Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

Ce ati alege intre Xenon si Osram Cool Blue Hyper pentru masina dvs. ?

Xenon
21 (36%)
Osram Cool Blue Hyper
37 (64%)
 
Voturi totale: 58
 
Avatar utilizator
Mylux
Mesaje: 5061
Membru din: 31 Dec 2010, 15:14
Localitate: Cavnic / Baia Mare/ Maramu'
Contact:

Re: Xenon vs Osram Cool Blue Hyper

05 Iun 2013, 19:28

Tare asta HUNTER... :yh
EX: LEON 1.4 16V Kit FR
MM 07 ZZR

''Life Is Not A Single Player Game''.
 
Avatar utilizator
HUNTER
HUNTER
Mesaje: 5884
Membru din: 30 Noi 2011, 20:27
Localitate: Fagaras

Re: Xenon vs Osram Cool Blue Hyper

05 Iun 2013, 19:30

:hello1: :hello1:
Mylux scrie:
Tare asta HUNTER... :yh
 
Avatar utilizator
dragalin
Mesaje: 217
Membru din: 23 Mai 2013, 00:47
Contact:

Re: Xenon vs Osram Cool Blue Hyper

05 Iun 2013, 20:13

Xenonul ramane xenon pentru calitatea care o are in schimb ai un risc cu politia sau rar sa ti se ridice talonul ,eu sunt patit :D,daca ai putin noroc sau ceva bani la tn sau o cunostinta poti scapa, in legatura cu osram cool blue hyper ,parerea mea ca nu se compara cu xenonul ,dar daca voi mai avea probleme cu politia din cauza xenonului voi trece si eu pe Osram :D
 
Avatar utilizator
catalinutzu
Mesaje: 1514
Membru din: 12 Oct 2008, 22:55
Localitate: Bucuresti(Ferdinand fost Dimitrov)
Contact:

Re: Xenon vs Osram Cool Blue Hyper

05 Iun 2013, 20:31

Of of of ce incurajezi tu spaga si relatiile,dar la cei care vin din contrasens ca le spargi ochii nu te gandesti?eu cunosc persoane care au ochii sensibili la luminile farurilor si din cauza asta nu conduc noaptea
Imagine
1,4 16 valve 86 de magari in calduri :))
 
Avatar utilizator
dragalin
Mesaje: 217
Membru din: 23 Mai 2013, 00:47
Contact:

Re: Xenon vs Osram Cool Blue Hyper

05 Iun 2013, 20:43

incurajez ,cine poate poate cine nu nu ,e riscul fiecaruia , si cum a spus un membru numai stiu unde am vazut ,tot aici pe forum ....daca xenoanele sunt reglate cum trebuie nu te orbesc absolut deloc ,dar daca unu bate in pamant si unul in cer ,normal ca te va orbii,fiecare cu parerea sa ,fiecare face ce vrea nu ?,daca era nu se mai inventau xenoanele
 
Avatar utilizator
andrei.27kim
Mesaje: 2498
Membru din: 27 Mai 2008, 20:06
Localitate: Iasi
Contact:

Re: Xenon vs Osram Cool Blue Hyper

05 Iun 2013, 20:53

dragalin scrie:
fiecare cu parerea sa ,fiecare face ce vrea nu ?

NU!

Da chiar am ajuns sa traim in jungla? e fiecare pe cont propriu in tara asta? Observ ca impresia generala e ca legislatiile/regulile/legile sunt facute prosti sau "nedescurcareti". De asta suntem unde suntem si nu o sa ne revenim vreodata....
Actual: '16 LEON 5F X-Perience 1.8 tsi DSG Navada White
'04 Ibiza 6L1 Aqua Green 1.2 12V AZQ
Ex: '08 LEON 1P1 Chrono Yellow 2.0 Tdi FR
'07 Cordoba 6L2 Blue Mar 1.9 Tdi AXR – the auto emotion sedan
 
Avatar utilizator
dragalin
Mesaje: 217
Membru din: 23 Mai 2013, 00:47
Contact:

Re: Xenon vs Osram Cool Blue Hyper

05 Iun 2013, 20:56

dasta este tara asta cum e ,ca isi pun majoritatea xenon pe masina ?,e ca plina de hoti ,fiecare cu opinia sa ,daca eram singurul cu xenon mai ziceau dar sunt poate pe 40 la % din masini din tara aceasta care au xenon

 
Avatar utilizator
sony
Mesaje: 352
Membru din: 04 Mai 2009, 22:24
Localitate: brasov
Contact:

Re: Xenon vs Osram Cool Blue Hyper

05 Iun 2013, 23:05

Nu de asta,..... SI de asta e tara asa cum e, SI de aia ca exista descurcareti ca tine, care fac ce vor, nu ce ar trebui sau ce e voie. Acum cateva zile cand erai fara talon nu erai asa de sigur pe tine.
Xenoanele nu au fost inventate sa le montam cum vrem, daca era asa erau legale in toate tipurile de faruri....
Din pacate traim in jungla si avem pretentii de tara europeana.

Sent from my P4 using Tapatalk 2
leon 1m 1.9tdi fr limited ed monza

nu fura de la mine guvernul uraste competitia


Imagine
 
Avatar utilizator
dragalin
Mesaje: 217
Membru din: 23 Mai 2013, 00:47
Contact:

Re: Xenon vs Osram Cool Blue Hyper

05 Iun 2013, 23:10

mie nu mi-a fost ridicat talonul pentru xenon,ci pentru jenti pe 18 si nu am primit amenda pentru xenon doar mi s-a atras atentie si masina am bagat-o in rar doar pentru jenti ,in fine numai vorbesc nimic ca vad ca toti sunteti impotriva mea ca sunt de acordul cu xenonul,fiecare pune ce vrea pe masina sa si isi asuma riscul
 
Avatar utilizator
sony
Mesaje: 352
Membru din: 04 Mai 2009, 22:24
Localitate: brasov
Contact:

Re: Xenon vs Osram Cool Blue Hyper

05 Iun 2013, 23:47

Pai ca si xenoanele, jantele pe 18 au fost inventate sa le punem pe masini, totusi ne ia astia taloanele....dece oare???

Sent from my P4 using Tapatalk 2
leon 1m 1.9tdi fr limited ed monza

nu fura de la mine guvernul uraste competitia


Imagine
 
Avatar utilizator
HUNTER
HUNTER
Mesaje: 5884
Membru din: 30 Noi 2011, 20:27
Localitate: Fagaras

Re: Xenon vs Osram Cool Blue Hyper

06 Iun 2013, 06:09

Dragos: nu intelege gresit posturile colegilor. nu e nimeni impotriva ta, dar cum iti spuneam si in alte posturi, aici, pe forum, se incearca sfatuirea pentru circulare in legalitate. nu are nimeni nimic impotriva xenonului, atata timp cat e montat conform legii. cat despre faptul ca tu circuli cu xenon, nu are nimeni nimic cu tine, erau doar sfaturi si opinii privind legalitatea si ce risti cand ai xenon AM, la un eventual control.
spagi, atentii, 'cadouri", etc, etc. sunt si la nivel inalt, si cel mai mic nivel, pt a avea facilitati in rezolvarea unor probleme, dar asta nu inseamna ca trebuiesc promovate. sa nu sfatuim pe nimeni sa faca asa ceva ( daca persoana alege sa o faca e pe riscl ei), pt ca asa, poate incet, incet, in vreo 100 de ani, iesim si noi ca tara si popor, din mocirla in care ne scaldam de sute de ani. aceste subiecte, daca tineti neaparat sa le discutati, o puteti face pe pm, pentru a nu mai crea polemici pe topicuri publice. astfel, eliminam si impresiile ca cineva are ceva cu altcineva.
 
Avatar utilizator
dexter1973
Mesaje: 164
Membru din: 23 Mai 2011, 13:29
Localitate: Suceava
Contact:

Re: Xenon vs Osram Cool Blue Hyper

06 Iun 2013, 07:25

Am trecut si eu pe becuri Osram... am fost oprit de RAR si verificat ... aveam xenon si mi s-a spus sa il dau jos... mi-a luat certificatul... am dat jos xenonul si m-am dus la RAR, s-au uitat cam stramb si la faruri (dectane) si pana la urma mi-a dat drumul...
Curios ca stopurile pe spate is CarDNA led ... se tot uita ala de la RAR, dar nu a zis nimic.
Seat Leon 1p, 1.6 MPI, 102 HP
- kit aero Linea-R; - kit admisie K&N; - suspensie sport AP reglabila;
- bari stabilizatoare KW; - resoftare RBN; - evacuare Remus.
 
andif79
Mesaje: 34
Membru din: 30 Sep 2011, 15:18

Re: Xenon vs Osram Cool Blue Hyper

18 Iun 2013, 12:25

Dexter... ceva pareri?
 
andif79
Mesaje: 34
Membru din: 30 Sep 2011, 15:18

Re: Xenon vs Osram Cool Blue Hyper

10 Oct 2013, 10:23

Nu mai sunt impresii despre becurile astea?
Sa inteleg ca xenonul ramane la putere?
 
Avatar utilizator
florinsiminiuc
Mesaje: 139
Membru din: 26 Aug 2008, 06:42
Localitate: radauti
Contact:

Re: Xenon vs Osram Cool Blue Hyper

10 Oct 2013, 14:02

am si eu becuri de acest tip. le am folosit o seara si a doua zi le am dat jos.
becurile sunt foarte frumoase si bune si cu toate ca am dat pe ele 105 lei +20 transport, le am dat jos si acu vreau sa le vand.
din cauza tipului de far mi a fost modificata instalatia de catre service ul cu care merg inainte si mi au pus becuri mai mari cumva parca 100w. cele osram hyper nu mi luminau destul de bine si drumurile pe care le fac sunt multe pe intuneric si am cedat pentru mai galben dar mai puternica lumina. acum vand osram-urile. cine le vrea....le am in cutie.
Atentie,inainte de a da drumul gurii..vezi daca si creierul a fost conectat
Toledo 1.9 ASV

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 18 vizitatori