Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Avatar utilizator
ace117
Membru Fondator
Mesaje: 5359
Membru din: 27 Noi 2007, 22:38
Localitate: Sf. Gheorghe

14 Oct 2008, 14:30

Dar nu va opriti oameni buni!!!!
Mai ales la 1-2 noaptea!
Intrati in el, scoateti afara de drum, presupun ca majoritatea aveti casco,nu? Va folositi de masina ce de o arma, cea mai buna de care dispuneti la cel moment.
Eu l-am alergat cu un Corrado in Brasov , pe la 5 dimineatza, pe trotuar, un individ care se pregatea de un viol.Am intrat in el cu claxoane si faza lunga!Sa vedeti ce fugea printre blocuri! :lol:
Alta faza, cu Seat-ul: se pune un individ de vreo 1.90 si 130 kile in fatza masinii si nu-mi dadea voie sa-l ocolesc.Am mers in spate vreo 15 m, am accelerat la maxim spre el si sa vedeti ce frumos sarea in plonjon! :lol:
Si mai sunt si alte faza, intalnite de prietenii mei, urmariri ca-n filme etc.
Deci in concluzie: nu va opriti si nu va dati jos din masina daca vedeti ca situatia se degenereaza!!!Loviti si fugiti!
Fierul se repara dar viata de om ba!
Dupa care sunati la 112 si mergeti cu viteza maxima la prima sectie de politie!
VW TIGUAN TRACK & AVENUE "THE BIG FOOT" 210 CP/450 Nm - CFT stg1
EX - SEAT LEON FR "THE STEALTH KNIGHT" 218 CP/453 Nm - RBN stg1

Imagine Imagine
 
Avatar utilizator
Testosul
Mesaje: 4143
Membru din: 20 Dec 2007, 11:47
Localitate: Bucuresti
Contact:

14 Oct 2008, 14:45

ace117 scrie:
Dar nu va opriti oameni buni!!!!
Mai ales la 1-2 noaptea!
Intrati in el, scoateti afara de drum, presupun ca majoritatea aveti casco,nu? Va folositi de masina ce de o arma, cea mai buna de care dispuneti la cel moment.
Eu l-am alergat cu un Corrado in Brasov , pe la 5 dimineatza, pe trotuar, un individ care se pregatea de un viol.Am intrat in el cu claxoane si faza lunga!Sa vedeti ce fugea printre blocuri! :lol:
Alta faza, cu Seat-ul: se pune un individ de vreo 1.90 si 130 kile in fatza masinii si nu-mi dadea voie sa-l ocolesc.Am mers in spate vreo 15 m, am accelerat la maxim spre el si sa vedeti ce frumos sarea in plonjon! :lol:
Si mai sunt si alte faza, intalnite de prietenii mei, urmariri ca-n filme etc.
Deci in concluzie: nu va opriti si nu va dati jos din masina daca vedeti ca situatia se degenereaza!!!Loviti si fugiti!
Fierul se repara dar viata de om ba!
Dupa care sunati la 112 si mergeti cu viteza maxima la prima sectie de politie!


My point also.
 
Avatar utilizator
Smokerson
Subiect Autor
Mesaje: 134
Membru din: 17 Iun 2008, 10:26
Localitate: Bucuresti

14 Oct 2008, 16:10

are si spate cat de cat asigurat, e si rugby'ist si ar avea si pe cine sa se bazeze la vreun scandal de genul....daca ar fi dupa mine as lasa-o moarta si gata, dar din pacate nu depinde de mine :?

Cat despre oprit....eu chitzaiam in dreapta sa nu opreasca, dar el nu si nu. Nu i-a lovit pentru ca nu voia sa-mi sifoneze masina. A si zis ca daca era cu a lui, facea cum ai spus tu, Ace
Squirrels are just rats in cuter outfits!!
 
Florin&David
JAF
Mesaje: 2454
Membru din: 26 Mai 2008, 07:03
Localitate: Constanta
Contact:

14 Oct 2008, 16:12

... dupa cum spunea si ace, ii tragi cu masina una-n freza si te cari. Asta vrea, asta-i dai ... iar daca nu esti bazat pe pumn i-a nene cu tine o bata o surubelnita ca nu sti ce derbedei sunt pe acolo.
Am patit-o si eu decateva ori. Imi vin in minte doar 2 intamplari acum.
Unu ii incarca bateriile la una pe trotuar. Nimeni nu se baga. Cobor din masina ii bag doua cap si tipu' cade. Aia s-a vazut scapata de ala incepe sa dea in mine ca il omor ce vreau sa-i fac. Sa-mi venea sa-i fut si aleia una dar am plecat injurand. Facerea de bine ...
A doua faza: era unu se chinua sa treaca strada cu telefonul la ureche. Cred ca pe unde trecea el, nefiind trecere de pietoni, i s-a parut ca prindea mai bine telefonul semnal. S-a oprit si stea aiurea-n drum. Ii fac semna sa se dea, zic sa nu-l clacsonez, el nimic. Bag a 1 a si trec. Il iau pe capota cade isi sparge capu, maini picioare rupte nu m-a interesat, am plecat mai departe. Nici macar nu m-am uitat in oglida retrovizoare. Daca-i ciumec si smardoi sa-l vad si acum. Si l-am f...t in gura.
Astia care fac faradelegi si nu le pasa se ghideaza pe vorba:
DECAT SA PLANGA MAMA, MAI BINE PLANGE MASA.... si chiar nu le pasa. La parnaie au de toate. Cald-cald, mancare, bautura si le mai baga aia si cate o femeie daca il tin buzunarele.
FIAT 500 - 1.4/100 CP, CT 74 REA
CUPRA R - 2.0/300+ CP, CT 50 DAB
 
Avatar utilizator
Smokerson
Subiect Autor
Mesaje: 134
Membru din: 17 Iun 2008, 10:26
Localitate: Bucuresti

14 Oct 2008, 16:20

O alta intamplare de acum 2 ani: plecasem cu o prietena din carrefour orhideea si eram la primul semafor. In fata noastra era un land cruiser. Din stanga a venit cu mare viteza un gigel intr-o dacie alba vai mama ei, s-a infipt in cruiser in lateral, a iesit din masina cu ditamai iataganu si a inceput sa dea in masina, apoi in cauciucuri. Am ramas efectiv masca. In secunda 2, tipul cu land cruiser-ul a dat in spate cu mare viteza, ne-a facut masina putin acordeon si a plecat. Tipul cu iataganul venea spre noi, s-a razgandit, s-a urcat in masina si a plecat. A trebuit sa mergem la politie si am dat peste ei acolo....Tipul cu jeep-ul ajunsese cu 2 cauciucuri explodate, tiganul era cu gura mare ca vezi doamne oricum are dreptate, ca tipul cu land cruiser-ul ii taiase cale cu o intersectie inainte si el si_a facut dreptate cum a stiut!!
Nu ne-am bagat nici eu nici prietena mea sa dam declaratii, pentru ca tiganul venise cu inca 10 matahale dupa el si chiar nu am considerat necesar sa ne facem probleme
Squirrels are just rats in cuter outfits!!
 
Avatar utilizator
bertzi43
B-82-AJS
Mesaje: 3042
Membru din: 27 Mar 2008, 20:58
Localitate: bucuresti
Contact:

14 Oct 2008, 19:17

buna metoda ACE,si eu o mai aplic de cate ori am ocazia(doar cu masina de la firma) :D
smokerson imi pare rau pt ce ati patit,sper ca prietenul tau sa-si ia echipa de rugbisti si sai cotonogeasca pe cocalari daca ii gasiti
_____________________________________________

Seat Leon 1M Stella,1.6 16v,105 cp...
Imagine
 
Avatar utilizator
ace117
Membru Fondator
Mesaje: 5359
Membru din: 27 Noi 2007, 22:38
Localitate: Sf. Gheorghe

14 Oct 2008, 20:54

Smokerson scrie:
O alta intamplare de acum 2 ani: plecasem cu o prietena din carrefour orhideea si eram la primul semafor. In fata noastra era un land cruiser. Din stanga a venit cu mare viteza un gigel intr-o dacie alba vai mama ei, s-a infipt in cruiser in lateral, a iesit din masina cu ditamai iataganu si a inceput sa dea in masina, apoi in cauciucuri. Am ramas efectiv masca. In secunda 2, tipul cu land cruiser-ul a dat in spate cu mare viteza, ne-a facut masina putin acordeon si a plecat. Tipul cu iataganul venea spre noi, s-a razgandit, s-a urcat in masina si a plecat. A trebuit sa mergem la politie si am dat peste ei acolo....Tipul cu jeep-ul ajunsese cu 2 cauciucuri explodate, tiganul era cu gura mare ca vezi doamne oricum are dreptate, ca tipul cu land cruiser-ul ii taiase cale cu o intersectie inainte si el si_a facut dreptate cum a stiut!!
Nu ne-am bagat nici eu nici prietena mea sa dam declaratii, pentru ca tiganul venise cu inca 10 matahale dupa el si chiar nu am considerat necesar sa ne facem probleme


Hmm...cu asa intamplari...cred ca aveti ghinion!
VW TIGUAN TRACK & AVENUE "THE BIG FOOT" 210 CP/450 Nm - CFT stg1
EX - SEAT LEON FR "THE STEALTH KNIGHT" 218 CP/453 Nm - RBN stg1

Imagine Imagine

 
Avatar utilizator
bedazzledhouse
Constanta RDZ
Mesaje: 521
Membru din: 26 Mar 2008, 14:56
Localitate: Constanta
Contact:

14 Oct 2008, 23:38

Sa povestesc si eu: mergeam in Constanta pe Lapusneanu unde sunt 3 benzi pe sens (asta mai nou dupa ce ne-a scos Mazare liniile de tramvai) si mergeam pe banda a 3-a, la un moment dat am vrut sa intru pe banda 2 si nu mai stiu sincer daca am semnalizat sau nu, oricum nu a fost ceva brusc, m-am asigurat si am vazut in oglinda din dreapta ca incearca cineva din spatele meu sa faca acelasi lucru, tipul respectiv mergand intr-adevar cu viteza un pic mai mare ca a mea. L-am vazut in oglinda dar foarte in ultimul moment asta pentru ca el, NOAPTEA caci era noapte, mergea cu pozitiile aprinse si era tocmai intr-o zona in care era mai intunecat. Revin, vazand manevra pe care vrea sa o faca si continui sa merg pe banda 3, accelerand sa ii fac semn sa ii spun sa isi aprinda farurile ca era sa nu il vad si ca nu se vede pe strada (era un Volkswagen break gen, dar cam de prin anii 80 si negru sau albastru inchis de abia il vezi daca e bezna) Il ajung din urma, il claxonez, ii fac semn sa deschida geamul (astea intamplandu-se in mers) si ii faceam semn spre maneta de faruri si facand flashuri si tipand spre el peste prietena care statea in dreapta "apride bai farurile ca nu te vezi in trafic" ca sa inteleaga ce vreau sa ii zic caci animalul nici nu a deschis geamul. Ce a facut? Citindu-se pe fata lui o injurataura neaosa de Romania, trage brusc de volan stanga tinzand sa intre in mine de m-a impins cu jumate sau chiar mai mult de masina pe contrasens, noroc ca nu venea nimic din fata ca altfel acum eram cu ea sifonata. Am uitat sa precizez ca tenul lui nu era unul chiar alb. Incerci sa atentionezi cu ceva si risti sa te trezesti cu masina sifonata.
Seat Leon 1M 2002, 1,6 105 cp. CT 11 RDZ

You should never underestimate the predictability of stupidity.

Imagine
 
Avatar utilizator
PapaGiorgio
D U D U
Mesaje: 919
Membru din: 22 Apr 2008, 10:32
Localitate: Ploiesti

15 Oct 2008, 07:12

@Smokerson: imi pare rau pentru intamplarea neplacuta, parerea mea este ca tara asta nu mai are nicio speranta. Mori cu dreptatea in mana. Si eu m-am gandit de multe ori daca mai merita sa ne crestem copiii aici, in cloaca asta ordinara, in care cocalarii, manelistii, militienii, etc taie si spanzura dupa bunul plac. Ca sfat daca imi permiti, mai bine injuri de mama focului, bagi 1-2-3 tigari, decat sa te dai jos din masina la niste nenorociti, mai ales noaptea. Ca nu se stie ce se poate intampla.
Daca va hotarati insa sa le veniti de hac banditilor alora, va tin si eu pumnii sa reusiti. :wink:
Seat Leon Reference, 1.4/85 CP, 2008, Galben, PH-78-RDC
 
Avatar utilizator
cry_wum
Mesaje: 898
Membru din: 24 Sep 2008, 20:08
Localitate: Bucuresti (Tei) / Buzau

15 Oct 2008, 07:52

smokerson, un nr de inmatriculare al masinii "dusmanilor" vostri? va pot ajuta..
Sportivitatea începe acolo unde DIESELUL se termină: 4500 RPM :)
Leon1P__1, 6__102 CP
viewtopic.php?t=1278
Imagine
 
Avatar utilizator
Bamse
Moderator
Mesaje: 6512
Membru din: 20 Mai 2008, 13:11
Localitate: Bucuresti
Contact:

15 Oct 2008, 07:55

am si uitat ca avem si politita printre noi.....
au pus-o coloratii!!!
Ibiza, FR. Black, TDI, Chiptuned
Canalul Clubseat.eu pe Youtube
 
Avatar utilizator
SpDlicious
DIV
Mesaje: 382
Membru din: 03 Mar 2008, 12:41
Localitate: Bucuresti

15 Oct 2008, 16:46

lol si eu tocmai ma pregateam sa scriu ca nu imi lipseste sabia din portbagaj si pistolu de sub presh :lol:

glumesc bineinteles :roll:
 
Avatar utilizator
Gabyucl
zuly
Mesaje: 443
Membru din: 03 Dec 2007, 17:53
Localitate: Bucuresti

15 Oct 2008, 17:10

SpDlicious scrie:
lol si eu tocmai ma pregateam sa scriu ca nu imi lipseste sabia din portbagaj si pistolu de sub presh :lol:

glumesc bineinteles :roll:


gluma gluma,dar in romania chiar am avea nevoie cu totii de un pistol ceva de aparare...ca la cati nebuni sunt
Seat Leon 1.9 TDI-under construction ;)

Nu lucrez in weekend, si nici in zilele care se termina in "i".
 
Avatar utilizator
cry_wum
Mesaje: 898
Membru din: 24 Sep 2008, 20:08
Localitate: Bucuresti (Tei) / Buzau

15 Oct 2008, 18:53

SpDlicious scrie:
lol si eu tocmai ma pregateam sa scriu ca nu imi lipseste sabia din portbagaj si pistolu de sub presh :lol:

glumesc bineinteles :roll:



spdlicious tu ce nr de inmatriculare ai? :D si un cnp te rog..:P
Sportivitatea începe acolo unde DIESELUL se termină: 4500 RPM :)
Leon1P__1, 6__102 CP
viewtopic.php?t=1278
Imagine
 
Avatar utilizator
SpDlicious
DIV
Mesaje: 382
Membru din: 03 Mar 2008, 12:41
Localitate: Bucuresti

15 Oct 2008, 18:56

eh nu conteaza...bine totusi ca nu am scris ce vroiam sa scriu :lol: :lol: :oops:

anyway....'u can't touch me(in loc de ..this)' :wink:

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 14 vizitatori