Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
 
Avatar utilizator
Bubulutza
Mesaje: 4196
Membru din: 26 Ian 2009, 16:05
Localitate: Bucuresti

Re: Plimbare prin tara

10 Iul 2009, 17:12

nu stiu daca la acel km se iese de pe A1 - dar sunt indicatoare :wink:
 
pakyman
Mesaje: 1359
Membru din: 31 Mai 2009, 03:38
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Plimbare prin tara

10 Iul 2009, 17:35

n-ai alta varianta decat constanta bucuresti spre pitesti si da pe la km 70-80 faci dreatpa. nu ai cum sa ratezi scrie mare cam cu un kilometru inainte. in orice caz dupa ce iesi de pe autostrada da-i a doua si las-o acolo nu mai mult de 30-40 poate.

alt sfat este sa nu mergi pe centura. stiu ca e jale in bucuresti si ca trebuie sa il traversezi dar mergi. pe centura e jale. poti pierde jumatate de zi foarte usor.

bafta si drum bun :D
Viaţa e scurtă,încalcă regulile,iartă repede,sărută încet,iubeşte cu adevărat,râzi din toată inima şi niciodată nu regreta ceva ce te-a făcut să zâmbeşti!
Imagine
 
Avatar utilizator
luci&dana
VIP
Mesaje: 2966
Membru din: 29 Noi 2007, 16:52
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Plimbare prin tara

10 Iul 2009, 17:37

anunt cum a fost drumul...la intoarcere raman putin prin bucuresti ca si asa trebuie sa ma intalnesc cu un coleg de pe club...sper sa nu fie totusi chiar asa rau, poate il repara in noaptea asta :D
Seat Ibiza 1.4 16V 86 CP

În jurul nostru se afla unii oameni care îsi traiesc viata parca numai cu singurul scop de a ajunge la capatul ei.
NU Viteza ucide!!! INCONSTIENTA, PROSTIA, LIPSA DE EXPERIENTA, NEATENTIA, TERIBILISMUL ucide!

http://www.youtube.com/watch?v=m5fsEHeZ1I4
 
Avatar utilizator
PapaGiorgio
D U D U
Mesaje: 919
Membru din: 22 Apr 2008, 10:32
Localitate: Ploiesti

Re: Plimbare prin tara

12 Iul 2009, 20:02

PapaGiorgio scrie:
@baltazar2003: super descrierea. Si foarte tare traseul. Distractie placuta in continuare, calatorie placuta! :)
Pe mine ma asteapta in perioada 8-12 iulie un drum la Moinesti (Bacau) la niste rude. O sa aleg traseul Ploiesti-Brasov-Tg.Secuiesc-Onesti-Moinesti. Desi drumul nu e atat de bun ca E85, insa e mai pitoresc. Nu cred ca voi ajunge spre manastiri, pentru ca rudele la care merg sunt dentisti si ma duc special sa imi lucreze. :? :? :? Si e de lucru, nu gluma... :cry:


Taman ce am revenit de pe traseul mai sus mentionat. Am plecat spre Moinesti prin Brasov-Tg.Secuiesc-Onesti-Tg.Ocna. Am avut noroc de vreme buna si de trafic de bun simt. Placut impresionat de faptul ca din Tg.Secuiesc drumul a fost, cu cateva exceptii bun bun. Am redus astfel stresul pe care il am mereu cu ocolirea craterelor. Am remarcat inca o data pitorescul localitatilor moldovene pe care le-am strabatut, multe case frumoase, curti mari si pline de flori, pensiuni dragute, etc.
Pe perioada sederii in Moinesti am avut si o iesire de efect in statiunea Slanic Moldova, iar am remarcat ca fata de acum 3 ani cand am mai fost acolo, infrastuctura sta mult mult mai bine. Si nu in ultimul rand recomand cu caldura pastravaria "Casa Montana", din localitate. Se gateste supeeeerrrr...
Drumul spre casa l-am ales prin Onesti-Adjud-Focsani-Rm.Sarat-Buzau-Mizil, din cazua conditiilor meteo foarte nasoale. As fi dorit sa vin tot pe Brasov si apoi pe DN1A, prin Cheia, insa mi-a fost teama atat de aglomeratie cat si de ploaia care nu a contenit toata ziua de duminica. Drumul E85, ca de obicei la inaltime, cu un singur comentariu...banda 1 cam ingusta si uneori chiar stricata, mi se pare aiurea pentru ca e un real pericol. Deseori am ales sa merg mai tare doar ca sa nu fiu nevoit sa fac "echilibristica" pe banda 1. Altfel...trafic relativ intens, insa toata lumea s-a purtat cuviincios.
Una peste alta, o minivacanta faina, in care SEAT-ul meu a fost la inaltime. Ce am mai remarcat, muuuulteeee SEAT-uri prin toate locurile in care am mai fost.
Toate cele bune dragi colegi si colege! :wink:
Seat Leon Reference, 1.4/85 CP, 2008, Galben, PH-78-RDC
 
Avatar utilizator
mususk266
Mesaje: 4261
Membru din: 27 Ian 2009, 02:17
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Plimbare prin tara

12 Iul 2009, 20:40

si ceva poze nu ai?
Altea Freetrack - viewtopic.php?f=79&t=12288"

Ceasuri Moderne si Vintage - https://www.youtube.com/channel/UCMHYof ... 76g/videos

Fii schimbarea pe care vrei s-o vezi în jur! (Mahatma Gandhi)
 
Remus
Membru Fondator
Mesaje: 4027
Membru din: 27 Noi 2007, 17:57
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Plimbare prin tara

12 Iul 2009, 21:19

Hai cu pozele bubulutooo ca stim ca ai aparat :D !
Mercedes Benz A-Class 180 - 2015
Land Rover Freelander 2 /2.2/ 160cp
Ex ; Seat Leon 1.6 102 cp

Despre mine....urasc regulile altora, ador regulile mele...
http://clubseat.hi5.com
http://www.youtube.com/ClubSeatRomania
http://twitter.com/ClubSeatRomania
http://www.facebook.com/pages/Clubseateu-Romania/108874261828
 
Avatar utilizator
Bubulutza
Mesaje: 4196
Membru din: 26 Ian 2009, 16:05
Localitate: Bucuresti

Re: Plimbare prin tara

13 Iul 2009, 11:58

Remus"]Hai cu pozele bubulutooo ca stim ca ai aparat :D ![/quote]

la cererea publicului si cu intarziere :oops: ....... :wink: :lol: n-am timp sa va povestesc prea multe ca am o gramada de treaba :( :(

Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine

 
Avatar utilizator
mususk266
Mesaje: 4261
Membru din: 27 Ian 2009, 02:17
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Plimbare prin tara

13 Iul 2009, 18:49

frumoase pozele, frumoasa tara avem. cam pacat de drumuri.
Altea Freetrack - viewtopic.php?f=79&t=12288"

Ceasuri Moderne si Vintage - https://www.youtube.com/channel/UCMHYof ... 76g/videos

Fii schimbarea pe care vrei s-o vezi în jur! (Mahatma Gandhi)
 
Avatar utilizator
Bubulutza
Mesaje: 4196
Membru din: 26 Ian 2009, 16:05
Localitate: Bucuresti

Re: Plimbare prin tara

13 Iul 2009, 18:55

da...asa e...neplacerea asta cu drumurile ma omoara si pe mine...poate ar trebui sa redenumim topicul: drumuri de evitat in Romania....tu barem ai fost si pe Transfagarasan cu Leon-ul...respect pentru rabdare...eu cred ca n-as fi mers p'acolo nici sa imi dea cineva bani :(
 
Avatar utilizator
luci&dana
VIP
Mesaje: 2966
Membru din: 29 Noi 2007, 16:52
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Plimbare prin tara

13 Iul 2009, 19:06

viewtopic.php?f=13&t=1095
aici putem sa mai si postam unele drumuri care trebuiesc evitate...adica toate :D
Seat Ibiza 1.4 16V 86 CP

În jurul nostru se afla unii oameni care îsi traiesc viata parca numai cu singurul scop de a ajunge la capatul ei.
NU Viteza ucide!!! INCONSTIENTA, PROSTIA, LIPSA DE EXPERIENTA, NEATENTIA, TERIBILISMUL ucide!

