Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
levis_leviss
Subiect Autor
Mesaje: 1
Membru din: 26 Oct 2010, 01:04

salutare

26 Oct 2010, 01:21

salut si bine vam gasit ,,,,, sunt viitorul proprietar al unui Seat Leon 1.9 super copa 150cp din 2005 ....sincer sunt inebunit dupa aceasta masina de cand am vazut pentru prima data acest model si am zis ma jur k intro buna zi o sa fie a mea dar pana acum am reusit sa achizitionez un opel astra h dar nui nimik mai e putin pana imi indeplinesc visul. ce as vrea eu in mare niste opinii despre aceasta masina motorizare etc.... si in primul rand daca e euro 4 asta e mai important pt RAR..va multumesc anticipat
 
Avatar utilizator
Roger
Moderator
Mesaje: 9838
Membru din: 24 Oct 2009, 15:34
Localitate: Bruxelles/Bucuresti

Re: salutare

26 Oct 2010, 08:16

OOO daaa!!! Super Copa - Excelenta masina. Cu alte cuvinte un Top Sport, editie speciala in urma careia a rezultat si FR-ul.
Motorul este ARL si ai toate sansele sa iasa Euro 3 :(
Nu am auzit vreunul sa fie E4.
Felicitari si asteptam poze in aria de prezentare :cheers
 
Avatar utilizator
puputavi
Mesaje: 1418
Membru din: 11 Iul 2010, 16:47
Localitate: Cluj

Re: salutare

26 Oct 2010, 13:19

Nu exista Euro 4 pe motorul asta, doar Euro 3. Euro 4 a fost doar pe motorul de 101cai 1.9 tdi, montat pe Leon 1M.

Masina este intradevar bestiala, motorul trage superb, cand intra turbina in actiune, te impinge in scaun. Iti recomand un chip tuning sau o resoftare, daca consideri ca nu iti ajung cei 150 de caluti,schimba total masina si reactia la acceleratie.

Ca parti sensibile la masina ar fi turbina, care mai trebuie menajata(in acest caz gasesti destule informatii pe internet), suspensia este destul de rigida si in combinatie cu jantele de 17 care vin standard s-ar putea sa iti termine bucsele in timp mai scurt decat esti obisnuit.

Scaunele sunt iarasi bestiale, foarte comode, si au o sustinere excelenta, pozitia la volan este iarasi inclinata spre sport...

Ca dotari poti incerca sa gasesti ceva cu:

tapiterie piele cu ajustare electrica a scaunelor
trapa electrica
pilot automat(se poate monta si ulterior daca nu are cu costuri minime)

Acestea sunt sfaturi in calitate de proprietar, si eu am masina aceasta, si eu mi-am dorit-o mult pana mi-am permis sa o cumpar, si nu regret deloc.
In cazul consumului sa fii pregatit sa vezi un 9 in oras, si un 10 cu resoftare, dar la consumul acesta performantele nu lasa de dorit.
3.0 TDI Quattro S-tronic
 
Avatar utilizator
mcbeowolf007
Mesaje: 507
Membru din: 01 Dec 2007, 11:25
Localitate: Iasi
Contact:

Re: salutare

22 Dec 2010, 13:02

Best deal.
GTi la consum de diesel.
Imagine
Nissan Cherry 1.3DX || Opel astra hatch'93
Golf III 1.9TD
Seat Toledo 1.9 Tdi ||Audi A4 1.9 PD 2002
Seat Leon Top Sport 1.9 TDI IS-25-WEEEEE
http://www.clubseat.eu/viewtopic.php?f=5&t=2346

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 22 vizitatori