Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Avatar utilizator
Smokerson
Subiect Autor
Mesaje: 134
Membru din: 17 Iun 2008, 10:26
Localitate: Bucuresti

Un mic cosmar pe drum

14 Oct 2008, 11:45

Ma intorceam recent de la Sovata, unde am avut un eveniment pe timpul weekendului. A trebuit sa plecam destul de tarziu de acolo, asa ca la ora 01:00 noi abia eram pe DN 1. eram cu prietenul meu (la volan) si cu seful meu si abia asteptam sa ajungem acasa.
In fine, numai ce iesisem din Breaza....eram pe banda 2 si deodata ne iese in cale un peugeot 205 (venise de pe contrasens, pe banda dubla, a intors pe banda noastra si s-a postat in fata masinii noastre). Va dati seama ca la 140 la ora abia am avut timp sa oprim. In fine, omul nu avea nici un stres, mergea cu 30 la ora....claxoanele + flsh-urile si injuraturile de rigoare....i-am depasit....in masina erau vreo 4 cocalari......
Si uite ca s-au gandit ei sa vina dupa noi...mergeau in sptele nostru cu faza lunga, iar apoi au venit in fata noastra si ne-au obligat sa oprim. Prietenul meu a iesit din masina si s-a dus spre ei. Nu am vazut ce s-a intamplat...ideea e ca David s-a intors taiat pe fata. Initial nu am vzut taietura, l-am vazut doar super alb la fata, cum nu l-am mai vazut never ever, nici in alte situatii extreme....si abia apoi am vazut taietura.
Oamenii pur si simplu au iesit la el, au scos cutitul si i l-au pus pe fata. Noroc ca si-a tras capul si a fost superficiala taietura
Ce sa mai zic de politia din Breaza....oamenii nu aveau nici o treaba....au zis sa ne intorcem luni, ca ei sunt ocupati cu un balci in zona....super nu?
Ce nu-mi placeau mie prahovenii inainte.....
Funny thing.....reactia sefului meu....ditamai omul la 30 de ani plangea si spunea ca nu vrea sa moara :o :o :o :shock: :shock: pana si eu eram mai calma
Squirrels are just rats in cuter outfits!!
 
Avatar utilizator
Testosul
Mesaje: 4143
Membru din: 20 Dec 2007, 11:47
Localitate: Bucuresti
Contact:

14 Oct 2008, 11:53

Din pacate trebuie sa-ti spun ca asta este tara in care traim si asta este siguranta si protectia autoritatilor de care beneficiem pe strazi.
Mi-e scarba cand aud chestii de astea si in astfelde momente imi vine sa emigrez.... :(
Imi pare foarte rau de ce vi s-a intimplat si sper ca taietura sa se vindece frumos, fara sa ramina semn.
 
Avatar utilizator
Smokerson
Subiect Autor
Mesaje: 134
Membru din: 17 Iun 2008, 10:26
Localitate: Bucuresti

14 Oct 2008, 11:55

problema nu e semnul, problema e ca putea sa fie mult mai rau...in plus...ce plangere sa mai depui daca vezi ca politistii prefera sa pape mici la breaza sau comarnic sau unde erau ei in loc sa se ocupe de ce se intampla pe sosele? avem numarul masinii dar degeaba
Squirrels are just rats in cuter outfits!!
 
Avatar utilizator
Testosul
Mesaje: 4143
Membru din: 20 Dec 2007, 11:47
Localitate: Bucuresti
Contact:

14 Oct 2008, 12:04

Smokerson scrie:
problema nu e semnul, problema e ca putea sa fie mult mai rau...in plus...ce plangere sa mai depui daca vezi ca politistii prefera sa pape mici la breaza sau comarnic sau unde erau ei in loc sa se ocupe de ce se intampla pe sosele? avem numarul masinii dar degeaba


Din pacate se intimpla din ce in ce mai multe acte de violenta in strada si asta este foarte nasol. Mai mult decat atit, din cauza faptului ca autoritatile ori sunt depasite ori nu vor sa depuna efort, va trebui sa incepem sa ne facem singuri dreptate...ne luam si noi pistoale, bate, satire, topoare, samd.
 
Avatar utilizator
marian_iam
V.I.P.
Mesaje: 6591
Membru din: 17 Dec 2007, 13:04
Localitate: Bucuresti, dr taberei
Contact:

14 Oct 2008, 12:15

eu zic sa te intorci la sectia de politie si sa faci totusi acea reclamatie...
trebuie sa depui plangere .... si o sa fie PENAL...
proces si alte alea ... multa bafta!
Si nu caut sa-ti demonstrez, era o simpla figura, deci nu ma lua-n nume de rau ca te iau in ..... brate!!!
Noi ... Bem, Fumam, Tusim, Ranjim ... asta facem pana murim ...
Opel Astra GSI
Ceasuri Barbatesti de de Dama http://www.casaceasurilor.ro
 
francy
Mesaje: 1110
Membru din: 16 Ian 2008, 14:20
Localitate: bucuresti
Contact:

14 Oct 2008, 12:19

ma minunez ori de cate ori aud faze de genul asta. nu ma mir pt ca stiu prea bine cum "functioneaza" sistemul.
eu zic sa faceti totusi plangere si sa va tineti de ea.
ma bucur ca taietura e superficiala!
 
Avatar utilizator
Smokerson
Subiect Autor
Mesaje: 134
Membru din: 17 Iun 2008, 10:26
Localitate: Bucuresti

14 Oct 2008, 12:22

sincer, nu mi-as bate capul....chiar nu as avea nici o satisfactie daca i-as plimba prin tribunale si implicit, as pierde si eu o groaza de timp si probabil si o groaza de bani. Dar prietenul meu vrea si el fiind direct afectat, probabil o sa o facem si pe asta.
Squirrels are just rats in cuter outfits!!

 
Avatar utilizator
Testosul
Mesaje: 4143
Membru din: 20 Dec 2007, 11:47
Localitate: Bucuresti
Contact:

14 Oct 2008, 12:23

Sa stii ca te inteleg, insa daca nu actionam in nici un fel cand ni se intimpla chestii de astea, va fi din ce in ce mai rau.
 
francy
Mesaje: 1110
Membru din: 16 Ian 2008, 14:20
Localitate: bucuresti
Contact:

14 Oct 2008, 12:24

my point exactly!
 
Avatar utilizator
Smokerson
Subiect Autor
Mesaje: 134
Membru din: 17 Iun 2008, 10:26
Localitate: Bucuresti

14 Oct 2008, 12:24

De acord si cu asta, dar sunt convinsa ca o sa imi mananc nervii cand o sa vad cum o sa lucreze/reactioneze politia si chiar ma intreb daca merita cu adevarat
Squirrels are just rats in cuter outfits!!
 
Avatar utilizator
razmih
Mesaje: 691
Membru din: 18 Ian 2008, 09:39
Localitate: Bucuresti/Peris

14 Oct 2008, 12:42

In astfel de situatii, cel mai bine este sa eviti sa te iei de respectivii. Niciodata nu sti peste ce dai, mai ales daca vezi ca respectivii sunt niste cocalari jegosi. La astfel de oameni le este indiferent daca stau 1-2 ani la parnaie. Iar fazele vazute prin filme nu tin in viata reala.
Cat despre politie este bine sa faci reclamatia. Chiar daca nu se rezolva nimic la ei atarna dosarul nerezolvat. Asta o stiu din proprie experienta, un carnat de politist ii cerea mamei mele sa isi retraga o reclamatie pe motiv ca stiu din start ca nu o pot rezolva. Era vorba de spargerea masinii si furtul casetofonului.

PS: In Comarnic m-a tinut un jeg identic, cu un BMW, cu 30 la ora pentru ca nu stia pe unde sa intre la balciul mentionat de tine. Mergea incet si oprea la fiecare intrerupere de bordura, pana cand a ajuns la balci. Nu il interesa ce e in spatele lui.
 
Avatar utilizator
bedazzledhouse
Constanta RDZ
Mesaje: 521
Membru din: 26 Mar 2008, 14:56
Localitate: Constanta
Contact:

14 Oct 2008, 12:45

un drum scurt 4 baieti, 4 bate si faceti masina pachet. ca la astia tb sa le raspunzi, cu aceaisi moneda, niste nenorociti.
Seat Leon 1M 2002, 1,6 105 cp. CT 11 RDZ

You should never underestimate the predictability of stupidity.

Imagine
 
Avatar utilizator
Smokerson
Subiect Autor
Mesaje: 134
Membru din: 17 Iun 2008, 10:26
Localitate: Bucuresti

14 Oct 2008, 12:53

Asa vrea si prietenul meu sa faca si in principiu de asta vrea sa si depuna reclamatie, ca sa afle cine sunt respectivii. Eu nu vreau sa intram in niste belele si mai mari din cauza asta. Ramane de vazut.
Daca il las sa isi faca de cap, o sa o faca in stil mare, mai ales ca a zis ca s-a simtit de kk in fata mea, ca nu a putut sa faca nimic pe moment. Voi si orgoliul vostru .....
Ori eu chiar nu vreau sa se ajunga la cine stie ce scandaluri : :roll:
Squirrels are just rats in cuter outfits!!
 
Avatar utilizator
Bamse
Moderator
Mesaje: 6512
Membru din: 20 Mai 2008, 13:11
Localitate: Bucuresti
Contact:

14 Oct 2008, 13:46

nasol moment, si daca prietenul tau nu are un spate destuld e bazat, sau sa veniti cu o gascautza de politai, sa stea in banca lui pt ca astia sunt jegosii care s-au aciuat in tara asta !
Ibiza, FR. Black, TDI, Chiptuned
Canalul Clubseat.eu pe Youtube
 
Avatar utilizator
razmih
Mesaje: 691
Membru din: 18 Ian 2008, 09:39
Localitate: Bucuresti/Peris

14 Oct 2008, 14:16

Cel mai bine e sa stea in banca lui. Face reclamatie sau nu si gata. Nu noi suntem aceia care sa rezolve problema asta. Credeti ca politia trebuie sa astepte reclamatiile noastre ca sa faca ceva? Ei stiu foarte bine ce se intampla si de cele mai multe ori le este frica si lor. De cate ori nu ati vazut ca au trebuit sa intervina mascatii ca sa aplaneze vreo situatie. Politistii banali sunt sa dea amenzi copiilor si oamenilor cuminti care gresesc si ei o data.
Asta e tara noastra, cel mai bine e sa nu te amesteci. Sau te bagi cand te stii vreun soi de nenea ala de il are Remus la avatar (Kimbo Slice).

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori