Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
OvidiuSD23
Subiect Autor
Mesaje: 2
Membru din: 31 Mai 2012, 12:52

Vacanta in Bulgaria pentru 2012

31 Mai 2012, 13:58

Salutare, anul acesta cred ca eu si familia mea o sa mergem in Bulgaria intr-o mini vacanta de 14 zile :P , am tot cautat pe internet diferite pachete turistice si am am gasit o gramada de preturi bune .
De exemplu, excursie GRAND HOTEL VARNA 5* la doar 85 euro pe noapte

Imagine

Si am mai gasit si pe Balcik ceva mai ieftin...

Imagine

Ce parere aveti , voi unde ati merge?
 
Avatar utilizator
HUNTER
HUNTER
Mesaje: 5884
Membru din: 30 Noi 2011, 20:27
Localitate: Fagaras

Re: Vacanta in Bulgaria pentru 2012

31 Mai 2012, 19:32

salut.eu merg la Nisipuri,hotelul Calypso,4 stele,7 zile,demi-pensiune,110 euro de persoana,5-13 septembrie..la banii astia,pe litoralul nostru,nici cazarea nu o plateam.pacat ca trebuie sa le dam banii la straini.
 
Avatar utilizator
livache'87
Mesaje: 443
Membru din: 29 Apr 2009, 16:16
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Vacanta in Bulgaria pentru 2012

31 Mai 2012, 23:18

si noi am fost vreo 2 ani in Konstantin&Elena, dar la hotel Sirius. e chiar pe plaja, are 4* si am dat in jur de 14 mil pe 7 nopti, all-inclusive (am platit prin aprilie si am avut 15% reducere). depinde foarte mult perioada in care mergi. spre exemplu noi am fost intre 12-20 iunie; vreme foarte buna, dar nu excelau la mancare. Cand am facut check-out nu ne-au taiat bratarile si am putut sa luam si masa de pranz. Era o mare diferenta si se simtea ca intra in full season. In rest toate bune si frumoase, oricum mai bine decat ce e la noi si oricum o sa te simti ca acasa...e plin de romani. :)

Ca sfaturi: extindere de casco daca e cazul, asigurare medicala (nu se uita nimeni la tine fara 100E) si aveti grija la drumuri (va recomand sa mergeti cat mai mult prin Romania si cat mai putin pe la ei. Eu am iesit prin Vama Veche si am mai mers 90 km pana acolo)

Aaa si daca aveti copii mici, aveti grija mare cu ei. am avut prieteni ce s-au intors mai devreme chiar de la Hotel Varna pentru ca cea mica facuse enterocolita. Difera apa cu care se gateste, stilul de a gati...incercati sa mergeti cu apa de acasa macar pentru ei si sa le dati sa manance mai mult fructe, legume, lactate...chestii ce nu necesita gateala
Leon Emocion Sport 1.6 102cepe "intuneric" Orange B-05-KFB
http://www.clubseat.eu/viewtopic.php?f=5&t=4581

.(\/).
(O.o) <- This is Bunny.
(>.<)

Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
umfrider
Andrei
Mesaje: 1534
Membru din: 14 Mar 2010, 18:23
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Vacanta in Bulgaria pentru 2012

02 Iun 2012, 08:29

@OvidiuSD23 In Konstantin si Elena iti recomand Hotel Azalia.
Am fost si la Grand Hotel Varna dar este destul de departe de plaja statiunii , hotelul nu are plaja.
Hotel Azalia are plaja privata (cand am fost eu selzongu si umbrela erau moca).
Imagine
Leon 5F 2.0 TSI CUPRA 280 Urban Silver
Toyota Yaris XP10 1.0 VVTI LPG Apline Silver

ex. Leon 5F 2.0 TDI FR Stage 1 Emocion Red
ex. Nissan Primera p11 1.8 Platinum Silver
ex. Leon 1p 1.6 Emocion Red
ex. Ibiza 6l 1.2 Emocion Red

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 12 vizitatori