Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Chevelee
Subiect Autor
Mesaje: 1
Membru din: 20 Apr 2018, 17:44
Localitate: Craiova

Leon 1M 1.6 16v AZD

20 Apr 2018, 18:27

Salutare, putin cam tarziu dar as vrea sa imi prezint si eu Leutul. Inainte as vrea sa mentionez ca Leon-ul 1m este modelul meu preferat si nu l-as schimba pentru nimic. Am achizitionat Leutul in august 2017, la 172000 km, km care sunt verificati si sunt reali. Ca dotari are urmatoarele:
-Geamuri electrice fata.
-Scaune incalzite.
-Volan reglabil pe inaltime si axial.
Ca imbunatatiri pana acum ar fi sistemul audio, schimbat boxele pe fata, adaugat subwoofer si un CD-Player Pioneer precum si schimbatul butoanelor de la AC cu unele metalice.
Acum Leutul are 183000 de km, doua revizii facute in care am schimbat filtrul de ulei, de benzina, de aer, de cabina si uleiul. Bujiile au fost schimbate si bobinele de asemenea. Am inteles ca motoarele acestea ar cam avea o problema cu bobinele si cu consumul de ulei. De la primul schimb si pana acum a cam papat ceva ulei, undeva la 2l ceea ce mi se pare cam exagerat. Am schimbat insa uleiul cu Motul 10w40 si astept sa vad cum se comporta in continuare.
Ca imbunatatiri pe viitor ce as vrea sa adaug ar fi, jante noi, kit exterior FR, volan imbracat in piele, frana de mana imbracata in piele, stop-uri pe LED, suspensie sport, evacuare sport si eventual o revopsire, pentru ca la ultimul drum de tara a suferit destule zgarieturi pe partea stanga.
Imagine


Imagine


Imagine


Imagine


Imagine


Imagine

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori