Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Urzu 7
Subiect Autor
Mesaje: 199
Membru din: 25 Iun 2016, 17:31
Localitate: Constanta

bujii,egr,ulei,filtre,CERATEC

08 Dec 2017, 14:13

salutare colegi. se pare ca luna asta o parte din salariu se duce la masinuta mea. seat leon 2003 1.6 16v BCB. bujii, ulei, filtre, egr + ceratec

intrebari:
pe site de piese auto am selectat masina, anul, motorul (dar nu si cod motor). am gasit bujii ngk la 21 lei, au cod motor AUS, ATN. pentru BCB sunt mai scumpe 51 lei. la service au la 27 lei bucata si cred ca sigur sunt acelea de AUS si ATN. ce parere aveti?

EGR la service au mai multe "versiuni" ca sa zic asa, de la pierburg cam pe la 570-700 lei. eu am gasit doar o versiune pierburg pt motorul meu la 460 lei. or fi mari diferente intre ele?

la schimbul asta de ulei vreau sa ii pun si ceratec, pt ca a mea consuma ulei+ ca motorul parca nu se mai aude asa frumos, rotund, ca acum 1 an cand am cumparat-o.(atunci nu a consumat ulei cam vreo luna-doua. ma gandesc ca i-a bagat tot vreun aditiv ceva). mi-a zis cineva ca e cu dichis, motor rece, cald, amestec nu stiu cum , turatii, nebunii. ca cica unii si-au stricat motorul cu asa ceva.
desi pe cutie nu scrie nimic de genu.


.

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 9 vizitatori