Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Florin&David
JAF
Mesaje: 2454
Membru din: 26 Mai 2008, 07:03
Localitate: Constanta
Contact:

27 Oct 2008, 22:36

deep scrie:
scuze ca stric topicul :)

un tips asemanator cu acela de la cupra, sa se potriveasca bine cu bara de cupra .. in constanta aveti idee ? si nu la dealer

merci

nice tips .. de ce l-ai sudat ? altfel nu se poate prinde ?


Mergi pe Poporului. De la semafor la intersectia cu Baba Novac gasesti tot ce vrei la primul magazin pe stanga in fata alora care pun folie pe strada. Succes.
Si eu am un tips pus after market si este super. Face un zgomot marfa la accleratie. Vrmmm vrmmm.
Bravo. Arata super bine. M-am gandit si eu la una dubla dar nu imi intra pe decupajul de la bara.
FIAT 500 - 1.4/100 CP, CT 74 REA
CUPRA R - 2.0/300+ CP, CT 50 DAB
 
Avatar utilizator
cry_wum
Mesaje: 898
Membru din: 24 Sep 2008, 20:08
Localitate: Bucuresti (Tei) / Buzau

29 Oct 2008, 20:45

cautand pe net tipsuri si alte accesorii am gasit un site unde gasiti tipsuri borla si alte nume cunoscute la preturi f bune: www.pilotauto.ro. am sunat acum la nr de la contact si printre altele am intrebat si de pretul pt montajul unui timps. mi-a zis ca e aprox 100 -150 ron, ceea ce mi se pare enorm. in concluzie, bufubu, unde ziceai ca ai montat tu tipsu. moinesti si mai cum?adresa exacta, ca ma duce gpsu' . mersi
Sportivitatea începe acolo unde DIESELUL se termină: 4500 RPM :)
Leon1P__1, 6__102 CP
viewtopic.php?t=1278
Imagine
 
Avatar utilizator
bufubu
Dibaciu
Subiect Autor
Mesaje: 314
Membru din: 02 Apr 2008, 10:36
Localitate: Braila/Bucuresti
Contact:

29 Oct 2008, 20:50

exact asa ii spune la strada moinesti este in militari,dupa ce treci de cora ,mergi spre autostrada si exact la statia de metro gorjului faci stanga la semafor si intri pe moinesti,dupa cateva sute de metri este o linie de tramvai si cum treci de ea pe stanga scrie mare service /vulcanizare etc.cu placere
LEON 1.9TDI 1XXCP 350Nm
 
Sylver
Mesaje: 740
Membru din: 12 Feb 2008, 12:42
Localitate: Bucuresti

29 Oct 2008, 23:11

De la Lujerului (treci pe langa Cora) mergi inainte pana la intersectia de la Gorjului, cum s-a zis mai sus, iar acolo faci stanga. Uite aici pe harta (nu e 100% exact, pt ca dezrobirii e practic in continuarea strazii moinesti, si nu putin mai in fata):

ImagineImagine
 
Avatar utilizator
cry_wum
Mesaje: 898
Membru din: 24 Sep 2008, 20:08
Localitate: Bucuresti (Tei) / Buzau

29 Oct 2008, 23:28

Genesis scrie:
De la Lujerului (treci pe langa Cora) mergi inainte pana la intersectia de la Gorjului, cum s-a zis mai sus, iar acolo faci stanga. Uite aici pe harta (nu e 100% exact, pt ca dezrobirii e practic in continuarea strazii moinesti, si nu putin mai in fata):

ImagineImagine


a, gata ma, pe iuliu maniu merg. mersi mult de tot. :D
Sportivitatea începe acolo unde DIESELUL se termină: 4500 RPM :)
Leon1P__1, 6__102 CP
viewtopic.php?t=1278
Imagine
 
Avatar utilizator
marian_iam
V.I.P.
Mesaje: 6591
Membru din: 17 Dec 2007, 13:04
Localitate: Bucuresti, dr taberei
Contact:

30 Oct 2008, 07:30

sau mergi pe timisoara ...
tu o sa vii dinspre centru ... mergi pe timisoara, la un momentdat o sa ai Mall Plaza pe dreapta ... treci intersectia cu directia inainte .... lasi Mall-ul in spate dreapta .... si mergi cam vre-un km jumatate si faci la dreapta ...(care este si prima strada la dreapta de asemenea cu primul semafor).
Si aia este Moinesti!
mergi pe moinesti.... treci peste calea ferata.... si apoi intorci ... pe unde ai venit (da pe cealalta banda de mers :D ) si unde poti ... tragi dreapta ...
Este un magazin cu vopseluri .... ca un chiosc ... si este intre 2 depozite de bauturi alcoolice si non-alcoolice!

