Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Alexandru1312
Subiect Autor
Mesaje: 41
Membru din: 26 Dec 2018, 17:24

Upgrade Ceasuri Bord

26 Apr 2019, 14:06

Salut. Pe Seatul meu am ceasuri normale, fără computer de bord iar în viitorul apropriat as dori sa fac un upgrade la ele cu niște ceasuri cu computer. De pe ce mașina s-ar potrivi? M-ar interesa sa le pun unele de pe Bora, cromate.
 
Avatar utilizator
dany19940
Moderator
Mesaje: 9028
Membru din: 20 Iul 2008, 19:28
Localitate: Onesti
Contact:

Re: Upgrade Ceasuri Bord

26 Apr 2019, 20:48

Sunt si borduri de Seat cu BC, identice cu ce ai acum. Doar ca in display-ul din stanga pot indica tot ce iti trebuie. Iti mai trebuie maneta de stergatoare cu butoane de BC si inca niste fire intre ea si mufa verde a bordului. Ce immo e masina ta? Macar ce an de fabricatie sau ce modul de inchidere ai?

LE: am scormonit si am gasit ca e din 2003. Are immo 3 deci. Iti trebuie un bord cu acelasi tip de immo, dar daca pui de Bora/Golf 4/Passat B5 va trebui sa cauti carcase de Audi A3/S3 ca sa poti sa-l montezi in locul celui original. Daca aveai immo 2 aveam 2 de dat, cu ledurile de iluminare schimbate in alb, unul cu ace albastre si unul cu rosii. Dar...asta e. Daca vrei sa iti pui din cele enumerate mai sus, iti recomand sa cauti unele facute de VDO, sunt mai "maleabile" la setari.
Toledo 1M/AUS/1,6/16V /115CP midnight blue metallic
Arosa 6H/AUB/1,4/16V/107CP rosu

"I didn't mod my car to be faster/better than other cars, I modded my car so its faster/better than it was before the mod"
"When events test men, angels then appear" - Cand timpurile ii pun la incercare pe oameni, atunci apar ingerii...
 
Alexandru1312
Subiect Autor
Mesaje: 41
Membru din: 26 Dec 2018, 17:24

Re: Upgrade Ceasuri Bord

27 Apr 2019, 18:50

Da, 2003-2004 este. Ma "atrag" mai mult alea de passat/bora/golf. Deci immo 3 trebuie sa caut. Mersi de informație.

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori