Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Avatar utilizator
mumus
Subiect Autor
Mesaje: 2640
Membru din: 03 Iul 2014, 16:04
Localitate: Brasov / Sacele

Folie cu insertie metalica

12 Aug 2014, 22:00

Doresc sa montez acest tip de folie in viitorul apropiat, foliile vor fi pe toate geamurile exceptand parbrizul, pe cele fata va fi folie aproape transparenta. Pe restul negru maxim. Ideea e ca nu stiu daca se merita diferenta de bani de la simplu la cele cu insertie metalica, ce diferente sunt? Pe care le-ati si simtit, vazut. Multumesc anticipat ptr raspunsuri.
Seat toledo nh 1.2 Tsi
 
Avatar utilizator
HUNTER
HUNTER
Mesaje: 5884
Membru din: 30 Noi 2011, 20:27
Localitate: Fagaras

Re: Folie cu insertie metalica

12 Aug 2014, 22:03

nu stiu daca e cu insertie metalica, sau asa-i spune " in popor". mai degraba tind sa cred ca are si caracteristici anti-efractie. insa, nu stiu cat costa, iar daca e mare diferenta fata de folia parasolara, nu cred ca merita. ca hotul, daca vrea sa iti sparga masina, tot o sparge, si daca nu reuseste, de ciuda, ti-o zgarie sau te miri ce rau i-ar mai face.
 
Avatar utilizator
mumus
Subiect Autor
Mesaje: 2640
Membru din: 03 Iul 2014, 16:04
Localitate: Brasov / Sacele

Re: Folie cu insertie metalica

12 Aug 2014, 22:34

Diferenta de bani este neglijabila, nu ofera protectie anti efractie, ci zice ca e mai rece in masina, si minusul e ca pierzi semnal la mobil si detector ...


De asta astept o parere de la un posesor, ca de citit stiu si eu sa citesc, dar pot fi numai reclame...
Seat toledo nh 1.2 Tsi

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori