Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
pakyman
Mesaje: 1359
Membru din: 31 Mai 2009, 03:38
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Parere cumparare telefon

13 Iul 2010, 10:17

luci&dana scrie:
asta vroiam sa intreb si eu. Are cineva Nokia 5800 Xpress Music?...cateva pareri despre telefon daca se poate



friend,

dupa mine e un tf eceptional, f complex, din pacate este tf care l-am pierdut. poate il gasesti tu luci :yah :yah :yah
Viaţa e scurtă,încalcă regulile,iartă repede,sărută încet,iubeşte cu adevărat,râzi din toată inima şi niciodată nu regreta ceva ce te-a făcut să zâmbeşti!
Imagine
 
Avatar utilizator
Miky&Bogdan
Mesaje: 508
Membru din: 15 Oct 2009, 19:06
Localitate: Bucuresti

Re: Parere cumparare telefon

24 Oct 2013, 11:17

Atentie mare daca vrei sa cumparati Galaxy S4 de la Domo magazinul de langa Kaufland (Soseaua Mihai Bravu).
Verificati IMEI-ul si daca corespunde cu acesta nu il acceptati : 35517205312664.
A fost telefon cumparat de mine vineri 18.10.2013 si sambata, la o zi distanta, nu a mai mers conexiunea de date. Luni l-am returnat. Povestea completa cu domo nu o mai scriu, dar o puteti citi aici
Inca mai am poze cu telefonul si cutia desfacuta in care apare IMEI-ul si 3 sigilii puse unul peste altul, ma gandeam sa le fac plangere la ANPC/OPC.
Leon Style 1.9 tdi 135 cp, 310 Nm Upsolute
 
Avatar utilizator
TIBI
Mesaje: 6761
Membru din: 10 Mai 2008, 13:15
Localitate: Ploiesti

Re: Parere cumparare telefon

24 Oct 2013, 13:05

Cum sa puna sigilii unul peste altu???
Clar trebuia sa ii reclami. Ei pe asta si mizeaza, ca nimeni nu le face nimic si ei incearca diverse
-SEAT LEON 5F Xperience 2.0tdi 184cp
-EX-SEAT LEON_2.0tdi BKD 140cp+

huse piele schimbator
 
Avatar utilizator
Miky&Bogdan
Mesaje: 508
Membru din: 15 Oct 2009, 19:06
Localitate: Bucuresti

Re: Parere cumparare telefon

24 Oct 2013, 14:51

Raspunsul a fost simplu: "Noi nu avem sigilii de acest gen. Probabil importatorul a desfacut cutia ca sa introduca manualul in limba romana." Ok se poate, dar de ce 3 ? Importatorul: S.C. Mobile Network Solutions SRL.
Leon Style 1.9 tdi 135 cp, 310 Nm Upsolute
 
Avatar utilizator
mirceamircea
Mesaje: 702
Membru din: 29 Aug 2008, 11:25
Localitate: Titan / Vitan
Contact:

Re: Parere cumparare telefon

24 Oct 2013, 15:37

Niste mizerii (domo si importatorul) - de ce n-ai luat de la emag - era mai scump?
____________________________________________________________
MirceaM
Ex: Seat Leon CUPRA 1P - SWJ

Ex: Cielo '97 GLE
 
Avatar utilizator
TIBI
Mesaje: 6761
Membru din: 10 Mai 2008, 13:15
Localitate: Ploiesti

Re: Parere cumparare telefon

24 Oct 2013, 19:19

La emag e mai ieftin, pe cel.ro apoi.
Bine exista variata gigi.gsm, dar nu m-as risca.
Eu am dat anu trecut pe s3 2500lei , am preferat sa stau linistit in caz de vreo defectiune.
Am luat de aici de la diferentz, iar la un defect si-a pus palma sub cur. De atunci nu mai iau de la astia, nu ma intereseaza cu cat e mai ieftin.N-am bani pt ei, pt produsele lor
Ultima oară modificat 25 Oct 2013, 09:43 de către gamer555, modificat de 2 ori în total.
-SEAT LEON 5F Xperience 2.0tdi 184cp
-EX-SEAT LEON_2.0tdi BKD 140cp+

huse piele schimbator
 
Avatar utilizator
TIBI
Mesaje: 6761
Membru din: 10 Mai 2008, 13:15
Localitate: Ploiesti

Re: Parere cumparare telefon

25 Oct 2013, 05:17

Da am gresit, de diferentz e vorba.
Editeaza-mi postul anterior te rog
-SEAT LEON 5F Xperience 2.0tdi 184cp
-EX-SEAT LEON_2.0tdi BKD 140cp+

huse piele schimbator

 
Avatar utilizator
Miky&Bogdan
Mesaje: 508
Membru din: 15 Oct 2009, 19:06
Localitate: Bucuresti

Re: Parere cumparare telefon

25 Oct 2013, 09:39

La Domo era 2200 lei (8% reducere), la Emag/Evomag/Flanco era 2400 lei. Am mai cumparat de la ei (inclusiv o masina de spalat de vreo 1800 lei) si nu am avut probleme. Probabil ca a facut cineva un deal cu importatorul ala dubios si au adus un lot de telefoane pe care le-au pus la reducere. Eu am postat doar ca avertisment sa aveti grija la telefon luat de la domo cu IMEI-ul respectiv.
Sunt multumit pt ca in final mi-am recuperat banii, dar a fost un fel de loterie "completeaza formularul asta de retur si daca ti se aproba iti dam banii inapoi". Daca nu se aproba in mod sigur faceam plangere la OPC.
Ca si idee pana acum am avut telefoanele luate de la Orange prin oferta facuta pentru compania la care lucrez si niciodata nu am avut probleme. E drept ca le-am si schimbat cam la un an. Doar ca de data asta Orange nu a mai pus S4 in oferta si in loc sa pastrez HTC-ul One pe care l-am achizitionat cu un discount considerabil, l-am dat sa imi iau S4 (asta e daca sunt Samsung fanboy).
Am gasit si eu pe price.ro mai multe site-uri care practica preturi minime (S4 la 1900 lei) gen tellgsm.ro, xphones4all, online-tel.ro
Despre ultimul (online-tel.ro) nu am gasit nimic scris rau pe net, am sunat la ei si au zis ca e asa cum scrie pe site si garantia este la Samsung Romania. Pe de alta parte am sunat la Samsung Romania si mi-au zis ca nu pot verifica daca acopera garantia pentru telefoane cumparate de la respectivul vanzator, ca ar sa intreb la el (ceea ce facusem) si ca daca asa e scris pe site si mi s-a confirmat si telefonic inseamna ca au garantie la Samsung Romania.
Despre tellgsm si telefonultau am citit pe unele forumuri ca au avut probleme cu telefoanele la garantie (le-a fost refuzata) si ca preturile sunt asa mici deoarece telefoanele aduse sunt cu defecte pe care ei le repara si le vand ca noi (desi nu ar avea sigiliul producatorului). Toate am vazut ca sunt firme de apartament si livreaza prin curieri cu plata ramburs (nu se poate plati online).
Leon Style 1.9 tdi 135 cp, 310 Nm Upsolute

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator