Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Remus
Membru Fondator
Mesaje: 4027
Membru din: 27 Noi 2007, 17:57
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Plecare la Paris

27 Mar 2009, 01:13

Calatorie placuta si lipsita de incidente :P !
Mercedes Benz A-Class 180 - 2015
Land Rover Freelander 2 /2.2/ 160cp
Ex ; Seat Leon 1.6 102 cp

Despre mine....urasc regulile altora, ador regulile mele...
http://clubseat.hi5.com
http://www.youtube.com/ClubSeatRomania
http://twitter.com/ClubSeatRomania
http://www.facebook.com/pages/Clubseateu-Romania/108874261828
 
Avatar utilizator
zeusik
Nashul
Mesaje: 2336
Membru din: 29 Oct 2008, 10:20
Localitate: Bucuresti

Re: Plecare la Paris

27 Mar 2009, 01:14

Mersi Remus, sa dea domnu!
"În viață risipim ani, iar la moarte cerșim clipe"
Leon 1M Last Edition - 1.9 TDI PD (AXR) - 2006
EX: Seat Cordoba 1.4 75 cp - 2004 - custom made
 
Avatar utilizator
PapaGiorgio
D U D U
Mesaje: 919
Membru din: 22 Apr 2008, 10:32
Localitate: Ploiesti

Re: Plecare la Paris

27 Mar 2009, 07:53

Calatorie placuta, sa te distrezi bine. :wink:
Seat Leon Reference, 1.4/85 CP, 2008, Galben, PH-78-RDC
 
Avatar utilizator
Testosul
Mesaje: 4143
Membru din: 20 Dec 2007, 11:47
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Plecare la Paris

27 Mar 2009, 10:26

zeusik scrie:
Din pacate nu am cum sa ajung la intalnire maine, insa tot maine am avionul spre Paris. V-am pupat pe toti si ne auzim cand ma intorc, voi reveni cu impresii, pareri si multe poze............................Red Bull iti da aripiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii .


Bafta domnu Zeusik, sa ia un zbor ok si sedere placuta.
Si mai subtire cu RedBull-ul, ca o sa ti-o ia inima la trap pri Paris si dupa aia va trebui sa alergi dupa ea sa o prinzi. :)
 
Avatar utilizator
zeusik
Nashul
Mesaje: 2336
Membru din: 29 Oct 2008, 10:20
Localitate: Bucuresti

Re: Plecare la Paris

30 Mar 2009, 00:42

Gata cu excursia, am ajuns acum cateva ore. Ce sa zic, defapt am asa multe de spus ca nu stiu cu ce sa incep. Am ajuns in Beauvais, si deja era alta luma, o lume care tinde spre "perfectiune". A fost o excursie superba si m-as reintoarce oricand cu mare placere, o experienta unica, frumoasa si magnifica. O lume pariziana minunata, ceva rupt ca dintr-o carte de povesti. Atat pentru atat, o sa revin cu poze si detalii...To be Continued :)
"În viață risipim ani, iar la moarte cerșim clipe"
Leon 1M Last Edition - 1.9 TDI PD (AXR) - 2006
EX: Seat Cordoba 1.4 75 cp - 2004 - custom made
 
Avatar utilizator
Bubulutza
Mesaje: 4196
Membru din: 26 Ian 2009, 16:05
Localitate: Bucuresti

Re: Plecare la Paris

30 Mar 2009, 07:56

welcome back! :)
asteptam poze! :D
 
Avatar utilizator
Testosul
Mesaje: 4143
Membru din: 20 Dec 2007, 11:47
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Plecare la Paris

30 Mar 2009, 08:16

Bubulutza scrie:
welcome back! :)
asteptam poze! :D


Si detalii, impresii...ai dat faliment?

 
Avatar utilizator
zeusik
Nashul
Mesaje: 2336
Membru din: 29 Oct 2008, 10:20
Localitate: Bucuresti

Re: Plecare la Paris

30 Mar 2009, 17:18

Ce sa zic, parizienii....oameni de nota 100, foarte dragutzi si mereu cu zambetul pe buze, am vazut o lume cu oameni calmi, care nu se enervau....Ce mi-a placut iar foarte mult, soselele si modul in care se circula, desi aveau multe masini traficu era foarte fluid si nu se statea la cozi infernale. Peste tot unde am fost s-au purtat frumos cu noi.
@Testosule: chiar daca am dat faliment nu imi pare rau, a meritat tot, desi nu am apucat sa ma vad toate minunatiile lor o sa fac un scurt rezumat al excurisiei.
Prima zi am ajuns in Beauvais la ora 19:30, am luat imediat autobuzul spre Porte Maillot (Paris),de aici am luat metroul spre La Defense,(mi-a luat o ora sa imi dau seama cum este cu metroul la ei :lol: ). Ajunsi in La Defense nu gaseam hotelul asa ca am fost sa intreb, unde in alta parte, decat la Hotel Hilton(extraordinar hotelul), au sunat cei de aici la hotelul la care tb s ne cazam, intr-un final se facu lumina, trebuia sa ajung in Nanterre Ville, care facea parte din La defense. Am ajuns la hotel in jurul orei 22:00, ne-am cazat, de hotel am numai luade de bine(nota 10), ne-am plimbat cateva ore prin imprejur sa vedem zona si apoi la somnic.
A 2-a zi am facut un traseu, am decis sa nu umblu cu metroul, Rer, sau tren pentru ca imi lua foate mult, asa k am luat`o la pas marunt. in final am mers pe jos cca 12 ore si jumate: am ajuns la Arcul de Triumf de aici pe jos pe Champs Elysees pana la Grand Palais, de aici in jos spre marele pod Alexandre III si vazut din departare Muzeul Armelor, ne-am intors pe Champs Elysees si am continuat spre Obelisc(Place De La Concorde), am facut poze si am mers mai departe la Muzeul Louvre(intrat stat 2-3 ore, vazut jumate si plecat), apoi am mancat la un restaurant , si ne-am continuat drumul catre Catedrala Notre Dame(nu am intrat pt ca afara ploua infernal si era o coada de 500 m si nu rezistam atat in ploaie), apoi am luat`o pe acele stradute micute si am ajuns in Piata Saint-Michel de aici am mer pe bulevardul Saint Germain catre Domnul Invalizilor si Muzeul De Arme , am facut poze si ne-am continuat drumul catre Turnul Eiffel, am urcat in turn( Cum se vedea Parisul din turn? nu cred ca are rost sa va mai spun....fara cuvinte am ramas), de aici am traversat Sena catre Trocadero, nu am apucat sa fac poze(era foarte intunerci si aparatul nu mai facea fata) am mers in cont pe "Avenue Kleber" si am ajuns la Arcul de Triumf de unde am luat RER-ul catre Nanterre Ville.(home)
A 3-a zi nu am vazut decat champs Elysees la mici cumparaturi si inapoi pe Avenue La Grande Armee spre Porte Maillot sa luam autobuzul spre Aeroportul Beauvais. Cam asta a fost pe scurt excursia.......
Si acum cateva poze:
Imagine

Imagine
"În viață risipim ani, iar la moarte cerșim clipe"
Leon 1M Last Edition - 1.9 TDI PD (AXR) - 2006
EX: Seat Cordoba 1.4 75 cp - 2004 - custom made
 
Avatar utilizator
Bubulutza
Mesaje: 4196
Membru din: 26 Ian 2009, 16:05
Localitate: Bucuresti

Re: Plecare la Paris

31 Mar 2009, 16:14

zeusik scrie:
Ce sa zic, parizienii....oameni de nota 100, foarte dragutzi si mereu cu zambetul pe buze, am vazut o lume cu oameni calmi, care nu se enervau....Ce mi-a placut iar foarte mult, soselele si modul in care se circula, desi aveau multe masini traficu era foarte fluid si nu se statea la cozi infernale. Peste tot unde am fost s-au purtat frumos cu noi.
@Testosule: chiar daca am dat faliment nu imi pare rau, a meritat tot, desi nu am apucat sa ma vad toate minunatiile lor o sa fac un scurt rezumat al excurisiei.
Prima zi am ajuns in Beauvais la ora 19:30, am luat imediat autobuzul spre Porte Maillot (Paris),de aici am luat metroul spre La Defense,(mi-a luat o ora sa imi dau seama cum este cu metroul la ei :lol: ). Ajunsi in La Defense nu gaseam hotelul asa ca am fost sa intreb, unde in alta parte, decat la Hotel Hilton(extraordinar hotelul), au sunat cei de aici la hotelul la care tb s ne cazam, intr-un final se facu lumina, trebuia sa ajung in Nanterre Ville, care facea parte din La defense. Am ajuns la hotel in jurul orei 22:00, ne-am cazat, de hotel am numai luade de bine(nota 10), ne-am plimbat cateva ore prin imprejur sa vedem zona si apoi la somnic.
A 2-a zi am facut un traseu, am decis sa nu umblu cu metroul, Rer, sau tren pentru ca imi lua foate mult, asa k am luat`o la pas marunt. in final am mers pe jos cca 12 ore si jumate: am ajuns la Arcul de Triumf de aici pe jos pe Champs Elysees pana la Grand Palais, de aici in jos spre marele pod Alexandre III si vazut din departare Muzeul Armelor, ne-am intors pe Champs Elysees si am continuat spre Obelisc(Place De La Concorde), am facut poze si am mers mai departe la Muzeul Louvre(intrat stat 2-3 ore, vazut jumate si plecat), apoi am mancat la un restaurant , si ne-am continuat drumul catre Catedrala Notre Dame(nu am intrat pt ca afara ploua infernal si era o coada de 500 m si nu rezistam atat in ploaie), apoi am luat`o pe acele stradute micute si am ajuns in Piata Saint-Michel de aici am mer pe bulevardul Saint Germain catre Domnul Invalizilor si Muzeul De Arme , am facut poze si ne-am continuat drumul catre Turnul Eiffel, am urcat in turn( Cum se vedea Parisul din turn? nu cred ca are rost sa va mai spun....fara cuvinte am ramas), de aici am traversat Sena catre Trocadero, nu am apucat sa fac poze(era foarte intunerci si aparatul nu mai facea fata) am mers in cont pe "Avenue Kleber" si am ajuns la Arcul de Triumf de unde am luat RER-ul catre Nanterre Ville.(home)
A 3-a zi nu am vazut decat champs Elysees la mici cumparaturi si inapoi pe Avenue La Grande Armee spre Porte Maillot sa luam autobuzul spre Aeroportul Beauvais. Cam asta a fost pe scurt excursia.......
Si acum cateva poze:


maaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaama!
cat ai mers pe jos! respect! eu nu am mers decat jumatate din atat intr-o zi si tot mi s-a parut mult! Bravo!
ma bucur ca ti-a placut! chiar merita..insa Luvru cica nu iti ajunge o viata de om sa il vizitezi cum trebuie :) in sfarsit exagerez...dar intelegi tu :)
 
Avatar utilizator
zeusik
Nashul
Mesaje: 2336
Membru din: 29 Oct 2008, 10:20
Localitate: Bucuresti

Re: Plecare la Paris

31 Mar 2009, 16:18

Da :bounce: , si s-a terminat ziua ca mai vizitam, dar asta este.................. :lol:
"În viață risipim ani, iar la moarte cerșim clipe"
Leon 1M Last Edition - 1.9 TDI PD (AXR) - 2006
EX: Seat Cordoba 1.4 75 cp - 2004 - custom made
 
Avatar utilizator
Bamse
Moderator
Mesaje: 6512
Membru din: 20 Mai 2008, 13:11
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Plecare la Paris

31 Mar 2009, 17:23

c multe poze my god :shock:
Ibiza, FR. Black, TDI, Chiptuned
Canalul Clubseat.eu pe Youtube
 
Avatar utilizator
zeusik
Nashul
Mesaje: 2336
Membru din: 29 Oct 2008, 10:20
Localitate: Bucuresti

Re: Plecare la Paris

31 Mar 2009, 18:12

poze mai multe o sa pun cand o sa ajung acasa... :D
"În viață risipim ani, iar la moarte cerșim clipe"
Leon 1M Last Edition - 1.9 TDI PD (AXR) - 2006
EX: Seat Cordoba 1.4 75 cp - 2004 - custom made
 
Avatar utilizator
Testosul
Mesaje: 4143
Membru din: 20 Dec 2007, 11:47
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Plecare la Paris

31 Mar 2009, 21:26

Adica, cam cand? :wink:
 
Avatar utilizator
zeusik
Nashul
Mesaje: 2336
Membru din: 29 Oct 2008, 10:20
Localitate: Bucuresti

Re: Plecare la Paris

31 Mar 2009, 21:27

Joi seara mai exact, nu pot din cauza netului pe care il folosesc acum, un orange amarat :( ata ete!
"În viață risipim ani, iar la moarte cerșim clipe"
Leon 1M Last Edition - 1.9 TDI PD (AXR) - 2006
EX: Seat Cordoba 1.4 75 cp - 2004 - custom made
 
Avatar utilizator
zeusik
Nashul
Mesaje: 2336
Membru din: 29 Oct 2008, 10:20
Localitate: Bucuresti

Re: Plecare la Paris

05 Apr 2009, 10:58

Pozele promis :D :

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Cateva din multe poze.....
"În viață risipim ani, iar la moarte cerșim clipe"
Leon 1M Last Edition - 1.9 TDI PD (AXR) - 2006
EX: Seat Cordoba 1.4 75 cp - 2004 - custom made

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator