Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Avatar utilizator
flo04
Subiect Autor
Mesaje: 259
Membru din: 05 Iun 2009, 13:51
Localitate: Bucuresti

Sfat ptr traseu.

24 Apr 2014, 22:00

Saptamana viitoare voi pleca pana in It. cu avionul si ma voi intoarce cu masina! Intrebare intrebatoare este ok traseul Italia-Slovenia-Ungaria-Romania sau mai bine merg prin Italia-Austria-Ungaria-Romania? Si daca a fost cineva de curand sa imi poata da niste detalii despre drum, gen ce trebuie sa platesc unde trebuie sa platesc? Multumesc !
Seat Leon, 1M, 1.8, 20v, 92 kw. :D
 
Avatar utilizator
gamer555
ClubSEAT Admin
Mesaje: 8626
Membru din: 09 Aug 2008, 17:12
Localitate: Bruxelles / Bucuresti
Contact:

Re: Sfat ptr traseu.

25 Apr 2014, 01:08

Acum depinde si unde in IT, ca e tara mare. Te sfatuiesc sa faci traseul cu Google maps si cu Via Michelin, te orientezi pt varianta optima la timp si cost. In IT se plateste autostrada, e destul de scump. In Ungaria Austria si Romania vigneta, vezi preturi online. Slovenia nu stiu dar afli repede pe net.

Te sfatuiesc doar sa mergi regulamentar si sa nu alimentezi la unguri, de fapt sa nu cumperi nimic de la ei pt ca te ard la curs. Atentie la limite in special pe portiunile aproape de granita noastra si la centuri pt toti pasagerii, stau mereu ungurii la ciugulit.
 
Avatar utilizator
sony
Mesaje: 352
Membru din: 04 Mai 2009, 22:24
Localitate: brasov
Contact:

Re: Sfat ptr traseu.

25 Apr 2014, 05:19

si in Slovenia este vigneta. Traseul cel mai ok este It Slovenia, Ungaria, vignetele se gasesc in benzinariile dun vami. Italia o poti face si pe nationale, depinde de unde vii, autostrazile sunt...scumpe

Sent from my P4 using Tapatalk
leon 1m 1.9tdi fr limited ed monza

nu fura de la mine guvernul uraste competitia


Imagine
 
Avatar utilizator
flo04
Subiect Autor
Mesaje: 259
Membru din: 05 Iun 2009, 13:51
Localitate: Bucuresti

Re: Sfat ptr traseu.

25 Apr 2014, 17:31

De langa Roma plec ! Toate site-urile pe care am intrat mi-au dat traseul prin Slovenia, am vazut tot felul de pareri , uni zic sa ocolesc prin Austria, alti sa merg prin Slovenia ... Acum nu stiu ce sa fac, sa o i-au pe traseul mai lung(cu 200km dat de site-urilede profil), dar mai "sigur" si simplu sau sa trec prin Slovenia si sa o fac fara prea multe stationari ! :D
Seat Leon, 1M, 1.8, 20v, 92 kw. :D

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator