Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Avatar utilizator
tekolinooo
Subiect Autor
Mesaje: 947
Membru din: 15 Mai 2013, 18:42
Localitate: Bucuresti
Contact:

Radio cd nu citeste cd-uri

06 Ian 2014, 11:51

Salutari, de curand radio cd-ul meu a luat-o razna. in sensul ca nu mai citeste sub nici o forma cd-uri, doar un anumit tip. Adica, am un cd care merge tot timpul, unul care merge din cand in cand, si mai multe care nu merg deloc. Le bag si scrie CD ERROR , apoi nu face nimic . Ma intereseaza pt ca nu mai merge aux-ul, si nu imi place prea mult muzica de pe radio..

Voi ce ziceti? Ce as putea face?
 
Avatar utilizator
dany19940
Moderator
Mesaje: 9028
Membru din: 20 Iul 2008, 19:28
Localitate: Onesti
Contact:

Re: Radio cd nu citeste cd-uri

06 Ian 2014, 16:20

Du-l la curatat lentila...daca ai codul. Daca nu...sa vina "hornarul"la tine la masina sa faca asta. Adica electronistul...
Toledo 1M/AUS/1,6/16V /115CP midnight blue metallic
Arosa 6H/AUB/1,4/16V/107CP rosu

"I didn't mod my car to be faster/better than other cars, I modded my car so its faster/better than it was before the mod"
"When events test men, angels then appear" - Cand timpurile ii pun la incercare pe oameni, atunci apar ingerii...
 
Avatar utilizator
tekolinooo
Subiect Autor
Mesaje: 947
Membru din: 15 Mai 2013, 18:42
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Radio cd nu citeste cd-uri

06 Ian 2014, 17:43

Care este mai exact procesul de curatare? Nu mi-e teama sa-l desfac sa il curat chiar eu :D Doar sa sti daca tine si de altceva decat desfacut, curatat, montat .
 
Avatar utilizator
Cosmin
Admin
Mesaje: 7202
Membru din: 14 Feb 2008, 17:11
Localitate: Sibiu
Contact:

Re: Radio cd nu citeste cd-uri

06 Ian 2014, 19:01

Da-i oleaca de alcool izopropilic. Da' mai cu masura, sa nu se imbete.

Desfa-l, cauta-i lentila si fa-i o baie. O sa iese ca noua :)
Imagine

MKM Autotechnik - Service auto multibrand Click pt. Detalii si imagini

DIY Info Leon 1P / Altea 5P Click pt. Detalii si imagini
 
Avatar utilizator
dany19940
Moderator
Mesaje: 9028
Membru din: 20 Iul 2008, 19:28
Localitate: Onesti
Contact:

Re: Radio cd nu citeste cd-uri

06 Ian 2014, 20:50

Alcool izopropilic, betisor de ureche, cauti lentina, stergi usor cu miscari circulare, nu apesi ca strici suspensia ei, apoi poti da cu capatul uscat al betisorului fara sa lasi scame pe lentila. Sau poate ai spray cu aer in loc de ultima operatie.
Toledo 1M/AUS/1,6/16V /115CP midnight blue metallic
Arosa 6H/AUB/1,4/16V/107CP rosu

"I didn't mod my car to be faster/better than other cars, I modded my car so its faster/better than it was before the mod"
"When events test men, angels then appear" - Cand timpurile ii pun la incercare pe oameni, atunci apar ingerii...
 
Avatar utilizator
tekolinooo
Subiect Autor
Mesaje: 947
Membru din: 15 Mai 2013, 18:42
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Radio cd nu citeste cd-uri

06 Ian 2014, 21:09

Am pompita cu aer pentru obiective foto, o voi folosi pe aia.
Multumesc de ajutor :)
 
Avatar utilizator
Raule
Mesaje: 241
Membru din: 23 Aug 2013, 07:50
Localitate: Arad
Contact:

Re: Radio cd nu citeste cd-uri

11 Ian 2014, 18:26

Scrie cd-urile la viteze cat mai mici. Si mie tot asa imi face si daca le fac la viteza mai mica merg mai bine.
Leon 1.6 16v 2004 BCB

 
Avatar utilizator
tekolinooo
Subiect Autor
Mesaje: 947
Membru din: 15 Mai 2013, 18:42
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Radio cd nu citeste cd-uri

12 Ian 2014, 21:37

Raule scrie:
Scrie cd-urile la viteze cat mai mici. Si mie tot asa imi face si daca le fac la viteza mai mica merg mai bine.


Am incercat asta, oricum , acum ca am rezolvat aux-ul nu mai am nevoie de CD. Dar il voi curata si pe ala, trebuie. :)
 
Avatar utilizator
Raule
Mesaje: 241
Membru din: 23 Aug 2013, 07:50
Localitate: Arad
Contact:

Re: Radio cd nu citeste cd-uri

18 Ian 2014, 16:12

tekolinooo scrie:
Raule scrie:
Scrie cd-urile la viteze cat mai mici. Si mie tot asa imi face si daca le fac la viteza mai mica merg mai bine.


Am incercat asta, oricum , acum ca am rezolvat aux-ul nu mai am nevoie de CD. Dar il voi curata si pe ala, trebuie. :)

cu cat imi faci si mie unul plug&play? eu n-am timp sa ma ocup si oricum sunt bata.
Leon 1.6 16v 2004 BCB
 
Avatar utilizator
tekolinooo
Subiect Autor
Mesaje: 947
Membru din: 15 Mai 2013, 18:42
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Radio cd nu citeste cd-uri

19 Ian 2014, 00:39

Raule scrie:
tekolinooo scrie:
Raule scrie:
Scrie cd-urile la viteze cat mai mici. Si mie tot asa imi face si daca le fac la viteza mai mica merg mai bine.


Am incercat asta, oricum , acum ca am rezolvat aux-ul nu mai am nevoie de CD. Dar il voi curata si pe ala, trebuie. :)

cu cat imi faci si mie unul plug&play? eu n-am timp sa ma ocup si oricum sunt bata.


Pai nu te costa nimic, atat cat fac mufele si pinii, nu am de ce sa-ti iau bani :)) Iti las un mesaj privat

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 12 vizitatori