http://www.youtube.com/watch?v=m5fsEHeZ1I4
 
Avatar utilizator
mususk266
Mesaje: 4261
Membru din: 27 Ian 2009, 02:17
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Plimbare prin tara

14 Iul 2009, 07:36

pentru drumuri care trebuie vizitate recomand soselele dein jurul sibiului, parca esti in alta tara:
ImagineImagineImagineImagine

soselele sunt perfecte, ori sunt recent asfaltate ori asfaltul este de buna calitate si dureaza mult. oricum, comparativ cu judetul constanta, drumurile din sibiu si alba sunt foarte bune.

legat de transfagarasan, cand am fost eu, acum 10 zile, a fost ok, acum insa, am aflat de la stiri ca dupa ploile astea au fost caderi de pietre si au cam restrictionat circulatia.
Altea Freetrack - viewtopic.php?f=79&t=12288"

Ceasuri Moderne si Vintage - https://www.youtube.com/channel/UCMHYof ... 76g/videos

Fii schimbarea pe care vrei s-o vezi în jur! (Mahatma Gandhi)
 
Avatar utilizator
PapaGiorgio
D U D U
Mesaje: 919
Membru din: 22 Apr 2008, 10:32
Localitate: Ploiesti

Re: Plimbare prin tara

14 Iul 2009, 11:56

Bubulutza scrie:
Remus"]Hai cu pozele bubulutooo ca stim ca ai aparat :D !


la cererea publicului si cu intarziere :oops: ....... :wink: :lol: n-am timp sa va povestesc prea multe ca am o gramada de treaba :( :(

Asa poze, asa masina, adica ffff frumoase.
Si cum bine spunea cineva, "frumoasa tara, pacat ca-i locuita".
Seat Leon Reference, 1.4/85 CP, 2008, Galben, PH-78-RDC
 
Avatar utilizator
Bubulutza
Mesaje: 4196
Membru din: 26 Ian 2009, 16:05
Localitate: Bucuresti

Re: Plimbare prin tara

14 Iul 2009, 12:03

PapaGiorgio scrie:
Bubulutza scrie:
Remus"]Hai cu pozele bubulutooo ca stim ca ai aparat :D !



Asa poze, asa masina, adica ffff frumoase.
Si cum bine spunea cineva, "frumoasa tara, pacat ca-i locuita".


multumesc :bounce:
asa este cu tara lui Papura Voda ...vezi ce i s-a intamplat lui Licurici ca s-a rupt drumul sub el...doamne... :?
 
Avatar utilizator
deep
Mesaje: 1354
Membru din: 22 Aug 2008, 11:22
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Plimbare prin tara

22 Iul 2009, 12:53

mususk266 scrie:
pentru drumuri care trebuie vizitate recomand soselele dein jurul sibiului, parca esti in alta tara:
ImagineImagineImagineImagine

soselele sunt perfecte, ori sunt recent asfaltate ori asfaltul este de buna calitate si dureaza mult. oricum, comparativ cu judetul constanta, drumurile din sibiu si alba sunt foarte bune.

legat de transfagarasan, cand am fost eu, acum 10 zile, a fost ok, acum insa, am aflat de la stiri ca dupa ploile astea au fost caderi de pietre si au cam restrictionat circulatia.

sustin :) adaug sighisoara .... din tg mures spre sigisoara si after e drumul ca in palma, si marcat superb. mai mare dragul sa mergi pe acolo

poluam un topic al cuiva sau povestim la gramada ? :)

pe baraj la Colibita - BN
Imagine

La Hotel Castel Dracula
Imagine

Imagine

Imagine

...si io p`aici
1.4 with strong personality & Cupra looks... called Dulfy
 
Avatar utilizator
mususk266
Mesaje: 4261
Membru din: 27 Ian 2009, 02:17
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Plimbare prin tara

22 Iul 2009, 17:43

nu cred ca poluam cu povestitul, pai nu d-aia e plimbare prin tara, adica poze, pareri, drumuri, locuri de vizitat si locuri de evitat, nu?
Altea Freetrack - viewtopic.php?f=79&t=12288"

Ceasuri Moderne si Vintage - https://www.youtube.com/channel/UCMHYof ... 76g/videos

Fii schimbarea pe care vrei s-o vezi în jur! (Mahatma Gandhi)
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori