Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Avatar utilizator
cerbu
Subiect Autor
Mesaje: 186
Membru din: 29 Mar 2010, 21:39
Localitate: Constanta

Re: O alternativa la tigari

12 Mar 2013, 22:06

Indiferent de ce te-ai apuca... orice ai face... microbul ramane (cel putin pentru mine). Am reusit sa raman la electronica si raaaaar de tot, rulate. Dar nu am renuntat. Si mereu imi spun, daca oi avea vreodata bani destui sa imi permit toate mofturile + un copil si sotie, o sa trag cate doua pachete de Sobranie pe zi.
Cat despre modificari si altele, masina ramane imediat pe planul 3, dupa familie si tigari.
Cum am mai spus, la mine fumatul e o pasiune, pe care cred ca o si duc la extrem. In fiecare duminica trag narghilea. Cam de doua ori pe saptamana, pipa cu diverse arome. Din cand in cand, un trabuc bun (de, ca romanul, pe la nunti, botezuri, parastase, cumerii). Foarte rar, tutun de mestecat. Dar de baza raman electronica si rulatele.
In principiu, sfatul meu ramane sa renuntati la fumat... dar pana acum, in afara de sotie, care s-a lasat de 4 ani, nu am reusit sa conving pe nimeni.

PS. vreu sa dau comanda si de bong :)
 
Avatar utilizator
BALTAZAR2003
Moderator
Mesaje: 7619
Membru din: 22 Iul 2008, 22:26
Localitate: Bucuresti Dr. Taberei
Contact:

Re: O alternativa la tigari

12 Mar 2013, 23:26

Pot sa spun fara rezerve ca am fumat o juma` de vapor de Assos, adica peste un cartus pe saptamana, asta pe langa pipa cu tutun cules de mine, carpati, monte cristo, si alte asemenea bunatati fara filtru.
Nicotina are clar o actiune anabolizanta, urcam pe mute si fumam fara sa simt efortul fizic la fel daca nu as fi aprins un tutun.
De cateva ori am si renuntat la tigari, fara un motiv anume, doar ca dupa o perioada, un an, ori cateva luni am reluat fumatul.
De cele mai multe ori din plictiseala ori pentru a sta cu baietii al un tutun in locurile permise.
Asa reuseam sa tin pasul cu barfele...
:))
Daca situatia o impunea puteam sa stau cate o zi doua fara sa fumez.
Ultima oara am renuntat la ele in 2008 dupa 1 Iunie.
Dupa cateva zile de stat la terapie intensiva cu diagnosticul infarct miocardic acut, doctorul care a avut grija de mine m-a intrebat: fumezi?
eu: da, Assos. :yah
El: nu mai fumezi! :shock:
Pentru ca nu am cum sa-i multumesc pentru efortul depus lui si echipei de la UPU Municipal si pentru ca de obicei sansele se acorda o singura data de atunci nu am mai fumat.
:hi
Cordoba Fever + Fresc, 1.4l/86Cp (nu se stie pe unde-i are!), 2008, Rosu Emocion
 
Avatar utilizator
catalinutzu
Mesaje: 1514
Membru din: 12 Oct 2008, 22:55
Localitate: Bucuresti(Ferdinand fost Dimitrov)
Contact:

Re: O alternativa la tigari

13 Mar 2013, 01:48

BALTAZAR2003 scrie:
Pot sa spun fara rezerve ca am fumat o juma` de vapor de Assos, adica peste un cartus pe saptamana, asta pe langa pipa cu tutun cules de mine, carpati, monte cristo, si alte asemenea bunatati fara filtru.
Nicotina are clar o actiune anabolizanta, urcam pe mute si fumam fara sa simt efortul fizic la fel daca nu as fi aprins un tutun.
De cateva ori am si renuntat la tigari, fara un motiv anume, doar ca dupa o perioada, un an, ori cateva luni am reluat fumatul.
De cele mai multe ori din plictiseala ori pentru a sta cu baietii al un tutun in locurile permise.
Asa reuseam sa tin pasul cu barfele...
:))
Daca situatia o impunea puteam sa stau cate o zi doua fara sa fumez.
Ultima oara am renuntat la ele in 2008 dupa 1 Iunie.
Dupa cateva zile de stat la terapie intensiva cu diagnosticul infarct miocardic acut, doctorul care a avut grija de mine m-a intrebat: fumezi?
eu: da, Assos. :yah
El: nu mai fumezi! :shock:
Pentru ca nu am cum sa-i multumesc pentru efortul depus lui si echipei de la UPU Municipal si pentru ca de obicei sansele se acorda o singura data de atunci nu am mai fumat.
:hi

Asa a renuntat si taicamiu la fumat,infarct,ia zis doctorul nea Nelule lasa tigarile si cafeaua si tine regin ca-ti sta ''ceasul'' de tot,si de vro 4 ani nu a pus tigare in gura ,cafea si alcool de nici un fel
Cred ca stim toti cum sta treaba...Cum te pastrezi asa te ai
Imagine
1,4 16 valve 86 de magari in calduri :))
 
Avatar utilizator
TIBI
Mesaje: 6761
Membru din: 10 Mai 2008, 13:15
Localitate: Ploiesti

Re: O alternativa la tigari

14 Mar 2013, 20:07

Ideea e ca pana nu ai o cumpana,nu te lasi.Probabil asa ma voi lasa si eu :tongue .
Deja nu-mi mai bat capul cu a ma lasa de ele.
-SEAT LEON 5F Xperience 2.0tdi 184cp
-EX-SEAT LEON_2.0tdi BKD 140cp+

huse piele schimbator

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 12 vizitatori