Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Avatar utilizator
Gasescu
Subiect Autor
Mesaje: 12
Membru din: 12 Sep 2008, 19:56
Localitate: sibiu
Contact:

povesti

09 Iun 2013, 19:39

Diferenta intre masini :
-Pe forumul opel se vorbeste 90 la suta cum sa iti repari masina -
-pe forumul de la VW se vorbeste de obicei cat de repede merge masina
iar la kia cat ai mai platit la ultima revize si in ce orasi ai facut-o.
Aici in 5 ani de cand frecventeza problemele sunt minore . probleme aeroterma dimensiuni cauciucuri cat de multa benzina sa pun in rezervor lol si bazar de care se pare ca moderatorii sunt ingroziti.

Personal imi repar singur masina cu pagina de net in fata am schimbat siguranta termica de 3-4 ori dupa care am dat jos bordul am schimbat ventilatorul bineinteles cu sfaturile membrilor doar ca nu am trancanit niciodata pana acuma.am schimbat rulmentul de presiune am curatat si schimbat egr-ul , sw de la incuietoarea de la usa toate astea cu ajutorul vostru

sunt la al 4 seat IBIZA prima a fost 1.4 1993 , doi 1.9 tdi cordoba 1998 trei sdi 2003 actala 1.9 tdi 2007.
Singurul motiv pentru care pierd vremea aici e ca vreau sa am postari sa ma aflu in treaba stiu moderatorii de ce
Si ca sa si radem putin nu de moderatori neaparat am o mica poveste :

ma urc intr-un taxi si dau de un adevarat fan seat care incearca sa ma convinga sa nu imi vand ibiza

omu imi zice: Am facut cu ea (ibiza ) 300mii km benzina pe taxi am un piston praf si masina mai merge nu am bani sa o repar decat la anu ce sa fac ? am indoit baia de ulei si nu s-a crepat uleiul nu curge e ok am indoit pragurile si nu au ruginit spoilerul nu l-am mai vopsit dupa accident iar farurile sunt lipite cu silicon (urechiuse lipsa sigur) masina asta sta in curbe ca lipita de asfalt. Deci ce altceva poti sa mai ceri de la o masina.

In concluzie am fost si raman fan seat chiar daca nu am postari pe forum o sa va vizitez putin mai des decat mi se strica masina adica foarte rar si mi se rupe daca moderatorii imi sterg mesajele mai vorbim dupa ce cumpar dealu spirii adica niciodata .




Imagine
Doar Seat
 
Avatar utilizator
catalinutzu
Mesaje: 1514
Membru din: 12 Oct 2008, 22:55
Localitate: Bucuresti(Ferdinand fost Dimitrov)
Contact:

Re: povesti

09 Iun 2013, 19:45

Si concluzia care este?
Imagine
1,4 16 valve 86 de magari in calduri :))
 
 
Avatar utilizator
bgd_b92
Bogdan
Mesaje: 5624
Membru din: 02 Noi 2012, 07:43
Localitate: Bucuresti

Re: povesti

10 Iun 2013, 18:36

Sincer..pe mine ( si cred ca si pe restul ) nu ne intereseaza de cate ori ne vizitezi tu si de cat de rar ti se strica tie masina...apoi..cred ca esti umpic frustrat..dar nu inteleg de ce..din ce postezi inteleg ca au fost colegi care te-au ajutat si tutoriale care ti-au folosit si te-au scapat de niste bani dati la servis...acum nu inteleg aduci jigniri adminilor ?? pentru asta parerea mea este ca meriti un mic ban de calmare..si faza cu taximetristul...??? care ar trebui sa fie morala ? ca vorbesti niste povesti cu toti aurolacii sau...? masina poti sa o strici in 2 km sau in 200.000...si treaba cu forumurile e relativa..fiecare vorbeste sau intreaba despre ce il doare...oricum..oameni ca aici mai rar..daca ai fi venit la intalniri sau ai fi participat la discutii constructive poate ai fi gandit altfel...
Now : Passat CC 2011 2.0 TDI stg1 186 cp PWD BY RACING CODE & Peugeot 306 cabrio 1.6 16v 89 cp
Ex: VW Golf 5 GTI 2.0 TFSI stg1 241 cp PWD BY RACING CODE
Ex: VW Golf 5 2.0 TDI stg2 210cp PWD BY TCM TURBO
Ex: Seat Leon Stylance 1.6 102 cp
Ex: Seat Ibiza Cupra stg2+ 1,9 TDI 240 cp
Ex : 3xSeat Ibiza ( 1.4 TDI PWD BY TCM TURBO, 1,4 86cp, 1.4 75cp )
 
