Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
catalin.cristea
Mesaje: 10
Membru din: 16 Ian 2014, 14:24

Re: Probleme contact Seat Leon 1M 1.4 16V

22 Ian 2014, 12:30

psyAlyn scrie:
De curand la Seatul meu 1M 1.4 16V din 2002 apare aceasta problema.Cand opresc motorul toate indicatoarele din bord se aprind si se aude si un sunet.Am mai avut aceasta problema odata, dar am dat o borna jos de la baterie si apoi s-a rezolvat.Acum a revenit problema dar nu se mai opreste doar daca dau borna jos.Imediat dupa ce o pun la loc problema revine.
Ciudat este ca si cu cheia scoasa din contact problema este aceasi.Am filmat sa vedeti despre ce este vorba.
Daca cineva s-a mai lovit de aceasta problema si stie cum se poate rezolva va rog sa ma ajutati.
http://www.youtube.com/watch?v=RVKICequ ... ture=g-upl

aceeasi problema o am eu la seatul meu....am tot fost pe la mecanici...dializa..prostii, nimeni nu a gasit nimic....tot bordul e ca un brad de craciun...am fost la reprezentanta la seat...si au zis k sunt de vina ceasurile de bord...
 
CristianN
Mesaje: 27
Membru din: 12 Sep 2013, 00:03

Re: Probleme contact Seat Leon 1M 1.4 16V

23 Ian 2014, 00:05

deci problema sa inteleg nu este strict legata e alternator cand iti fac becurile in bord ca instaliatia
 
catalin.cristea
Mesaje: 10
Membru din: 16 Ian 2014, 14:24

Re: Probleme contact Seat Leon 1M 1.4 16V

23 Ian 2014, 11:39

nu este de la alternator.....sunt ceasurile de bord...acum caut un electrician sa le schimba si sa imperecheze ceasurile noi cu cheile masinii...

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori