Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Remus
Membru Fondator
Mesaje: 4027
Membru din: 27 Noi 2007, 17:57
Localitate: Bucuresti
Contact:

22 Ian 2008, 22:53

Pai de cantat nu a cantat, ne a posvestit istoria venetiei :P ! Si tura costa cam 100 de euro , depinde cum te intelegi cu ei . pe noi cred ca 80 sau 100 nu mai tin bine minte :P
Mercedes Benz A-Class 180 - 2015
Land Rover Freelander 2 /2.2/ 160cp
Ex ; Seat Leon 1.6 102 cp

Despre mine....urasc regulile altora, ador regulile mele...
http://clubseat.hi5.com
http://www.youtube.com/ClubSeatRomania
http://twitter.com/ClubSeatRomania
http://www.facebook.com/pages/Clubseateu-Romania/108874261828
 
Avatar utilizator
iulian
gasalb
Mesaje: 642
Membru din: 15 Iun 2008, 18:29
Localitate: spania+constanta
Contact:

16 Iul 2008, 01:06

imi pare rau pentru cei care ati avut probleme in spania(mai ales ace117 cu spartul masinilor,mare ghinion,mai ales sa fi vazut cine ti-a sparto si sa fie tot "roman "luai foc pe el).cat despre engleza sunt afoni(nu ca eu as fi un maestru in engleza,dar ma descurc)si multi dintre ei cand te vad ca faci calculele cu un pix si o hartie raman uimiti,noroc ca au pus astia calculatoare la tlf.mobile.eu ma misc prin toata spania si nu numa odata sau inselat la rest,eu multumit(la benzinarii,hotele,restaurante)cat despre chestia cu viteza 160km/h e ceva normal,au autostrazi pt.asa ceva(cei care au iesit si au vazut inteleg)mai ales in cazul meu masina nu este a mea,motorina nu o bag eu.si inca ceva radarurile nu sunt ca in constanta(in valul lui traian era radarul in curte la om"japca pe fata")multe din ele sunt fixe si ti le indica. :lol:
 
Avatar utilizator
Testosul
Mesaje: 4143
Membru din: 20 Dec 2007, 11:47
Localitate: Bucuresti
Contact:

18 Iul 2008, 12:14

Tocmai m-am intors dintr-o excursie pe care am facut-o cu masina la Viena si la Budapesta.
Mi-e foarte greu sa povestesc cum a fost, pentru ca am atitea cuvinte de lauda care sunt valabile de la iesirea din tara, incat o sa zica lumea ca sunt nebun.
In 2 cuvinte, 6 zile la Viena, 3 la Budapesta, vizite la palate, shopping mult pentru ca am prins perioada de reduceri si la unguri si la austrieci...autostrada geniala la unguri pentru ca e mai noua, la austrieci e buna, dar mai veche si cu masina mea se simte orice minuscula denivelare...benzina adevarata (am pus numai OMV Carerra 100), pret ca la noi?!?!?!?!, peste tot am platit cu cardul, fara probleme...parcari scumpe, de aceea am ales hoteluri cu parcare supa sau subterana proprie.
Ca hotel am ales Ibis Mariahilfer Strasse in Austria si Ibis Heroes' Square in Budapesta.Deja m-am debusolat scriind.
Daca aveti intrebari, loviti-ma cu ele.

PS:Si nu in ultimul rind trebuie sa fac o destainuire rusinoasa:nu am nici o poza cu masina....
 
Avatar utilizator
razmih
Mesaje: 691
Membru din: 18 Ian 2008, 09:39
Localitate: Bucuresti/Peris

18 Iul 2008, 12:51

O sa fac acelasi lucru saptamana viitoare. :)
 
Avatar utilizator
Testosul
Mesaje: 4143
Membru din: 20 Dec 2007, 11:47
Localitate: Bucuresti
Contact:

18 Iul 2008, 13:39

Razmih, crede-ma, nu o sa-ti para deloc rau.
 
Avatar utilizator
ace117
Membru Fondator
Mesaje: 5359
Membru din: 27 Noi 2007, 22:38
Localitate: Sf. Gheorghe

18 Iul 2008, 15:06

Pe mine scrie Turcia: Marmaris si Kusadasy.
Am fost in vest, acum sa vad si estu (sud-estul).
Insa plec cu Scenic-ul, ca mergem 4 persoane si e mai mult loc asa.
Si numai la inceputul lui septembrie...:(
VW TIGUAN TRACK & AVENUE "THE BIG FOOT" 210 CP/450 Nm - CFT stg1
EX - SEAT LEON FR "THE STEALTH KNIGHT" 218 CP/453 Nm - RBN stg1

Imagine Imagine
 
Avatar utilizator
Soche
E L F
Mesaje: 436
Membru din: 14 Mai 2008, 00:32
Localitate: Baia Mare
Contact:

18 Iul 2008, 17:05

Si eu cred ca ma tirez vre-o 2 saptamani in tara ierbii :)) Olanda. In proportie de 70 % e pt plecare, dar cine stie... Abia astept sa scap putin din zona.
Seat Ibiza 1.4 TDI 70 cp, emocion red -> viewtopic.php?f=33&t=671&start=0

 
Avatar utilizator
marian_iam
V.I.P.
Mesaje: 6591
Membru din: 17 Dec 2007, 13:04
Localitate: Bucuresti, dr taberei
Contact:

18 Iul 2008, 18:22

si eu am gand de plecare in olanda ... da pe la inceputul-mijlocul toamnei...
si cred ca o sa stau ceva mai putin ... poate ne intalnim la arad .... si mergem in coloana de ....2
Si nu caut sa-ti demonstrez, era o simpla figura, deci nu ma lua-n nume de rau ca te iau in ..... brate!!!
Noi ... Bem, Fumam, Tusim, Ranjim ... asta facem pana murim ...
Opel Astra GSI
Ceasuri Barbatesti de de Dama http://www.casaceasurilor.ro
 
Avatar utilizator
Soche
E L F
Mesaje: 436
Membru din: 14 Mai 2008, 00:32
Localitate: Baia Mare
Contact:

18 Iul 2008, 22:38

ar fi fost frumos, dar eu cred ca merg la inceputul / jumatatea lunii august si cred ca merg cu Polo lu tata ca vine si batranu meu, el are de muncit ceva pe la matusemea pe la apartament daca nu ma insel de zugravit, eu ma duc 4 fun :)
Seat Ibiza 1.4 TDI 70 cp, emocion red -> viewtopic.php?f=33&t=671&start=0
 
Avatar utilizator
iulian
gasalb
Mesaje: 642
Membru din: 15 Iun 2008, 18:29
Localitate: spania+constanta
Contact:

19 Iul 2008, 13:25

BAIETI SI FETE-CATEVA SFATURI 1-MASINA DACA SE POATE MEREU LA VEDERE 2-PORTOFELELE CAT MAI ASCUNSE,DACA SCOATETI BANI UITATIVA IN STANGA SI DREAPTA.LUCRURILE "DE VALOARE" CARE RAMAN IN MASINA CAT MAI ASCUNSE-SI SA NU AVETI INCREDERE IN NIMENI-DECAT DACA VA INTALNITI CU VREUN FRATE DIN CLUBUL SEAT si DACA SE POATE SA CALATORITI MAI MULTI PRIETENI CU ATAT MAI BINE.mama mea in barcelona(in drum spre rom)intr-o benzinarie,a scos portofelul sa-si plateasca coca-cola si i lau smuls din mana(si mai prindel) iar la o prietena in italy intr-o benzinarie,unul a strigato ca ia cazut 50E din portofel(dar mai inainte au bunghito ca avea bani in portofel),fata a spus ca nu sunt ai ei,dar omul a insistat pana cand ea a scos portofelul(si iar mai prindel) BANII DIN PORTOFEL DACA SE POATE CAT MAI FICSI(adica nu prea multi) AVETI GRIJA CAND OPRITI PE RUTELE CELE MAI CIRCULATE (EX:bucuresti-arad-budapesta-viena-gratz-venetia-milano-monte carlo-perpignan-barcelona-lisabona)CA PUTETI AVEA SURPRIZE(neplacute ) iar acum cand este timpul calatoriilor va doresc sa aveti parte numai de surprize placute si aveti grija de voi
 
Avatar utilizator
iulian
gasalb
Mesaje: 642
Membru din: 15 Iun 2008, 18:29
Localitate: spania+constanta
Contact:

19 Iul 2008, 13:29

a si inca ceva,AVETI GRIJA CU OBOSEALA LA VOLAN! 8)
 
Avatar utilizator
Testosul
Mesaje: 4143
Membru din: 20 Dec 2007, 11:47
Localitate: Bucuresti
Contact:

21 Iul 2008, 09:03

Iulian, multumim mult pentru sfaturi, insa eu as vrea sa spun ca am fost pe o portiune a rutei pe care ai mentionat-o tu si nu au fost probleme....in sensul ca opririle s-au facut numai in benzinarii recunoscute si intr-adevar la opriri bagajele erau in portbagaj, nimic la vedere iar GPS-ul pleca la mine in buzunar chiar si pentru un minut.
Alte povesti urbane mai circulau despre Ungaria....eu am tranzitat Ungaria sambata si va jur ca pe toata autorstrada pina la Viena am intilnit 4 masini...in rest eu, sotia si vantul... :wink: ....bineinteles ca si in Ungaria opririle s-au facut numai in benzinarii si nu a fost nici o problema.
Cat despre destinatii (Viena 6 zile si Budapesta 3 zile), am ales hotelurile Ibis care au aveau parcare supra, respectiv subterana si pentru cativa bani in plus, masina s-a odihnit linistita la umbra.
 
Avatar utilizator
razmih
Mesaje: 691
Membru din: 18 Ian 2008, 09:39
Localitate: Bucuresti/Peris

22 Iul 2008, 15:22

Dupa ce am facut ani de zile naveta pe 105 (autobuz in bucuresti) as fi curios sa vad ce hot ma face pe mine in alte tari. Am primit sfaturile astea inclusiv la nivel oficial in instructiuni de delegatie, sunt de luat in seama dar nici nu trebuie exagerat. Eu cred ca e de bun simt sa ai grija ce faci cu banii si lucrurile personale.
 
Avatar utilizator
marian_iam
V.I.P.
Mesaje: 6591
Membru din: 17 Dec 2007, 13:04
Localitate: Bucuresti, dr taberei
Contact:

23 Iul 2008, 08:21

105 si 41 sunt cele mai tari!!!
Si nu caut sa-ti demonstrez, era o simpla figura, deci nu ma lua-n nume de rau ca te iau in ..... brate!!!
Noi ... Bem, Fumam, Tusim, Ranjim ... asta facem pana murim ...
Opel Astra GSI
Ceasuri Barbatesti de de Dama http://www.casaceasurilor.ro
 
Avatar utilizator
luci&dana
VIP
Mesaje: 2966
Membru din: 29 Noi 2007, 16:52
Localitate: Constanta
Contact:

04 Aug 2008, 11:35

pe 19 august plec in cea mai tare "vacanta" avuta vreodata de cineva :D . Tara este Irak, regiunea Thalil, baza militara Camp Dracula. "Excursia" se intinde pe perioada a 6 luni, deci la intoarcere am ce povesti. :D
Seat Ibiza 1.4 16V 86 CP

În jurul nostru se afla unii oameni care îsi traiesc viata parca numai cu singurul scop de a ajunge la capatul ei.
NU Viteza ucide!!! INCONSTIENTA, PROSTIA, LIPSA DE EXPERIENTA, NEATENTIA, TERIBILISMUL ucide!

http://www.youtube.com/watch?v=m5fsEHeZ1I4

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 10 vizitatori