Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
FlorinGrecu
Subiect Autor
Mesaje: 14
Membru din: 23 Ian 2017, 23:42
Localitate: Pitesti

Distributie Leon 1.9 TDI ASV

29 Oct 2018, 18:46

Salut, in curand vreau sa ii schimb distributia masinii (leon 1m) si nu prea stiu ce kit de distributie sa ii cumpar... Ceva pareri?
 
Avatar utilizator
Mylux
Mesaje: 5061
Membru din: 31 Dec 2010, 15:14
Localitate: Cavnic / Baia Mare/ Maramu'
Contact:

Re: Distributie Leon 1.9 TDI ASV

29 Oct 2018, 21:18

Continental si pompa de apa hepu,raport pret calitate foarte ok.
EX: LEON 1.4 16V Kit FR
MM 07 ZZR

''Life Is Not A Single Player Game''.
 
Avatar utilizator
Cosmin
Admin
Mesaje: 7202
Membru din: 14 Feb 2008, 17:11
Localitate: Sibiu
Contact:

Re: Distributie Leon 1.9 TDI ASV

30 Oct 2018, 20:03

Cumpara piesele personal doar in situatia in care ai de gând să le montezi personal.

Altfel mergi la un service si lasa-i pe ei sa isi bată capul cu eventualele probleme de garanție.

Ce faci daca o sa crape pompa de apa după două luni? Mai plătești încă odată manoperă si apoi fuga la magazinul de unde ai cumparat-o?
Imagine

MKM Autotechnik - Service auto multibrand Click pt. Detalii si imagini

DIY Info Leon 1P / Altea 5P Click pt. Detalii si imagini
 
FlorinGrecu
Subiect Autor
Mesaje: 14
Membru din: 23 Ian 2017, 23:42
Localitate: Pitesti

Re: Distributie Leon 1.9 TDI ASV

02 Noi 2018, 19:56

Cosmin scrie:
Cumpara piesele personal doar in situatia in care ai de gând să le montezi personal.

Altfel mergi la un service si lasa-i pe ei sa isi bată capul cu eventualele probleme de garanție.

Ce faci daca o sa crape pompa de apa după două luni? Mai plătești încă odată manoperă si apoi fuga la magazinul de unde ai cumparat-o?


Nu am de gand sa le schimb personal, ma voi duce intr-un service, voiam doar sa stiu de la cei care au schimbat ce marca de piese au cumparat... Multumesc de sfat.

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori