Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
The teacher
Profesoru
Subiect Autor
Mesaje: 2828
Membru din: 26 Mar 2008, 17:26
Localitate: Bucuresti /Titan
Contact:

Folie de protectie caroserie

13 Apr 2008, 18:40

Ce spuneti de asta , un kit de protectie a partii frontale a masinii www.foliedeprotectie.ro , pt, cat de mylte pietricele sunt pe la noi , mi se pare ok , dar nu si pretul atentie 375 euroi
 
Puffy

14 Apr 2008, 08:31

Stiu ca au si cei de la Expert Detailig tot asa ceva, dar nu stiu daca e la fel de scumpa...
 
Avatar utilizator
Testosul
Mesaje: 4143
Membru din: 20 Dec 2007, 11:47
Localitate: Bucuresti
Contact:

14 Apr 2008, 10:57

La Expert Detailing in kitul care costa cam tot cam in genul a ceea ce a postat colegul mai sus, intra doar 1/4 din capota (si anume partea din fata de deasupra emplemei) si partea lateral inferioara a pragurilor.
Din pacate daca protejam doar aceste elemente nu prea ajuta.
 
Avatar utilizator
zoneprotect
Mesaje: 92
Membru din: 16 Feb 2009, 22:37
Localitate: Bucuresti

Re: Folie de protectie caroserie

23 Feb 2009, 13:51

Si noi avem aceasta folie in oferta si la preturi mult mai atractive. Folia este produsa de LLumar o marca de renume in productia de folie mondiala. Fabricata in SUA se poate aplica pe orice element de xterior dorit a fi protejat. Costul este la metru patrat. 100 eur m 2. www.zoneprotect.ro
 
Nicky
Mesaje: 6983
Membru din: 01 Sep 2008, 07:48
Localitate: Dublin, Ireland
Contact:

Re: Folie de protectie caroserie

23 Feb 2009, 14:09

Simpatica ideea.
Imi aduc aminte ca la Seat Euforia era Bogdan cu Leonul ala portocaliu, ca al meu, cu o gramada de puncte de la pietricele, credeam eu. El a zis ca sare singura. Radu zicea ca vopseaua e environmental friendly si pe baza de apa, si de-aia nu ar mai sta pe masina. Pe a mea nu m-am uitat, dar parca nu a sarit deloc vopseaua.
As pune folie si pe parbriz, anul trecut depaseam pe criblura intre Pitesti si Craiova si am luat o pietricica. L-am schimbat pe Casco dup-aia, dar daca aveam ceva de protectie anticriblura, era altfel. Nu imi place sa tin ca pe timpuri un deget pe parbriz sau toata mana, sa las urme, ca la tara.
 
Avatar utilizator
Testosul
Mesaje: 4143
Membru din: 20 Dec 2007, 11:47
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Folie de protectie caroserie

26 Feb 2009, 09:27

E o idee buna sa se aplice folie transparenta pentru protectia caroseriei, insa la preturile pe care le-am vazut pe piata, mai bine o las asa si o fac pe CASCO daca va fi cazul.

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 9 vizitatori