Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Avatar utilizator
Raule
Subiect Autor
Mesaje: 241
Membru din: 23 Aug 2013, 07:50
Localitate: Arad
Contact:

Re: Se poate repara?

09 Mar 2014, 09:02

am demontat incuientoarea, mai jos nu cred ca merge, eventual ridicata bar mai sus, daca se poate
Imagine
Leon 1.6 16v 2004 BCB
 
ovydyu4all
Mesaje: 406
Membru din: 07 Ian 2012, 16:28

Re: Se poate repara?

09 Mar 2014, 14:45

Se pare ca masina ta a suferit un mic accident pe partea dreapta: capota si aripa au fost reparate. Problema nu e distanta dintre capota si bara, ci capota: cred ca e stramba cu totul si sta ridicata pe partea stanga. Totusi cred ca ar mai merge putin aranjata din balamale si tampoane. Rezolva si problema farului care transpira pana nu e prea tarziu, pe undeva nu e etans, cel mai sigur capacul din spate.
 
Avatar utilizator
Raule
Subiect Autor
Mesaje: 241
Membru din: 23 Aug 2013, 07:50
Localitate: Arad
Contact:

Re: Se poate repara?

09 Mar 2014, 17:12

da, si bara e schimbata, e pusa de pe diesel(aia cu gaura )
Leon 1.6 16v 2004 BCB
 
Avatar utilizator
Leon99
Mesaje: 67
Membru din: 16 Apr 2013, 21:09
Localitate: Bacau

Re: Se poate repara?

10 Mar 2014, 13:28

Din ce vad eu in poza ,asa cum spune si colegul de forum ovydyu4all masina pare sa fi suferit un accident frontal iar cine a reparat-o nu a fost prea ”meserias” .E probabil deformat si tragerul si lasat in jos deoarece se vede un luft prea mare intre aripi si faruri ce par afi lasate in jos cu tot cu bara ,plus capota pare a fi de partea dinspre sofer trasa in sus si lasata in jos partea dinspre pasager.Cu siguranta poate fi puse toate la locul lor de cineva priceput si cu rabdare.Anul trecut am avut si eu lovita masina frontal cu: trager deformat, far dreapta rupt din prinderile lui (aici constat ca nu a fost reparat bine si transpira interiorul) ,spalaturul de faruri dreapta rupt si el,capota deformata destul de urit,dar din fericire cine a reparat-o a facut o treaba buna si a esit ok ,sigura problema ar fi farul ”cirpit” ce transpira si e citiva mm in exterior.
Seat Leon (2004) 1,6 16v BCB

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori