Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 15
 
francy
Subiect Autor
Mesaje: 1110
Membru din: 16 Ian 2008, 14:20
Localitate: bucuresti
Contact:

Plimbare prin tara

16 Mai 2008, 09:47

Sambata m-am intors dintr-o plimbare foarte draguta prin tara ...Cand stirile de la tv trosneau si bufneau ca e potop in tara ca ploi ca furtuni ca uragane, colega voastra nebuna de club(adica eu) s-a urcat in printesa si a plecat spre Bucovina. :)
am facut 2 ore sa ies din bucuresti lucru care m-a descumpanit total dar pe urma totul a fost ok...Ma informase cineva ca E85-ul, adica drumul cel mai drept si cel mai scurt spre Moldova avea o problema undeva intre Focsani si Marasesti si ca se circula foarte foarte greu motiv pentru care am luat-o prin Brasov-Sh Gheorghe-Miercurea Ciuc-Gheorghieni_piatra Neamt-Tg Neamt-Suceava-Gura Humorului.am vizitat evident manastirile si cam tot ce era de vizitat, am ramas foarte placut surprinsa de calitatea durmurilor din Moldova ca si de orasul Suceava care e asa de frumos curat si linistit :)
Ajunsa in Bucovina m-am hotarat sa trec spre Maramures :P am studiat traseul si am descoperit ca nu ar fi asa de mult pt ca de la Gura-Humorului trebuia sa o iau spre Campulung Moldovenesc -Borsa-Viseu de sus-Sighetu Marmatiei-Baia-Mare. Ah si am intrebat pe cineva care mi-a spus ca doar trec Pasul Prislop si gata . Cred ca nu am stiut eu prea bine la ce ma inham dar oricum am o parere mai buna despre mine ca sofer(nu ma laud ) dupa ce am trecut muntii dintre Bucovina si Maramures .Peisajul de vis nu am cuvinte ....am trecut si prin localitatea Certeze prin care nu-mi puteam lua ochii de la case : :love7: .
cum am terminat cu serpetinele aferente Pasului prislop a venit si mult asteptata furtuna care nu a fost foarte prietenoasa deoarece aveam stergatoaree la maxim si tot nu faceau fata+un pic de grindina tunete si fulgere care brazdau cerul dar care a incetat cand am ajuns la Sapanta
Oricum finally am ajuns la Baia-Mare care estte in topul meu de orase frumoase pe langa Sfantu' bineinteles :P.Am ajuns seara tarziu in Baia-Mare si am gasit o pensiune asa frumoasa si un restaurant care m-a marcat..(jumatatile stiu de ce) se numeste Corvin parca si e un restaurnat medieval ... :love5:
dela Baia-Mare am plecat spre Bistrita-Targu-Mures-Sighisoara.ne-am oprit la Sighisoara sa dormim pentru ca ori d ecate ori treci prin Sighisoara nu te lasa inima sa nu ramai :) btw au reprezentanta Seat :P
si cam atat! dela Sighisoara am venit acasa...rezultatul a fost ca am facut vreo 1600 de km ,am bagat la un moment dat Printesa "de Magheru" pe niste drumuri in curs de reabilitare si intre niste betoniere de stateam cu inima cat un purice...dar a trecut cu brio :P
ma tineam sa va povestesc plimbarea mea de luni...se pare ca numai azi am reusit ...pooop
 
Remus
Membru Fondator
Mesaje: 4027
Membru din: 27 Noi 2007, 17:57
Localitate: Bucuresti
Contact:

16 Mai 2008, 11:10

Foarte misto calatoria ta :P asteptam si pozele sa ne facem si o imagine mai buna :D !
Mercedes Benz A-Class 180 - 2015
Land Rover Freelander 2 /2.2/ 160cp
Ex ; Seat Leon 1.6 102 cp

Despre mine....urasc regulile altora, ador regulile mele...
http://clubseat.hi5.com
http://www.youtube.com/ClubSeatRomania
http://twitter.com/ClubSeatRomania
http://www.facebook.com/pages/Clubseateu-Romania/108874261828
 
Avatar utilizator
marian_iam
V.I.P.
Mesaje: 6591
Membru din: 17 Dec 2007, 13:04
Localitate: Bucuresti, dr taberei
Contact:

16 Mai 2008, 11:51

felicitari!!! daca intrebai de calitatea drumurilor din partea aia iti spuneam eu cum sunt!!!
da in olanda cand mergem???
Si nu caut sa-ti demonstrez, era o simpla figura, deci nu ma lua-n nume de rau ca te iau in ..... brate!!!
Noi ... Bem, Fumam, Tusim, Ranjim ... asta facem pana murim ...
Opel Astra GSI
Ceasuri Barbatesti de de Dama http://www.casaceasurilor.ro
 
Avatar utilizator
ace117
Membru Fondator
Mesaje: 5359
Membru din: 27 Noi 2007, 22:38
Localitate: Sf. Gheorghe

16 Mai 2008, 13:22

Foarte mishto!Bravo Francy! :D
VW TIGUAN TRACK & AVENUE "THE BIG FOOT" 210 CP/450 Nm - CFT stg1
EX - SEAT LEON FR "THE STEALTH KNIGHT" 218 CP/453 Nm - RBN stg1

Imagine Imagine
 
francy
Subiect Autor
Mesaje: 1110
Membru din: 16 Ian 2008, 14:20
Localitate: bucuresti
Contact:

17 Mai 2008, 13:40

:) merci Ace!
@marian_iam- in toamna! :P
 
Avatar utilizator
PapaGiorgio
D U D U
Mesaje: 919
Membru din: 22 Apr 2008, 10:32
Localitate: Ploiesti

21 Mai 2008, 09:41

Asta da traseu nene... :shock: foarte draguta prezentarea si sa stii ca aproape m-am hotarat sa merg si eu in concediu spre Bucovina. Mi-am dorit intotdeauna. Aveam eu un gand sa ajung pe la Moinesti pe la niste rude ale sotiei, asa ca de acolo pana in Bucovina n-ar mai fi foarte mult.
Am remarcat si eu calitatea drumurilor din Moldova, cu comentariul ca daca ai iesit de pe drumul principal iti trebuie mult calm si atentie ca sa nu cazi in craterele omniprezente.
:salute:
Seat Leon Reference, 1.4/85 CP, 2008, Galben, PH-78-RDC
 
Avatar utilizator
Bamse
Moderator
Mesaje: 6512
Membru din: 20 Mai 2008, 13:11
Localitate: Bucuresti
Contact:

21 Mai 2008, 13:00

cam cat combustibil ai bagat in masinutza ta?
Ibiza, FR. Black, TDI, Chiptuned
Canalul Clubseat.eu pe Youtube

 
Avatar utilizator
Soche
E L F
Mesaje: 436
Membru din: 14 Mai 2008, 00:32
Localitate: Baia Mare
Contact:

21 Mai 2008, 17:21

Pacat ca nu am stiut Francy ca vi pe la Baia Mare. Frumoasa calatoria, cred ca o sa fac si eu in vara cam acelasi traseu dar invers, vreau sa ajung la Marea Neagra cam o saptamana si inapoi prin moldova la manastiri si apoi home sweet home. Care mai vine in trecere pe la noi prin Baia Mare sa dea un semn si ma pun pe post de ghid :D
Drumurile sunt bune a confirmat si Francy, de frumos e frumos fie ca veniti vara fie ca veniti iarna, munte avem apa avem destul de aproape asa ca va astept cu placere.
Seat Ibiza 1.4 TDI 70 cp, emocion red -> viewtopic.php?f=33&t=671&start=0
 
Avatar utilizator
marian_iam
V.I.P.
Mesaje: 6591
Membru din: 17 Dec 2007, 13:04
Localitate: Bucuresti, dr taberei
Contact:

21 Mai 2008, 21:45

bere aveti??? :D :D :D
Si nu caut sa-ti demonstrez, era o simpla figura, deci nu ma lua-n nume de rau ca te iau in ..... brate!!!
Noi ... Bem, Fumam, Tusim, Ranjim ... asta facem pana murim ...
Opel Astra GSI
Ceasuri Barbatesti de de Dama http://www.casaceasurilor.ro
 
francy
Subiect Autor
Mesaje: 1110
Membru din: 16 Ian 2008, 14:20
Localitate: bucuresti
Contact:

21 Mai 2008, 22:39

am consumat vreo...3 plinuri...dar m-am si plimbat mult..si am mai pus de 50 Ron cand am ajuns in Bucuresti...ultimii mei banuti (sa nu mai spuneti la nimeni)
iar de traseu...eu vi-l recomand din toata inima...si Baia-Mare.. :love7:
 
Avatar utilizator
Soche
E L F
Mesaje: 436
Membru din: 14 Mai 2008, 00:32
Localitate: Baia Mare
Contact:

21 Mai 2008, 23:50

marian_iam scrie:
bere aveti??? :D :D :D

esteeeeeeeee :))))) cata doresti
Seat Ibiza 1.4 TDI 70 cp, emocion red -> viewtopic.php?f=33&t=671&start=0
 
Puffy

23 Mai 2008, 19:12

Foarte frumoasa povestioara :P
 
francy
Subiect Autor
Mesaje: 1110
Membru din: 16 Ian 2008, 14:20
Localitate: bucuresti
Contact:

24 Mai 2008, 00:59

ma fac Ion Creanga cand cresc mare :)
 
Avatar utilizator
PapaGiorgio
D U D U
Mesaje: 919
Membru din: 22 Apr 2008, 10:32
Localitate: Ploiesti

04 Iun 2008, 11:38

Planuri de weekend: Ploiesti-Brasov-Busteni-Brasov-Sacele-Cheia-Ploiesti. La Brasov cu sotia care trebuie sa isi cumpere ceva de imbracat pentru o nunta la care suntem nasi ( :occasion7: :occasion9: ), apoi o duc la Busteni unde are banchet cu una din clasele de la socala, dupa care imi fac de cap si o iau inapoi spre Brasov si vin spre Ploiesti pe varianta Cheia-Sacele, ca de mult imi doream asta. Am inteles ca drumul e foarte bun iar peisajele sunt incantatoare! Si cu aceasta ocazie, vad si eu cum se descurca Leonul. Daca planurile devin realitate, revin cu impresii de calatorie.
:hello1:
Seat Leon Reference, 1.4/85 CP, 2008, Galben, PH-78-RDC
 
Avatar utilizator
ace117
Membru Fondator
Mesaje: 5359
Membru din: 27 Noi 2007, 22:38
Localitate: Sf. Gheorghe

04 Iun 2008, 11:51

Drumul e foarte bun si foarte frumos! :D
VW TIGUAN TRACK & AVENUE "THE BIG FOOT" 210 CP/450 Nm - CFT stg1
EX - SEAT LEON FR "THE STEALTH KNIGHT" 218 CP/453 Nm - RBN stg1

Imagine Imagine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 15

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 22 vizitatori