Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Avatar utilizator
ANDREIARL
Subiect Autor
Mesaje: 47
Membru din: 02 Aug 2016, 16:42
Localitate: brasov
Contact:

Sfat achiziționare arcuri

07 Noi 2017, 19:24

Sunt intr o dilema vreau sa pun un set de arcuri fata stock se pe un leon asv 1.9 TDI pe leonul meu 1.9 arl se potrivesc , ar fi vreo problema ? Poate ma lămurește și pe mine cineva , ms frumos . Ideea este pe cele stock le am și am mai comandat un set aftermarket si sunt intr o dilema , ideea e ca nu stau prea bine cu banii in momentul asta și vrea sa găsesc o soluție cât mai ok


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Avatar utilizator
Roger
Moderator
Mesaje: 9838
Membru din: 24 Oct 2009, 15:34
Localitate: Bruxelles/Bucuresti

Re: Sfat achiziționare arcuri

07 Noi 2017, 19:38

fizic da, se potrivesc, insa poate sa fie mai ridicata de bot sau la fel, depinde ce echipare a fost pe ASV-ul ala (Stella, Signo sau Sport).
Ideea este ca....nu am inteles nimic din ultima fraza
 
Avatar utilizator
ANDREIARL
Subiect Autor
Mesaje: 47
Membru din: 02 Aug 2016, 16:42
Localitate: brasov
Contact:

Re: Sfat achiziționare arcuri

08 Noi 2017, 02:17

Imagine
Cele de pe asv arată așa , nu a fost echipare sport, eu am comandate un set la vreo 65 lei buc , adică sub prețul de sh de asta stau in dubii și nu știu ce sa fac ... pe care sa le pun


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Avatar utilizator
ANDREIARL
Subiect Autor
Mesaje: 47
Membru din: 02 Aug 2016, 16:42
Localitate: brasov
Contact:

Re: Sfat achiziționare arcuri

08 Noi 2017, 02:45

Ca sa fiu mai concret inițial am zis ca am flansele duse , am ridicat i pe elevator , surpriza , partea dreapta are joc in flansa , arcul este rupt o bucata de jos , și pe lângă ar mai fi bucsele de la Brat , burduful la planetară e tăiat pe lângă colier , capu se bara e dus și el , am mai comandat și pivotul dacă tot le schimb. As fi optat pt un set de arcuri kyb , dar momentan nu ma mai tine bugetul ... Nush dacă e o Rușine da asta e ... Abea am încălțat o cu anvelope de iarna noi , care erau și ele necesare și acuma nu știu ce sa fac sa le pun pe astea de pe asv sau cele noi ( da ieftine ) . Îmi poți spune eventual cum pt afla ce echipare este asv-ul , in funcție de ce îmi pot da seama . Ms mult , mare domn !


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Avatar utilizator
Roger
Moderator
Mesaje: 9838
Membru din: 24 Oct 2009, 15:34
Localitate: Bruxelles/Bucuresti

Re: Sfat achiziționare arcuri

08 Noi 2017, 08:17

2-3 poze cu masina, eventual la interior si daca iti poate poza si sticker-ul din portbagaj. Eu as merge pe arcurile oem.
 
Avatar utilizator
ANDREIARL
Subiect Autor
Mesaje: 47
Membru din: 02 Aug 2016, 16:42
Localitate: brasov
Contact:

Re: Sfat achiziționare arcuri

08 Noi 2017, 08:24

Oky o sa îl rog pe Nașu sa îmi facă și revin cu ele


Sent from my iPhone using Tapatalk

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 14 vizitatori