Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Avatar utilizator
baiatubaiatu
B 36 LRN
Subiect Autor
Mesaje: 248
Membru din: 11 Sep 2008, 11:16
Localitate: Bucuresti

siguranta lumina portbagaj

21 Oct 2008, 15:42

am o lista din manualul leonului cu sigurantele numerotate si denumite fiecare, dar nu imi dau seama la care ar trebui sa ma uit pt a vedea daca e arsa cea care raspunde de lumina din portbagaj (nu se aprinde becul din portbagaj si eu sper sa nu fie problema la incuietoare si sa fie doar siguranta :) ) daca stie cineva (baltazar? :D) spuneti-mi si mie, va rog!
multumesc!
Seat Leon 1.9 TDI, 110 CP
ImagineImagine
 
Avatar utilizator
Testosul
Mesaje: 4143
Membru din: 20 Dec 2007, 11:47
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: siguranta lumina portbagaj

05 Dec 2008, 13:02

Nu cumva siguranta pentru lampa din portbagaj este aceeasi cu cea pentru lampile din habitaclu?
 
Avatar utilizator
baiatubaiatu
B 36 LRN
Subiect Autor
Mesaje: 248
Membru din: 11 Sep 2008, 11:16
Localitate: Bucuresti

Re: siguranta lumina portbagaj

05 Dec 2008, 19:36

daca ar fi asa inseamna ca nu e de la siguranta... lumina in habitaclu am... off... ma depaseste de tot problema asta, noaptea efectiv nu pot umbla in portbagaj, e bezna totala! uneori aprind luminile de ceata de pe spate si ma pun in dreptul lor ca sa reflecte cat de cat in portbagaj :)
Seat Leon 1.9 TDI, 110 CP
ImagineImagine
 
Avatar utilizator
BALTAZAR2003
Moderator
Mesaje: 7619
Membru din: 22 Iul 2008, 22:26
Localitate: Bucuresti Dr. Taberei
Contact:

Re: siguranta lumina portbagaj

05 Dec 2008, 22:36

Salut,
Chiar nu stiu care din sigurante ar putea fi, banuiesc ca iluminarea in portbagaj este pe aceeasi siguranta ca interiorul. Cred ca siguranta 14, de fapt sunt doua una de 5 si una de 10A, asta conform cartii.
Daca sunt bune si becul la fel ai pus unu nou si nu s-a aprins, trebuie desfacuta inchizatoarea.
Dat jos plasticulcare acopera haionul si verificat microcontactul din inchizatoare.
Cordoba Fever + Fresc, 1.4l/86Cp (nu se stie pe unde-i are!), 2008, Rosu Emocion

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori