Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
pakyman
Subiect Autor
Mesaje: 1359
Membru din: 31 Mai 2009, 03:38
Localitate: Bucuresti
Contact:

o fuga pana la marea nordului

04 Aug 2010, 00:37

dupa cum stiti - unii dintre voi - sapt trecuta am dat o fuga pana la marea nordului sa ajut un prieten s aduca o masina. excursia superba, obositoare dar frumoasa.
de dus ne-am dus ungaria slovacia cehia germania. cehia de evitat. autostrada pe care am mers e mai proasta decat ce avem noi, f prost semnalizata plus ca se termina f brusc fara sa iti spuna ce sa faci. pur si simplu se termina. gps-ul cum e si normal incearca sa te intoarca sa te duca la loc (pt ca autostrada continua ca drum dar e blocata) si uite asa ne-am invartit cam 30 de min pana am gasit continuarea. in schimb cele din germania...... friends, no comment. incredibile. de fiecare data cand ajung ma uimesc si intristeaza in acelasi timp. si totusi considera ca nu au destule pt ca inca mai construiesc o gramada.

am fost la nordenham, un orasel in nordul germaniei la marea nordului. foarte frumos foarte cochet, foarte linisit. toti oamenii parca nu au nici o grija, nici un stres, nimic. totul e linistit si calm. toti amabil. tare dur e socul la intoarcere.
la dus am plecat joi pe la 15.00 si am ajuns vineri pe la 11.00 - 1750 km
la intoarcere am hotarat sa nu mai venim prin cehia si ne-am intors prin autria ungaria. plecat la 6 din germania ajuns la 11.20 inapoi 1950 km (am dormit cam 2-3 ore la nadlag) super drum. nu cred ca spun noutati dar mare atentie la unguri. respectati fiecare semn. doi dintre cei cu care eram nu au oprit la un stop (semn, nu semafor) dintr-o parcare. cost 50 de euro (discret cum a zis unguru) adica nu amenda care ar fi trebuit sa fie 100 de euro de caciula ci 50 de euro amandoi de pus DISCRET in acte. si asta se intampla intr-o parcare pe la 12 si ceva noaptea, unde nu era nimeni, doar ei la panda.

si cateva poze de la mare. noi am prins-o in reflux dar nu in cel maxim, de abia incepuse insa din pacate eram mult prea obositi sa asteptam sa termine. ce se vede un pic de mlastina e de fapt fundul marii cand vine fluxul.

Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine

si cateva de la intoarcere

Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine

si cum era si normal odata ajunsi in romania am dat peste

Imagine Imagine Imagine Imagine
Viaţa e scurtă,încalcă regulile,iartă repede,sărută încet,iubeşte cu adevărat,râzi din toată inima şi niciodată nu regreta ceva ce te-a făcut să zâmbeşti!
Imagine
 
Avatar utilizator
ram84
Mesaje: 783
Membru din: 01 Apr 2009, 12:30
Localitate: Rm.Valcea/Bucuresti-Titan

Re: o fuga pana la marea nordului

04 Aug 2010, 07:15

Frumoasa atmosfera de pe acolo :wink:
Nissan Note 1.6, Accenta Plus, 2008

De vanzare 2 terenuri comuna Mihaesti, sat Barsesti, judetul Valcea --> viewtopic.php?f=96&t=6260&p=212941#p212941
 
Avatar utilizator
mususk266
Mesaje: 4261
Membru din: 27 Ian 2009, 02:17
Localitate: Constanta
Contact:

Re: o fuga pana la marea nordului

04 Aug 2010, 07:21

frumos, lume linistita, fiecare isi vede de treaba...dar cu acea caruta ce e? au si ei carutele lor sau sunt doar niste conationali de ai nostri?
Altea Freetrack - viewtopic.php?f=79&t=12288"

Ceasuri Moderne si Vintage - https://www.youtube.com/channel/UCMHYof ... 76g/videos

Fii schimbarea pe care vrei s-o vezi în jur! (Mahatma Gandhi)
 
Avatar utilizator
Roger
Moderator
Mesaje: 9838
Membru din: 24 Oct 2009, 15:34
Localitate: Bruxelles/Bucuresti

Re: o fuga pana la marea nordului

04 Aug 2010, 08:29

Caruta aia plimba turistii :)
 
eddy_wtx
LowRider
Mesaje: 4333
Membru din: 14 Mai 2008, 10:00
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: o fuga pana la marea nordului

04 Aug 2010, 18:07

si pentru o autostrada care e umpic mai sifonata, CEHIA E DE EVITAT? :D
 
pakyman
Subiect Autor
Mesaje: 1359
Membru din: 31 Mai 2009, 03:38
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: o fuga pana la marea nordului

04 Aug 2010, 18:47

sorry, poate m-am exprimat gresit, ideea era ca daca cineva vrea sa ajunga in germania sa nu mearga prin cehia, sau cel putin nu noaptea si sigur nu cand ploua
Viaţa e scurtă,încalcă regulile,iartă repede,sărută încet,iubeşte cu adevărat,râzi din toată inima şi niciodată nu regreta ceva ce te-a făcut să zâmbeşti!
Imagine
 
Avatar utilizator
Bamse
Moderator
Mesaje: 6512
Membru din: 20 Mai 2008, 13:11
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: o fuga pana la marea nordului

26 Aug 2010, 16:05

question..ai fost cu ioo in germania?
nu am stiut :))
Ibiza, FR. Black, TDI, Chiptuned
Canalul Clubseat.eu pe Youtube

 
Avatar utilizator
mihaiioo
Mesaje: 923
Membru din: 11 Ian 2009, 23:54
Localitate: sibiu
Contact:

Re: o fuga pana la marea nordului

26 Aug 2010, 16:16

daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
seat leon 1 p 2.0TDI 105 cp W 38681N
 
umfrider
Andrei
Mesaje: 1534
Membru din: 14 Mar 2010, 18:23
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: o fuga pana la marea nordului

26 Aug 2010, 17:56

Superb si socul il primesti la intoarcerea din orice tara din occident la noi :| adica in primul rand acolo MULT mai civilizata lumea mai ales pe autostrada e faza aia cand iese cineva de la benzinarie ori dai viteza sa intre in spatele tau ori te dai pe banda a doua pana intra si el . La noi daca iesi din benzinarie stai sa dai prioritate si opresti sau altii o iau pe banda de urgenta
Leon 5F 2.0 TSI CUPRA 280 Urban Silver
Toyota Yaris XP10 1.0 VVTI LPG Apline Silver

ex. Leon 5F 2.0 TDI FR Stage 1 Emocion Red
ex. Nissan Primera p11 1.8 Platinum Silver
ex. Leon 1p 1.6 Emocion Red
ex. Ibiza 6l 1.2 Emocion Red

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 14 vizitatori