Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Tiberiu Ionut
Subiect Autor
Mesaje: 2
Membru din: 27 Oct 2020, 20:14

Grila centrala bara stock pe bara cupra r?

27 Oct 2020, 20:17

Salut, am si eu o intrebare si nu stiu sigur, se poate pune grila de pe bara normala pe cea de cupra r la seat leon 1m?

:cheers
 
Avatar utilizator
Roger
Moderator
Mesaje: 9838
Membru din: 24 Oct 2009, 15:34
Localitate: Bruxelles/Bucuresti

Re: Grila centrala bara stock pe bara cupra r?

27 Oct 2020, 21:30

Salut,

Ti-am editat eu titlul textul si am adaugat R. Vorbim de Cupra R nu de Cupra.
Chiar tu ai pus poza pe un grup pe FB, cu tipul de grila centrala pt bara stock - Top Sport/FR - Cupra R. Daca te uiti atent nu seamana grila de CUPRA R cu celelelte modele.
Raspunsul este NU - grila centrala cu ''S'' (ca la ea faci referire) de pe bara normala nu merge pe bara de CUPRA R. - are alta forma, alte prinderi si difera chiar si badge-ul ''S''
Imagine

Ceva discutii mai sunt si aici:
viewtopic.php?f=138&t=6511&start=45
sau aici despre kit-ul din fibra de sticla: viewtopic.php?f=138&t=19699
 
Tiberiu Ionut
Subiect Autor
Mesaje: 2
Membru din: 27 Oct 2020, 20:14

Re: Grila centrala bara stock pe bara cupra r?

28 Oct 2020, 13:20

am inteles, ma gandeam sa o modific putin si s o prind intr un fel pe bara ca nu gasesc pentru bara de cupra r, macar sa fie grilele iar acolo unde vine semnul sa pun plasa, ce zici, ar merge?
 
Avatar utilizator
Roger
Moderator
Mesaje: 9838
Membru din: 24 Oct 2009, 15:34
Localitate: Bruxelles/Bucuresti

Re: Grila centrala bara stock pe bara cupra r?

28 Oct 2020, 15:19

Ar merge, dar nu arata ok. In cazul asta poti pune grilele de langa faruri, cele varianta stock, dar ai si acolo de bricolat, plus ca o sa ramai fara sustinere in trager. Grila mare incercuita de tine se fixeaza in trager cu doua suruburi cu capat rotunt speciale pt bara de CR. Daca nu pui grla mare, nu prea ai cum sa mai fixezi bine bara.

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 17 vizitatori