Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Avatar utilizator
Adriannn
Subiect Autor
Mesaje: 447
Membru din: 07 Aug 2014, 10:33
Localitate: Craiova

Activare deschidere geamuri din telecomanda si alte functii

28 Mai 2015, 09:13

Salut,

Stiti daca se poate activa, si cum, la Leon 1M ca geamurile sa se deschida/inchida din telecomanda ? Vag-com, vcds ?


La mine se ridica doar cu cheia in butuc, daca o tin rotita cateva secunde, dar as vrea din telecomanda, am inteles ca la Golf/Bora se poate face..


O alta functie pe care as vrea-o ar fi ca toate usile sa se descuie la prima apasare de buton. Mi se pare extrem de enervant ca trebuie sa apas de 3-4 ori pe buton pana se deschid toate, la prima se deschide doar la sofer. Stiu ca teoretic la a 2-a apasare ar trebui sa se deschida toate, dar cateodata nu se deschid, cred ca apas eu prea rapid sau prea lent, oricum ar fi, ma enerveaza.

Alte functii se mai pot activa ? poate cumva aprindere faruri din telecomanda? :D
Ex: Seat Leon 1.6 16V BCB 2004 Magma - Competition
Actual: Volkswagen Golf Mk5 2.0 TDI 2006
 
Avatar utilizator
dany19940
Moderator
Mesaje: 9028
Membru din: 20 Iul 2008, 19:28
Localitate: Onesti
Contact:

Re: Activare deschidere geamuri din telecomanda si alte functii

28 Mai 2015, 10:13

Binenteles ca se poate si la 1M, doar are aceeasi platforma cu Golf/Bora. Vag-Com sau VCDS e aceeasi treaba si nu se poate activa cu ele. Cu VDS-Pro se poate. e un program ce ruleaza doar sub DOS nativ. cu interfata adecvata. Descuierea usilor simultan se poate cu VCDS in schimb.
Alta functie mai "smechera" tot cu VDS-Pro este "one touch" pe geamurile din spate din panoul soferulu, functie ce necesita si modificari hard in panoul de comanda.
Functii clasice cu VCDS: incuierea usilor dupa 15 km/h, semnalizare optica si acustica la incuiere/descuiere.
Toledo 1M/AUS/1,6/16V /115CP midnight blue metallic
Arosa 6H/AUB/1,4/16V/107CP rosu

"I didn't mod my car to be faster/better than other cars, I modded my car so its faster/better than it was before the mod"
"When events test men, angels then appear" - Cand timpurile ii pun la incercare pe oameni, atunci apar ingerii...

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 10 vizitatori