Avatar utilizator
catalinutzu
Mesaje: 1514
Membru din: 12 Oct 2008, 22:55
Localitate: Bucuresti(Ferdinand fost Dimitrov)
Contact:

Re: povesti

10 Iun 2013, 18:44

Eu cred ca esti un fel de samsar decat un fan seat,mai ales ca zici ca esti a nu stiu cata masina Seat
http://mercador.ro/oferta/seat-ibiza-1- ... 13749b78fa
Imagine
1,4 16 valve 86 de magari in calduri :))
 
Avatar utilizator
bgd_b92
Bogdan
Mesaje: 5624
Membru din: 02 Noi 2012, 07:43
Localitate: Bucuresti

Re: povesti

10 Iun 2013, 19:01

Hai sa nu ne pierdem timpul cu toti....mesterii :roll: putem sa votam ca useru sa fie banat ? avand in vedere ca ofera informatii false, topicuri fara rost, jigniri la adresa adminilor si o atitudine care lasa de dorit..vinovatul pledeaza guilty :yh
Now : Passat CC 2011 2.0 TDI stg1 186 cp PWD BY RACING CODE & Peugeot 306 cabrio 1.6 16v 89 cp
Ex: VW Golf 5 GTI 2.0 TFSI stg1 241 cp PWD BY RACING CODE
Ex: VW Golf 5 2.0 TDI stg2 210cp PWD BY TCM TURBO
Ex: Seat Leon Stylance 1.6 102 cp
Ex: Seat Ibiza Cupra stg2+ 1,9 TDI 240 cp
Ex : 3xSeat Ibiza ( 1.4 TDI PWD BY TCM TURBO, 1,4 86cp, 1.4 75cp )
 
Avatar utilizator
catalinutzu
Mesaje: 1514
Membru din: 12 Oct 2008, 22:55
Localitate: Bucuresti(Ferdinand fost Dimitrov)
Contact:

Re: povesti

10 Iun 2013, 19:19

Dar eu nu inteleg care este problema lui???si daca i sa sters aunturi inseamna ca nu erau conform regulamentului
Si sa i fie supararea atat de mare incat sa si vanda Seatul ??? :yh :yh :yh
Imagine
1,4 16 valve 86 de magari in calduri :))

 
Avatar utilizator
bertzi43
B-82-AJS
Mesaje: 3042
Membru din: 27 Mar 2008, 20:58
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: povesti

10 Iun 2013, 19:26

Ntz ntz ntz lasati ma omu sa vanda si el una alta aici ca iar fi de mare ajutor.....poate mai intra data viitoare cand mai face rost de un telefon o antena ceva:))
ps:bine ai venit in club:lol:

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2
_____________________________________________

Seat Leon 1M Stella,1.6 16v,105 cp...
Imagine
 
Avatar utilizator
bgd_b92
Bogdan
Mesaje: 5624
Membru din: 02 Noi 2012, 07:43
Localitate: Bucuresti

Re: povesti

10 Iun 2013, 19:47

catalinutzu scrie:
Si sa i fie supararea atat de mare incat sa si vanda Seatul ??? :yh :yh :yh


Hahahahah :yh :yh tare rau asta :yh incearca si el sa faca posturi ca sa poata sa isi puna masina la vanzare GRATIS in bazar si nu poate :yh facem cheta si ii trimitem 2 euro credit pt autovit?
Now : Passat CC 2011 2.0 TDI stg1 186 cp PWD BY RACING CODE & Peugeot 306 cabrio 1.6 16v 89 cp
Ex: VW Golf 5 GTI 2.0 TFSI stg1 241 cp PWD BY RACING CODE
Ex: VW Golf 5 2.0 TDI stg2 210cp PWD BY TCM TURBO
Ex: Seat Leon Stylance 1.6 102 cp
Ex: Seat Ibiza Cupra stg2+ 1,9 TDI 240 cp
Ex : 3xSeat Ibiza ( 1.4 TDI PWD BY TCM TURBO, 1,4 86cp, 1.4 75cp )
 
Avatar utilizator
catalinutzu
Mesaje: 1514
Membru din: 12 Oct 2008, 22:55
Localitate: Bucuresti(Ferdinand fost Dimitrov)
Contact:

Re: povesti

10 Iun 2013, 22:21

Ii dau posturi de la mine ca am destule
Imagine
1,4 16 valve 86 de magari in calduri :))
 
Avatar utilizator
BALTAZAR2003
Moderator
Mesaje: 7619
Membru din: 22 Iul 2008, 22:26
Localitate: Bucuresti Dr. Taberei
Contact:

Re: povesti

10 Iun 2013, 22:34

Rai moderatorii si adminii astia!
Comunitatea asta este formata doar prin contributia celor de aici, a celor ce posteaza, bune ori rele, vrute si nevrute.
Marea majoritate avem cunostinte dobandite prin studiul individual si experienta acumulata in multi ani de surubarit la diverse marci de masini, dar suntem satui de mecanicii ce ne populeaza service-urile si de samsarii ce incearca sa ne vanda la pret de nou toate vechiturile.
Tot ce gasesti aici este GRATIS.
Asta se numeste intrajutorare, impulsul ala sa calci frana cand vezi o masina oprita cu capota ridicata si sa intrebi daca il poti ajuta cu ceva. Sa-i lasi roata de rezerva si cartea de vizita fara sa-ti pui intrebarea daca te va suna sa o returneze, in 99,9% din cazuri o va returna.
Daca ai gasit ceva util aici mie im-i este greu sa cred ca nu ai gasit nimic util de impartasit altora sa treci de cele 50 de posturi pentru a posta la bazar.
Ori daca ai postat un anunt fara date de contact ori cu link-uri catre alte pagini pentru vizionat oferta fii sigur ca a fost sters.
Nu facem trafic gratuit si reclama altora de la care nu beneficiem de aceleasi conditii ori cu care sa avem intelegeri de promo.
Daca nu ai nimic de oferit comunitatii nu vei beneficia de spatiul gratuit de la bazar.
Am conturi pe marea majoritate a forumurilor auto si doar un singur loc seamana cu asta de aici si acela este unul infiintat de o mana de iubitori ai Passat b5.5
Esti binevenit in continuare sa citesti ori sa intrebi ce doresti sa afli.

:hi
Cordoba Fever + Fresc, 1.4l/86Cp (nu se stie pe unde-i are!), 2008, Rosu Emocion
 
Avatar utilizator
volvol
Mesaje: 669
Membru din: 28 Aug 2010, 23:21
Localitate: Timisoara

Re: povesti

13 Iun 2013, 23:36

Mi se pare amuzant omu' si a postat bine aici, subiect de cafenea.:)

Off topic, poate ar trebui sa se ia si dupa vechimea contului pentru a posta anunturi la bazar (50 de posturi sau 1 minim un an vechime). Sunt oameni care citesc, dar care sunt mai rari la scris (si bine fac uneori). Pana la urma si ei fac trafic, asa ne permitem sa afisam google ads. Nu se vrea sa se umple forumul cu mesaje de genul "Tare modificari fratzica!", doar pentru a putea posta un anunt la bazar pentru o amarata de piulita.
Scirocco 2.0 TSI - 0 -> 7200 rpm
ex Leon FR 2.0 TSI DSG
 
Avatar utilizator
Cosmin
Admin
Mesaje: 7202
Membru din: 14 Feb 2008, 17:11
Localitate: Sibiu
Contact:

Re: povesti

14 Iun 2013, 09:58

" ..putea deschide in aria BAZAR un subiect de VANZARE, membrii forumului trebuie sa aiba cel putin 50 de posturi scrise sau minim un an vechime ca membru."

Am introdus de mult alternativa cu vechimea pe forum.. Detalii aici
Imagine

MKM Autotechnik - Service auto multibrand Click pt. Detalii si imagini

DIY Info Leon 1P / Altea 5P Click pt. Detalii si imagini

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 18 vizitatori