Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Avatar utilizator
razmih
Subiect Autor
Mesaje: 691
Membru din: 18 Ian 2008, 09:39
Localitate: Bucuresti/Peris

Bucuresti - Timisoara

24 Noi 2009, 12:33

Sambata fac un drum pana la Timisoara si asa vrea sa aflu care este cea mai buna ruta. Buna nu ca lungime, cat dpdv al calitatii asfaltului. Multam anticipat. :)
 
Avatar utilizator
Bubulutza
Mesaje: 4196
Membru din: 26 Ian 2009, 16:05
Localitate: Bucuresti

Re: Bucuresti - Timisoara

24 Noi 2009, 12:39

Bucuresti - Brasov - Sibiu - Deva - Arad - Timisoara - daca vrei sa mergi toata ziua in masina...dar drumul este foarte bun.
daca nu - Bucuresti - Pitesti - Sibiu (nu stiu Valea Oltului nu am mai fost demult insa am inteles ca e un pic stricat drumul) - Deva - Arad - Timisoara

DE EVITAT: Deva - Lugoj - drumul este praf, nici acum nu mi-am reparat masina :(
 
Avatar utilizator
badganaflee
V.I.P.
Mesaje: 3417
Membru din: 19 Oct 2008, 16:54
Localitate: TM
Contact:

Re: Bucuresti - Timisoara

24 Noi 2009, 20:08

Mergi pe sus SIBIU, eventual dupa Deva mergi spre ARAD, ocolesti vreo 50 km, full RADARE, dar drum bun,nu pe jos CRAIOVA, no way !!!
Pai hai sa ne intalnim, ai timp ?
FR
 
Avatar utilizator
grecutzu2005
Mesaje: 4872
Membru din: 16 Dec 2008, 13:15
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Bucuresti - Timisoara

24 Noi 2009, 20:16

hmmm hai sa vedem :)
eu fac drumu asta aproape odata la luna.
cea mai scurta ruta este bucuresti pitesti craiova drobeta turnu severin orsova caransebes lugoj timisoara.
pana la drobeta turnu severin este ok drumul sunt doar vreo 3 4 gropi in slatina. de la drobeta turnu severin pana la orsova iti rogi moartea. ultima data cand am fost pe acolo am facut o ora (deobicei fac 30 de minute) sunt 4 semafoare. chiar la dunare... si e mult de stat la ele. de la orsova putin mai incolo de orsova pana n caransebes este drumul extraordinar. pana la lugoj este putin stricat dar poti sa mergi linistit 100 120 si de la lugoj la timisoara e drumu ata poti sa mergi si 200.

mai este o varianta bucuresti pitesti valcea sibiu deva lugoj timisoara
valea oltului nu ti-o recomand este stricata si sunt multe tiruri trebuie sa astepti dupa ele
mai o varianta bucuresti ploiesti brasov sibiu deva lugoj nu iti recomand deva lugoj zici ca au sapat sa caute apa pe drum dar este mai scurt cu vreo 40 de km.

si ruta pe care merg eu este. bucuresti ploiesti brasov sibiu deva arad timisoara. adevarat ca este cu 40 de km mai lunga dar compenseaza drumu si cam tot atatea ore faci.
radare fixe sunt pe dn 1 pe care bineinteles le sti si sunt 4 la numar. mai este un radar fix la intrare in sinaia daca nu ma insel sau predeal dar cred ca sinaia si dupa aia poti sa mergi cat te tine masina. Radarele fixe de dupa sibiu nu mai sunt valabile.


cred ca te am ajutat :) daca ai nelamuriri sau vrei sa ma intrebi raspund cu cea mai mare placere.
Λέω aυτa κaι είνaι τρελa!
SEAT CUPRA 2.0 TFSI 240 HP
www.JustClassics.ro
 
Avatar utilizator
CataLIYna
V.I.P.
Mesaje: 4275
Membru din: 09 Feb 2009, 18:56
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Bucuresti - Timisoara

24 Noi 2009, 20:55

Nici eu nu recomand Bucuresti-Pitesti-Sibiu-Deva-Arad-Tm.
Drumul foarte prost pe valea oltului si dupa super aglomerat din cauza tirurilor.
 
Avatar utilizator
razmih
Subiect Autor
Mesaje: 691
Membru din: 18 Ian 2008, 09:39
Localitate: Bucuresti/Peris

Re: Bucuresti - Timisoara

24 Noi 2009, 21:22

Multumesc de sfaturi.
Eu imi facusem o idee de a merge pe Brasov-Sibiu-Deva-Arad-Timisoara, mai ales ca in vara asta am facut de vreo trei ori Sibiu Brasov si stiu cum este drumul.
Dar vroiam sa mai vad si alte pareri.

@badganaflee: din pacate va fi ceva pe fuga. Ajung la un prieten, las masina la el si pe urma, cu masina lui, plecam in Ungaria (el e prea mare pentru scaunele mele :D).

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori