Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Avatar utilizator
el_ovy
HVN
Mesaje: 917
Membru din: 29 Noi 2007, 14:19
Localitate: Bucuresti

20 Dec 2007, 19:12

Sincer nu cred nici eu ca o sa vanda. E posibil sa fi fost doar informatii aruncate cu un anumit scop...
Seat Leon (1P) 2008 1.6 102cp Candy White
 
Avatar utilizator
STORM
Mesaje: 468
Membru din: 03 Dec 2007, 15:58
Localitate: crangasi city
Contact:

21 Dec 2007, 00:58

ce clasa intre audi si vw cand se vinde mai bine ibiza decat golfu ... mai citeste o data ce am scris mai sus
 
Alinskybax
Antrax
Mesaje: 44
Membru din: 20 Dec 2007, 11:27
Localitate: Oradea

21 Dec 2007, 08:59

Bine acele statistici nu prea sunt adevarate....Uite de ex toti dealerii de SEAT din tara au vandut in luna noiembrie 415 unitati pe cand numai dealerul de VW din jud Bihor a vandut 314 unitati... ca sa va dovedesc va pot trimite datele oficiale dar nu pe forum ci poate pe o adresa de mess. La SEAT nici macar nu se fac flote asa cum se fac la VW.
SEAT IBERICA AUTO
 
Avatar utilizator
STORM
Mesaje: 468
Membru din: 03 Dec 2007, 15:58
Localitate: crangasi city
Contact:

21 Dec 2007, 11:10

prietene ai gresit forumul ... vw are forum separat .. incearca acolo sa ridici in slavi golfu si saraciile alea de masina care le mai are vw ..
 
Avatar utilizator
ace117
Membru Fondator
Mesaje: 5359
Membru din: 27 Noi 2007, 22:38
Localitate: Sf. Gheorghe

21 Dec 2007, 11:18

Hoho Stormbreaker , calmeaza-te!!!
Omul are dreaptate! Cifrele de vanzare sunt net in favoarea lui VW.
Iar Alinskybax este chiar dealer Seat, deci nu-l mai acuza ca este fan VW!
Ca dealer detine date oficiale de vanzari si nu vorbeste din auzite. Ia, numara cate VW vezi pe strazi in comparatie cu Seat?!
Si nu uita ca Seat are motoare VW!
Iar fiecare dintre noi alege liber pe ce forum posteaza!
Acum poti sa ma acuzi ca sunt fan Golf sau VW!
Sa vedem...
VW TIGUAN TRACK & AVENUE "THE BIG FOOT" 210 CP/450 Nm - CFT stg1
EX - SEAT LEON FR "THE STEALTH KNIGHT" 218 CP/453 Nm - RBN stg1

Imagine Imagine
 
Avatar utilizator
STORM
Mesaje: 468
Membru din: 03 Dec 2007, 15:58
Localitate: crangasi city
Contact:

21 Dec 2007, 11:42

chiar nu mai am nimic de zis ... am crezut ca ... in fine asta e ... imi cer scuze dc am deranjat pe cineva
 
Alinskybax
Antrax
Mesaje: 44
Membru din: 20 Dec 2007, 11:27
Localitate: Oradea

21 Dec 2007, 11:55

Stormbreaker, fara sa fie cu suparare oricat de mult ne-ar placea marca SEAT ar trebui sa fim sinceri si sa recunoastem unele lucruri poate cine stie peste doi trei ani vom fi in varf si noi la capitolul vanzari.
SEAT IBERICA AUTO

 
Avatar utilizator
ace117
Membru Fondator
Mesaje: 5359
Membru din: 27 Noi 2007, 22:38
Localitate: Sf. Gheorghe

21 Dec 2007, 12:12

stormbreaker scrie:
chiar nu mai am nimic de zis ... am crezut ca ... in fine asta e ... imi cer scuze dc am deranjat pe cineva


Nu trebuie sa fii suparat, dar trebuie ne respectam unii pe altii. Iar raspunsul tau adresat lui Alinskybax a fost rautacios.
I-ti dai seama, omul traieste din vanzarea masinilor Seat, deci nu are nici un interes sa faca reclama la Golf.
Care si dupa mine are un design plictisitor de comun (puteam sa iau Golf V GTI dar am renuntat din cauza designului si am ales FR :wink: ), dar asta e, ne place sau nu, se vinde mai bine...
Dar putem sa ne consolam cu faptul ca detinem masini exclusiviste , la calitate cel putin egala ca la VW! :D :D
VW TIGUAN TRACK & AVENUE "THE BIG FOOT" 210 CP/450 Nm - CFT stg1
EX - SEAT LEON FR "THE STEALTH KNIGHT" 218 CP/453 Nm - RBN stg1

Imagine Imagine
 
Avatar utilizator
Ciclistu
Rares
Mesaje: 675
Membru din: 28 Noi 2007, 18:17
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

21 Dec 2007, 13:26

Alinskybax are dreptate, va spun si de ce....
Uitati-va prin ziare, chiar si la TV, reviste de specialitate, cand apar reportaje cu privire la vanzarea autovehiculelor in Romania si veti vedea ca cele mai multe vanzari le au asa cum a spus si Alinskybax, cei de la VW..

Asa a fost si anul trecut...

Locul 2 parca ii ocupat de cei de la Renault s-au Dacia, daca mai retin bine minte...dar pe primul loc sunt cei de la VW.
VW Bora 1.9 TDI 131 CP
 
Puffy

22 Dec 2007, 15:43

Voi in loc sa va mandriti ca avem masini exclusiviste, voi va certati...
Uitati-va cata reclama se face marcii VW si cata se face Seat... E normal cu o strategie de piata foarte buna, sa creasca vanzarile.
Cate modele are pe piata VW si cate are Seat??? De cand s-a auzit de Seat la noi in tara, si de cand se cunoaste de marca VW??
Acum 5-6 ani, cand vedeai un Seat pe strada, te uitai dupa el ca dupa OZN, acum nu mai ai loc de ele pe strada. :P
Eu zic ca Seat`u se indreapta spre bine, si sper ca in curnd, sa se rupa de VW, sa devina o marca adevarata, nu un derivat din VW, Audi, si eu mai stiu ce mai baga prin ea...
Daca VW Golf o sa aibe probleme in vanzari, sunt sigur, ca Seat v-a sista fabricarea de Leon sau Ibiza, pana se rezolva problema, sau maresc preturile....
Nu mai vb de diferitele firme cu care VW are contract de exclusivitate pe partea auto, si din 200 de masini livrate 50 sunt gratuite...
VW isi permite sa faca reduceri substantiale, pe cand Seat, nu prea.
Sunt multe strategii de vanzare, si sunt sigur ca cei de VW au niste oameni angajati care se ocupa de partea asta...
Asta a fost parerea mea, pur personala.
SEAT apartine VW, nu VW apartine SEAT!!!!!!!
P.S. Pe forum fiecare are dreptul sa isi spuna parerea!!!!
 
Avatar utilizator
Ciclistu
Rares
Mesaje: 675
Membru din: 28 Noi 2007, 18:17
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

22 Dec 2007, 17:06

Nu vad cine se cearta, pur si simplu vorbeste lumea, isi spune parerea, ce a mai auzit fiecare...
VW Bora 1.9 TDI 131 CP
 
Avatar utilizator
Gabyucl
zuly
Mesaje: 443
Membru din: 03 Dec 2007, 17:53
Localitate: Bucuresti

22 Dec 2007, 17:41

am vazut azi la promotor un reportaj: seat nu se stie pana la urma daca va fi vandut,insa spaniolii au angajat noi design-eri pt a realiza ceva si mai si ca acum(din cate am inteles un nou coupe si un suv sport)...suna bine nu?
Seat Leon 1.9 TDI-under construction ;)

Nu lucrez in weekend, si nici in zilele care se termina in "i".
 
Avatar utilizator
Ciclistu
Rares
Mesaje: 675
Membru din: 28 Noi 2007, 18:17
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

22 Dec 2007, 19:38

Un coupe...suna chiar foarte bine...
VW Bora 1.9 TDI 131 CP
 
Alinskybax
Antrax
Mesaje: 44
Membru din: 20 Dec 2007, 11:27
Localitate: Oradea

27 Dec 2007, 09:58

S-a vrut in anii anteriori a se face un coupe dar s-a renuntat.... ceva de genu Audi TT ......ca o curiozitate
SEAT IBERICA AUTO
 
Avatar utilizator
Alecsm
Mesaje: 173
Membru din: 05 Dec 2007, 10:19
Localitate: Bucuresti
Contact:

27 Dec 2007, 10:40

stormbreaker scrie:
si nu mai trebuie sa spunem dar cupra rupe capatana la R32 si arata si mai bine ... ca sa nu mai zic de polo gti si de ibiza cupra aia noua ( o sa pun imediat poze sa vedeti ce restilizare au facut la ibiza ... fara cuvinte )



imi place ca ai pus drept rival de la vag ...r32 nu gti ...adik ala nu mai intra in discutie =))) tare rau asta
bravo

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori