Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Avatar utilizator
kristina
Subiect Autor
Mesaje: 370
Membru din: 21 Dec 2007, 14:44
Localitate: Bucuresti

Cea mai tare vacanta pe care am avut-o!

22 Ian 2008, 15:01

E cineva caruia nu ii plac vacantele? NUUUU ! Vrem sa aflam de la voi care a fost cea mai frumoasa vacanta/excursie/concediu - destinatia, cateva poze, o mica descriere. Sunt sigura ca multi dintre voi au avut si peripetii...haioase, neplacute, neasteptate etc - le povestim tot aici :lol:
Kristina - Tigra
 
Avatar utilizator
kristina
Subiect Autor
Mesaje: 370
Membru din: 21 Dec 2007, 14:44
Localitate: Bucuresti

22 Ian 2008, 15:11

incep eu cu vacanta de anul trecut in corfu. va mai povestesc pe parcurs...incep cu cateva poze
Imagine Imagine Imagine Imagine
Ultima oară modificat 11 Feb 2008, 17:24 de către kristina, modificat 1 dată în total.
Kristina - Tigra
 
Avatar utilizator
ace117
Membru Fondator
Mesaje: 5359
Membru din: 27 Noi 2007, 22:38
Localitate: Sf. Gheorghe

22 Ian 2008, 16:23

Ceea mai tare vacantza?
Cred ca participarea mea la o etapa de Campionat European de Raliuri (ERC) in 2003...A fost foarte diferit de tot ce se intampla la noi in raliuri: combinatie asfalt/macadam , peste 130 masini la start, 100.000 de spectatori , transmisii live din elicopter.
A fost ceva special pt mine, m-am simtit extraordinar! :D
ImagineImagineImagineImagineImagine

Anul trecut am fost in Spania la litoral unde m-am simtit bine , insa mi-au spart masina :(
ImagineImagineImagineImagineImagineImagine
VW TIGUAN TRACK & AVENUE "THE BIG FOOT" 210 CP/450 Nm - CFT stg1
EX - SEAT LEON FR "THE STEALTH KNIGHT" 218 CP/453 Nm - RBN stg1

Imagine Imagine
 
Avatar utilizator
kristina
Subiect Autor
Mesaje: 370
Membru din: 21 Dec 2007, 14:44
Localitate: Bucuresti

22 Ian 2008, 16:24

hihi, vad ca ai trecut si prin valencia :P
Kristina - Tigra
 
Avatar utilizator
ace117
Membru Fondator
Mesaje: 5359
Membru din: 27 Noi 2007, 22:38
Localitate: Sf. Gheorghe

22 Ian 2008, 16:30

Nu puteam rata L'oceanic-ul :D
VW TIGUAN TRACK & AVENUE "THE BIG FOOT" 210 CP/450 Nm - CFT stg1
EX - SEAT LEON FR "THE STEALTH KNIGHT" 218 CP/453 Nm - RBN stg1

Imagine Imagine
 
Avatar utilizator
kristina
Subiect Autor
Mesaje: 370
Membru din: 21 Dec 2007, 14:44
Localitate: Bucuresti

22 Ian 2008, 16:41

ca tot vorbeam de peripetii...noi in corfu am plecat 4 masini, eu cu ibiza, un A4, o corola si un fiat. fiatul a avut accident destul de grav derapand pe o portiune cu rumegus intr-o localitate si nu mai putea fi miscat...ne grabeam sa prindem ultimul feribot care ne ducea pe insula...insa a trebuit sa gonim cu 2 masini - ibiza si audi pana in port (atunci am facut poza cu 200km/h), sa golim masinile acolo si sa se intoarca sa ia bagajele si oamenii din auto avariat...care a fost lasat in curtea unui om cumsecade pana am plecat din vacanta si au luat-o pe un trailer chemat din romania...cert e ca am pierdut feribotul si am luat altul care ne-a lasat in alt port...de acolo noaptea am bajbait pe niste serpentine extraordinare sa gasim statiunea...a fost frumos, haz de necaz...va mai povestesc :P
Kristina - Tigra
 
Avatar utilizator
ace117
Membru Fondator
Mesaje: 5359
Membru din: 27 Noi 2007, 22:38
Localitate: Sf. Gheorghe

22 Ian 2008, 16:52

Noi (eu si logodnica) nu avem noroc in Spania. V-am zis ca in 2006 ne-au spart Scenic-ul in parcarea hotelului, iar in 2005 am avut un accident cu Punto, mi-a sarit roata fatza in mers...In fine, am mai stat 2 zile pe acolo pana a fost gata masina si am stat in apartament de 4 stele si 234 EUR/noapte ca n-am gasit cazare nicaieri.
Ironia sortii este ca ambele incidente s-au intamplat langa Tarragona!!
VW TIGUAN TRACK & AVENUE "THE BIG FOOT" 210 CP/450 Nm - CFT stg1
EX - SEAT LEON FR "THE STEALTH KNIGHT" 218 CP/453 Nm - RBN stg1

Imagine Imagine

 
bbm
Mesaje: 204
Membru din: 22 Ian 2008, 11:17
Localitate: bucuresti
Contact:

22 Ian 2008, 17:14

daca este vorba de intimplari mai putin haioase din strainatatzuri, hai sa va spun si eu una:

anul 2006 martie, trebuia sa plec la un curs in spania / estepona, treaba anuntata din scurt, rog pe cineva de la o agentie sa se ocupe de rezervari in ultimul moment, persoana face tot ce poate, imi trimite bilete electronice, bucuresti barcelona si .....totul parea ok, doar ca eu nu m am uitat pe harta sa vad unde este estepona fata de barcelona...... :( am ajuns in aeroport barcelona si - nota proasta pt aeroportul international din barcelona, la vama nimeni nu vorbea engleza :( in final cineva cu jumatate de engleza ma intreaba unde merg, eu spun ca la estepona la hotel x, ma intreaba cu ce merg pina acolo , eu raspund nonsalant "cu taxiul" moment in care am crezut ca omul face atac de cord, era rosu la fata ca un rac, ma invita sa iau loc in "coltul special" ......eu cu gentutza in brate stateam cuminte pe o bancuta de lemn intr un colt si nu intelegeam de ce toata lumea care trecea prin zona se uita la mine in sila.....cind ma uit pe peretele din spatele meu, numai poze una si una cu niste "domni" in dreptul carora scria "most wanted" si credeti-ma aveau niste fete de cosmar......in final vine un sef de tura care verificase toate actele mele inclusiv rezervarea de la hotel si imi spune ca singura problema este ca pina la estepona mai am 1000 km iar cu taxiul o sa mi ia ceva vreme......moment in care am crezut ca face misto de mine; omul cu rabdare, m a luat la el in birou, mi a aratat harta si mi a spus in ce terminal al aeroportului sa merg sa mi iau bilet pt cursa interna.....zis si facut, ajung la iberian si.....nimeni nu vorbea engleza.....o tipa simpatica de la british m a vazut ca eram "lost in space" si m a ajutat, la ce pret am dat pe bilet am crezut ca o sa zbor cel putin la business clas si cind colo......daca mai stie cineva cum aratau autobuzele alea vechi RATB .....astea aveau si aripi si mai si zburau......si tupeu maxim, vine in avion personalul insotitor si ma intreaba daca vreau cafea........era deja 9 seara, spun ca da si tanti imi prepara cafea untr un pahar de plastic care cred ca avea 10 ml.....si mi cere 5 euro.....noroc ca cel de linga mine vroia si el, i am lasat lui cafeaua ca eu 5 euro nu dadeam pe degetarul ala; ajung pe la 10-11 noaptea in malaga si de acolo trebuia sa iau un taxi circa 60-70 km, stau la coada si apare un nene cu o skoda octavia 1.....noroc ca m am asezat pe locul din spate pt ca , la un moment dat vad ca era pe autostrada limita de viteza de 120 si omul mergea cu 160km/h ......ma uit la el oarecum zimbind pt ca ma gindeam "ce -i place viteza lui tataie" .....si cind colo, sa mi stea inima, tataie adormise la volan..........moment in care eu isterizat la maxim strigam din spate "senior senior senior" si un ropot de injuraturi de tot neamul si norocul .........a fost cea mai cu emotii deplasare din viata mea
leon cupra R & IHI VF 34 powered by SKN tuning
 
Avatar utilizator
kristina
Subiect Autor
Mesaje: 370
Membru din: 21 Dec 2007, 14:44
Localitate: Bucuresti

22 Ian 2008, 17:18

auci ! periculos asta cu tataie dormind la 160 la ora :roll:
Kristina - Tigra
 
bbm
Mesaje: 204
Membru din: 22 Ian 2008, 11:17
Localitate: bucuresti
Contact:

22 Ian 2008, 17:21

kristina scrie:
auci ! periculos asta cu tataie dormind la 160 la ora :roll:


crede ma pe cuvint, ai citeva secunde in care iti imaginezi diverse chestii urite
leon cupra R & IHI VF 34 powered by SKN tuning
 
Remus
Membru Fondator
Mesaje: 4027
Membru din: 27 Noi 2007, 17:57
Localitate: Bucuresti
Contact:

22 Ian 2008, 17:26

Foarte tare experienta ta bbm :)))) iti doresc sa fie si ultima de acest gen :D
Mercedes Benz A-Class 180 - 2015
Land Rover Freelander 2 /2.2/ 160cp
Ex ; Seat Leon 1.6 102 cp

Despre mine....urasc regulile altora, ador regulile mele...
http://clubseat.hi5.com
http://www.youtube.com/ClubSeatRomania
http://twitter.com/ClubSeatRomania
http://www.facebook.com/pages/Clubseateu-Romania/108874261828
 
Remus
Membru Fondator
Mesaje: 4027
Membru din: 27 Noi 2007, 17:57
Localitate: Bucuresti
Contact:

22 Ian 2008, 17:45

Hai sa pun si eu niste poze de la ultima mea vacanta :D ! Traseul a fost Romania-Budapesta-Austria(Wiena )-Italia (venetia)

Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine
Mercedes Benz A-Class 180 - 2015
Land Rover Freelander 2 /2.2/ 160cp
Ex ; Seat Leon 1.6 102 cp

Despre mine....urasc regulile altora, ador regulile mele...
http://clubseat.hi5.com
http://www.youtube.com/ClubSeatRomania
http://twitter.com/ClubSeatRomania
http://www.facebook.com/pages/Clubseateu-Romania/108874261828
 
Avatar utilizator
ace117
Membru Fondator
Mesaje: 5359
Membru din: 27 Noi 2007, 22:38
Localitate: Sf. Gheorghe

22 Ian 2008, 21:30

Tare bbm :lol:
Daca mergeti in Spania trebuie sa stiti ca nu vb nimeni engleza. Noroc cu logodnica mea care vorbeste perfect spaniola ca eu cu engleza mea nici apa nu primeam :lol:
@Remus : Banderas facand turul Europei :wink: 8)
VW TIGUAN TRACK & AVENUE "THE BIG FOOT" 210 CP/450 Nm - CFT stg1
EX - SEAT LEON FR "THE STEALTH KNIGHT" 218 CP/453 Nm - RBN stg1

Imagine Imagine
 
bbm
Mesaje: 204
Membru din: 22 Ian 2008, 11:17
Localitate: bucuresti
Contact:

22 Ian 2008, 21:33

ace117 scrie:
Tare bbm :lol:
Daca mergeti in Spania trebuie sa stiti ca nu vb nimeni engleza. Noroc cu logodnica mea care vorbeste perfect spaniola ca eu cu engleza mea nici apa nu primeam :lol:


si inca una si mai tare, la intoarcere, aeroport international barcelona - cine la vazut stie despre ce vorbesc, la informatii nimeni nu vorbea engleaza, la ghiseul de informatii !!
leon cupra R & IHI VF 34 powered by SKN tuning
 
Puffy

22 Ian 2008, 21:42

Remus scrie:
Hai sa pun si eu niste poze de la ultima mea vacanta :D ! Traseul a fost Romania-Budapesta-Austria(Wiena )-Italia (venetia)

Imagine


Ti-a cantat si tie ala ceva, in timp ce pedala la gondola aia??? Cat mai e o tura???

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori