Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

  • 1
  • 69
  • 70
  • 71
  • 72
  • 73
 
Avatar utilizator
andreibv
Mesaje: 20
Membru din: 25 Oct 2017, 22:31
Localitate: Brasov

Re: Leon 1.9 TDI ARL Allrad

13 Mar 2019, 12:40

@Undertacher: Au fost facuti la cineva in Brasov. Da, e o culoare tare faina. :D

@Roger: Pretul da, este o problema. :))
Legat de greutate, sist. asta de franare stiu sigur ca este mai usor, decat cel 288/312mm cu etrier flotant single piston, fiind vorba de aluminiu vs fonta care este foarte grea.
Da, la 142 de cai nu se justifica investitia.
Iar legat de setup ul roti de iarna si pentru mine reprezinta o problema, daca nu gasesc o solutie pana atunci.. odata cu punerea rotilor de iarna (table pe 16) voi monta si setup ul cu 312mm. :)
Leon Mk1 Allrad TDI
 
Avatar utilizator
andreibv
Mesaje: 20
Membru din: 25 Oct 2017, 22:31
Localitate: Brasov

Re: Leon 1.9 TDI ARL Allrad

19 Apr 2019, 00:46

Update..
Ca sa inchei cum trebuie proiectul cu franele, etrierii spate au suferit aceasi interventie ca cei spate, adica reconditionati tehnic cat si estetic. :glasses
ImagineImagine
Odata ajunse din Uk furtunele metalice de la Goodridge am reusit sa montez Brembo urile pe masina.
Imagine
Nici la interior n am stat prea cuminte :scratch:
Au venit 2 chestii care mereu tanjeam dupa ele sa zic asa:
-volan OEM de CupraR (cel anterior era facut custom, fiind cel de FR la baza)
p.s. Stiu ca nici asta nu e 100% OEM, deoarece in zona mainiilor este cusut in ata rosie, el original fiind cu negru. Dar, asa mi l am dorit eu. :lol:
-centuri de siguranta rosii
ImagineImagineImagine
Cateva poze si cu masinuta :
ImagineImagine
Ca aspect mie personal imi place mult ce a iesit, mereu m a fascinat contrastul asta dintre negru si rosu. :yah
Legat de franarea, da este o schimbare majora, imi place mult cum franeaza. Singura mentiune ar fi ca placutele Brembo stock la rece nu au acel ,,bite" cum trebuie, avand nevoie sa fie putin incalzite. Experiente neplacute am mai avut cu placutele Brembo, insa situatia asa mi le a dat, pe viitor ma gandesc sa le schimb cu altceva. :arrow:
Leon Mk1 Allrad TDI
 
Avatar utilizator
andreibv
Mesaje: 20
Membru din: 25 Oct 2017, 22:31
Localitate: Brasov

Re: Leon 1.9 TDI ARL Allrad

19 Apr 2019, 01:37

De poza asta am uitat...rog un moderator daca poate sa o mute ca fiind urmatoarea poza la ultima din postul anterior. My bad.. :?
Imagine
Leon Mk1 Allrad TDI
 
Avatar utilizator
andreibv
Mesaje: 20
Membru din: 25 Oct 2017, 22:31
Localitate: Brasov

Re: Leon 1.9 TDI ARL Allrad

28 Oct 2019, 14:09

Pentru un pret corect, masina este de vanzare. Voi posta in curand si un anunt in sectiunea de vanzari. :hi
Leon Mk1 Allrad TDI
  • 1
  • 69
  • 70
  • 71
  • 72
  • 73

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 13 vizitatori