca la preturi mari dai de marfa buna, o sa vezi ca de fapt tu doar le intretii mertanele patronilor cu diferenta de bani...

Si la noi mai repede sigla il face pe om nu haina..daca imbracat noname dai salut unuia full nike mai are putin si te scuipa..( bine ca n-am prieteni dastia...) usor usor nu se mai catalogheaza oamenij dupa ceasul versace si cazanul de bmw care il are in parcare.. :hi
Now : Passat CC 2011 2.0 TDI stg1 186 cp PWD BY RACING CODE & Peugeot 306 cabrio 1.6 16v 89 cp
Ex: VW Golf 5 GTI 2.0 TFSI stg1 241 cp PWD BY RACING CODE
Ex: VW Golf 5 2.0 TDI stg2 210cp PWD BY TCM TURBO
Ex: Seat Leon Stylance 1.6 102 cp
Ex: Seat Ibiza Cupra stg2+ 1,9 TDI 240 cp
Ex : 3xSeat Ibiza ( 1.4 TDI PWD BY TCM TURBO, 1,4 86cp, 1.4 75cp )

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 21 vizitatori