Good Luck !!!
Si nu caut sa-ti demonstrez, era o simpla figura, deci nu ma lua-n nume de rau ca te iau in ..... brate!!!
Noi ... Bem, Fumam, Tusim, Ranjim ... asta facem pana murim ...
Opel Astra GSI
Ceasuri Barbatesti de de Dama http://www.casaceasurilor.ro
 
Avatar utilizator
Alexxx
B 90 CEV
Mesaje: 360
Membru din: 05 Apr 2008, 14:24
Localitate: Bucuresti
Contact:

03 Noi 2008, 19:11

cry_wum scrie:
cautand pe net tipsuri si alte accesorii am gasit un site unde gasiti tipsuri borla si alte nume cunoscute la preturi f bune: www.pilotauto.ro. am sunat acum la nr de la contact si printre altele am intrebat si de pretul pt montajul unui timps. mi-a zis ca e aprox 100 -150 ron, ceea ce mi se pare enorm. in concluzie, bufubu, unde ziceai ca ai montat tu tipsu. moinesti si mai cum?adresa exacta, ca ma duce gpsu' . mersi

acolo mi am pus toba sport + tips Sebring :D
Leon 1P 1.6 with: Pandora BodyKit ~ Barracuda Tzunamee 8.5 x 18" ~ Bi-Xenon ~ Angel Eyes ~ Borla Muffler + double tips ~ Mattig Eyebrows ~ Magnat StreetRacer 3000 ~ Sparco Sport Pedals & Footrest

Imagine

 
Avatar utilizator
cry_wum
Mesaje: 898
Membru din: 24 Sep 2008, 20:08
Localitate: Bucuresti (Tei) / Buzau

03 Noi 2008, 20:03

Alexxx scrie:
cry_wum scrie:
cautand pe net tipsuri si alte accesorii am gasit un site unde gasiti tipsuri borla si alte nume cunoscute la preturi f bune: www.pilotauto.ro. am sunat acum la nr de la contact si printre altele am intrebat si de pretul pt montajul unui timps. mi-a zis ca e aprox 100 -150 ron, ceea ce mi se pare enorm. in concluzie, bufubu, unde ziceai ca ai montat tu tipsu. moinesti si mai cum?adresa exacta, ca ma duce gpsu' . mersi

acolo mi am pus toba sport + tips Sebring :D


cati bani fiecare si cati bani montajul?
Sportivitatea începe acolo unde DIESELUL se termină: 4500 RPM :)
Leon1P__1, 6__102 CP
viewtopic.php?t=1278
Imagine
 
Avatar utilizator
T-Rex
Mesaje: 75
Membru din: 10 Iun 2008, 11:50
Localitate: Baia Mare
Contact:

Re: Tips esapament

12 Noi 2008, 00:48

Ai scapat de niste critici (Pai de ce sa nu pui toba calumea, doar tips) cu faptul ca e diesel :D
Remember that if you really didn't believe you'd succed, that you wouldn't have tried at all ;)
 
Dunky
Mesaje: 933
Membru din: 25 Ian 2009, 20:36
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Tips esapament

29 Oct 2009, 22:36

am trecut azi pe la baietii de pe moinesti si nu ma-i au tips-uri la vanzare dar de montat monteaza manopera fiind intre 70 si 120 de ron cam mult zic eu ma-i caut!
Viata-i grea dar trece!
 
Krondet
Mesaje: 821
Membru din: 19 Oct 2008, 19:28
Localitate: Galati

Re: Tips esapament

18 Noi 2009, 16:29

un flacau, tunat, de prin vecini....i-am pus sticker in geam, dar nici o reactie :blackeye:
Imagine
Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc. Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.
 
Avatar utilizator
luci&dana
VIP
Mesaje: 2966
Membru din: 29 Noi 2007, 16:52
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Tips esapament

18 Noi 2009, 17:41

Krondet scrie:
un flacau, tunat, de prin vecini....i-am pus sticker in geam, dar nici o reactie :blackeye:
Imagine

off topic...trebuia sa-i pui si un T la marca masinii... :D
Seat Ibiza 1.4 16V 86 CP

În jurul nostru se afla unii oameni care îsi traiesc viata parca numai cu singurul scop de a ajunge la capatul ei.
NU Viteza ucide!!! INCONSTIENTA, PROSTIA, LIPSA DE EXPERIENTA, NEATENTIA, TERIBILISMUL ucide!

http://www.youtube.com/watch?v=m5fsEHeZ1I4
 
Avatar utilizator
gabymarocanul
Marocanul
Mesaje: 585
Membru din: 15 Noi 2009, 08:38
Localitate: Bucuresti / Salajan
Contact:

Re: Tips esapament

04 Dec 2009, 19:45

cunosc si eu o firma de evacuari ....face orice ! undeva pe langa Cora Pantelimon .... Intrare dinspre B-dul Basarabie ;) dak e ceva un pm si va lamuresc ;) preturile sunt mult mai mici ca la PILOT ....



Succesuri
Music is the answer...
 
Avatar utilizator
StefanB
Mesaje: 37
Membru din: 12 Ian 2010, 21:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Tips esapament

03 Mai 2010, 15:15

Salut, am si eu doua intrebari, pentru montarea/sudarea unui tips trebuie data toba jos ?

In afara de pilotauto.ro ce magazine mai sunt cu preturi bune?
Retete Culinare

SEAT Toledo 2007 1.9 TDI 105 CP BXE
 
Avatar utilizator
Roger
Moderator
Mesaje: 9838
Membru din: 24 Oct 2009, 15:34
Localitate: Bruxelles/Bucuresti

Re: Tips esapament

03 Mai 2010, 20:31

La recomandarea unui amic, am fost la pilotauto de pe Sos Stefanesti si mi s-au parut cam neseriosi. Nu aveau modelul de tips pe care-l doream si mi-au spus sa revin peste o saptamana. Am revenit si mi-au spus sa-i mai caut si maine si poimaine si poate ma servesc. Pana la urma am fost la GES ( http://www.gesservice.ro/ ) , a fost mai ieftin decat la pilot si mult mai amabili. Nu am cu ce sa compar sa-ti spun daca au facut treaba buna sau nu, insa dpdv estetic sunt multumit.
Toba finala nu se da jos.

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator